‪Google+‬‏ قصد دارم کره زمین را به فیفا تقدیم کنم
امروز: چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۰

هنرمند طارمی و بافنده کره زمین گفت: قصد دارم کره زمین را به فیفا تقدیم کنم.

کد خبر: ۱۱۷
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۲۳:۱۰

    به گزارش مهرزنجان به نقل از موج رسا, فرخی هنرمند فرش باف طارمی در گفت و گو با موج رسا با بیان اینکه فرش کره زمین توسط وی ابداع شده است، افزود: طراحی دار این فرش نیز توسط خودم صورت گرفته است.

وی ادامه داد: در این طرح کشورهای مختلف دنیا در قالب کره زمین بافته شده است.  این هنرمند طارمی خاطرنشان کرد: این فرشی کروی شکل دارای 100 گره و70 رج است.

وی با اشاره به اینکه این فرش در مدت یک سال بافته شده است، افزود:  با هزینه شخصی یک میلیون تومانی به این کار مبادرت کرده ام.

فرخی با بیان اینکه قطراین اثرهنری 35 سانتی متر است، خاطرنشان کرد:برای استحکام فرش از نخ مرینوس وابریشم استفاده شده است.  وی یادآور شد: آرم فیفا و نقشه توپ فوتبال دراین اثر گنجانده شده است.  این هنرمند تصریح کرد: قصد دارم این اثر را به فیفا تقدیم کنم.  وی با بیان اینکه ارائه فرش اصیل ایرانی درقالب و طرحهای جدید از اهداف بافت این فرش است، افزود: باید هنر دست ایرانی ها به مردم جهان معرفی شود.

فرخی با اشاره به اینکه کار یک هنرمند تنها خلق اثر نیست، ابراز داشت: باید به ماندگاری آن اثر در سطح بین المللی توجه شود.  گفتنی است،سالانه دراستان زنجان بیش از350 هزار مترمربع فرش بافته می شود.

660هزار بافتده در استان زنجان فعالیت می کنند و بافته های خود را در بازارهای داخلی و خارجی عرضه می کنند که از این طریق 17 میلیون دلار را عاید کشور می شود.

پایان خبر//

نویسنده : مهر زنجان

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: