‪Google+‬‏ ناصر صیدی عضو شورای شهر زنجان استعفای خود را اعلام کرد
امروز: پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۸

عضو شورای اسلامی شهر زنجان پس از پاسخ وزارت کشور مبنی بر غیر قانونی بودن عضویت در شورا با داشتن سمت دولتی استعفای خود را به شورای شهر زنجان اعلام کرد.

کد خبر: ۱۰۰۲
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۳ ساعت ۰۷:۰۹

به گزارش مهرزنجان از بهمن ماه سال گذشته و به دنبال انتصاب ناصر صیدی نفر نخست انتخابات شورای شهر زنجان به سمت مدیر کلی شرکت شهرک‌های صنعتی، اعلام شد که عضویت در شورا با داشتن سمت دولتی مغایرت قانونی دارد ولی در این مدت با این استدلال که شرکت شهرک‌های صنعتی خصوصی محسوب می‌شود و شامل قانون فوق نیست، از قبول این مغایرت قانونی پرهیز می‌شد که بالاخره شنیده شد که ناصر صیدی استعفای خود را از عضویت در شورای شهر زنجان اعلام کرده و منتظر رای این شورا در مورد استعفا است به همین دلیل خبرگزاری فارس طی تماسی با ناصر صیدی در این مورد با وی گفت‌وگویی انجام داده است که در ذیل مشاهده می‌خوانید.

عضو شورای شهر زنجان با اشاره به استعفای خود از نمایندگی مردم این شهر در شورای شهر زنجان اظهار داشت: بر اساس قانون عضو شورا نمی‌تواند مدیر کل شرکت شهرک‌های صنعتی باشد.

ناصر صیدی اضافه کرد: اعضای شورای شهر زنجان به زودی در مورد استعفایش از عضویت این شورا تصمیم گیری می‌کنند. 

این مسئول با بیان اینکه در زمان پذیرفتن سمت مدیر کلی وی در شرکت شهرک‌های صنعتی این شرکت جزو شرکت‌های اصل 44 محسوب بوده است، ادعا کرد: مجلس شورای اسلامی قانونی در هفتم اسفند ماه تصویب کرده است که شرکت شهرک‌های صنعتی جزو سازمان‌های دولتی محسوب می‌شود.

وی تاکید کرد: زمان پذیرفتن سمت از طرف من که ششم بهمن سال گذشته بوده است قانون فوق وجود نداشته و می‌توانستم ضمن عضویت در شورای شهر زنجان مدیر کلی شرکت شهرک‌های صنعتی را هم داشته باشم.

عضو شورای شهر زنجان با بیان اینکه قرار بود نیمه نخست اردیبهشت ماه وزارت کشور در مورد قانونی بودن یا نبودن داشتن عضویت شورا به همراه مدیر کلی شرکت شهرک‌های صنعتی اعلام رای بکند، ادامه داد: با توجه به جوابی که وزارت کشور در این مورد به بنده داده است، قبل از اعلام رای اقدام به استعفا کرده‌ و کار را تمام کردم.

این مسئول در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس در مورد احترام به رای مردم گفت: در حال حاضر نیاز مردم زنجان به ایجاد اشتغال بیشتر از موارد دیگر است، کما اینکه در مدت زمان حضورم در شرکت شهرک‌های صنعتی عملکرد موفقی در این حوزه واگذاری زمین داشته‌ام در حالیکه شورا یک شغل هم در این مدت ایجاد نکرده است.

صیدی با بیان اینکه در زمان تصمیم‌گیری برای عضویت در شورا فضای حاکمیتی کشور جور دیگری بوده است، که بعد از انتخابات فضا عوض شده است، ابراز داشت: الان فضای کشور جوری دیگری است.

وی ادامه داد: هستند نمایندگان مجلسی که بعد از گرفتن رای از مردم اقدام به استعفا کرده و در سمت‌های دیگر مشغول به کار شده‌اند از جمله اینکه کاندید ریاست جمهوری شده‌اند و این موضوع منافاتی با احترام به رای مردم ندارد.

*اگر می‌دانستم نمی‌پذیرفتم

عضو شورای شهر زنجان در پاسخ به این سئوال گه اگر در زمان پذیرفتن سمت دولتی به قانون موجود در مورد مغایرت‌های داشتن سمت دولتی و عضویت شورا اشراف داشت آیا سمت مدیر کلی شرکت شهرک‌های صنعتی را می‌پذیرفت، گفت: نه اگر می‌دانستم نمی‌پذیرفتم من با این نیت آمدم که در هر دو باشم، ضمن اینکه گفته می‌شد که مغایرتی با هم ندارند.

انتهای پیام/

 

 

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 1
انتشار یافته: 1
شهروند
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۱:۳۶ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۵
0
3
سلام علیکم بنده درانتخابات به شمارای دادم ولی انتظارنداشتم به رای مردم پشت کنیدبهرحال کارتون خوب نبودجون من به دوستام که گفته بودم بشمارای بدن هیچ جوابی ندارم بدم

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: