‪Google+‬‏ عمر افراد تنها منبع غیر قابل بازیافت است
امروز: چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۳
استاندار زنجان

استاندار زنجان گفت: عمر افراد تنها منبعی است که قابل بازیافت و برگشت نیست و باید به خوبی از آن بهره برد.

کد خبر: ۱۰۷۰
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۰۹

 به گزارش مهرزنجان , جمشید انصاری در ویژه مراسم هفته سلامت با اشاره به ارتقای سطح سلامت مردم در هفته سلامت، اظهارکرد‌: در این هفته دانش آموزان و نوجوانان به عنوان بازوی توانمند کشور با مباحث بهداشتی و درمانی و بویژه امسال که شعار هفته سلامت"یک عمر سلامت با خود مراقبتی است"، آشنا می شوند‌.

استاندار زنجان، در ادامه با تأکید بر مغتنم شمردن فرصت ها، اضافه کرد‌: عمر افراد تنها منبعی است که قابل بازیافت و برگشت نیست و باید به خوبی از آن بهره برد تا در آینده افسوس گذشتن و هدر دادن آنها را نخورد‌.

وی تغییر مثبت برنامه ریزی ها و نوع نگاه برنامه ریزان و مسولان به سیستم آموزشی را حائز اهمیت دانست و اظهار داشت‌: باید با دانش آموزان و نوجوانان که امانتی در دست مسئولان هستند به درستی و در شأن آنها برخورد شود و با اعتماد به نوجوانان امور را به دست خود آنها بسپاریم‌.

انصاری در خصوص رعایت مباحث اخلاقی و آموزشی افزود‌: خود مسولان و برنامه ریزان باید الگوی مناسبی برای دانش آموزان باشند و با پیچیدگی های فردی، اجتماعی و فرهنگی موجود در جامعه سازگار باشند تا برنامه ریزی درست و مثبت در دستور کار قرار بگیرد‌.

 

*اجرای طرح مروج سلامت در 300 آموزشگاه زنجان

در این مراسم علیرضا سیاری معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان زنجان، با اشاره به عملکرد واحد سلامت آموزش و پرورش در خصوص ارتقاء شاخص های سلامت، تصریح کرد:‌ اجرای طرح مروج سلامت در 300 آموزشگاه و اجرای طرح ملی دادرس آموزشی در 85 مدرسه متوسطه از اقدامات انجام شده است.

وی با اشاره به اجرای طرح بهداشت یاران برای 80 هزار دانش آموز دوره اول ابتدایی بیان داشت: ارتقاء خدمات دهان و دندان برای 80 هزار دانش آموزو  آموزش بلوغ جوانی برای 11 هزار دانش آموز از دیگر اقدامات انجام شده است.

این مسئول با بیان اینکه آموزش پیشگیری و غربالگری شپش در کلیه مقاطع تحصیلی انجام شده است، افزود: معاینات و غربالگری 85 هزار دانش آموز و فعالیت 110 نفر مربی و دبیر به صورت کامل و 95 نفر به صورت نیمه متمرکز از دیگر فعالیت های انجام شده است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: