‪Google+‬‏ واحدهای تولیدی باید درنواحی صنعتی متناسب با ظرفیت های آنها مستقر شوند
امروز: چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۳

استاندار زنجان گفت: صنایع و واحدهای تولیدی باید متناسب با ظرفیت های موجود در هر منطقه صنعتی مستقر شوند.

کد خبر: ۱۲۲۶
تاریخ انتشار: سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۰۵

  به گزارش مهرزنجان، جمشید انصاری شامگاه دوشنبه در کارگروه امور اقتصادی استان زنجان به وضعیت موجود در شهرکهای صنعتی این استان اشاره کرد و خواستار برآورد دقیق نیاز به آب، برق و گاز هر منطقه صنعتی شد.

وی افزود: تعیین میزان نیاز به این زیر ساخت ها، مشخص می کند که استقرار آنها امری تدریجی است و قرار نیست همه خدمات از هم اکنون برای واحدهایی که درآینده احداث خواهند شد تامین شود.

انصاری یادآورشد: پیش از حضور صنایع و واحدهای تولیدی متقاضی استقرار در شهرک های صنعتی، باید نیاز آن به زیر ساخت ها به طور دقیق مشخص شود تا متناسب با نیاز هر واحد، زمین مناسب در نواحی صنعتی دارای ظرفیت اختصاص یابد.

استاندار زنجان بر لزوم تلاش برای تکمیل و بهره برداری از تمام زمین های موجود در 13 شهرک صنعتی استان زنجان تاکید کرد و خواستار راکد اعلام کردن 9 شهرک صنعتی دیگر برای جلوگیری از ابطال مصوبه آنها شد.

انصاری در نظر گرفتن منابع آبی موجود در هر منطقه صنعتی را برای واگذاری زمین ضروری خواند و از مواجهه با کمبود آب و محدودیت خاک در آینده نزدیک خبر داد.

استاندار زنجان بر لزوم برنامه ریزی مناسب برای بهره برداری شایسته از اراضی صنعتی موجود در سطح استان تاکید کرد و خواستار یافتن راهکاری برای جبران کمبود آب شد.

وی تصریح کرد: مخابرات شرکتی خصوصی است و نباید بابت ارایه خدمات این شرکت در شهرک های صنعتی دولت، هزینه ای پرداخت کند.

انصاری ادامه داد: این شرکت از جانب ارایه خدمات به سود دست می یابد و خود باید برای برقراری خطوط تلفن و تحت پوشش قرار دادن شهرک های صنعتی برنامه ریزی و تلاش کند.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان زنجان نیز به وضعیت زیر ساخت های موجود در نواحی صنعتی این استان اشاره و بر لزوم همکاری دستگاه های اجرایی خدمات رسان برای تامین زیرساخت های مورد نیاز در شهرک های صنعتی تاکید کرد.

ناصر صیدی به کمبود آب و عدم تامین برق و گاز مورد نیاز اشاره کرد و تامین تمامی این زیرساخت ها با هزینه شرکت شهرک های صنعتی را نیازمند 160 میلیارد ریال اعتبار برشمرد.

وی تامین این میزان اعتبار رااز عهده شرکت شهرکهای صنعتی خارج دانست و همکاری شرکتهای خدماتی برای احداث این زیر ساخت ها را موجب کاهش هزینه ها و تسریع در ایجاد زیر ساخت ها خواند.

زنجان دارای 13 شهرک صنعتی و مصوبه راه اندازی 9 ناحیه صنعتی دیگر است.
 

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: