‪Google+‬‏ لیلا موهایت را همه دیدند دردت چیست؟ فیلم بوسه لیلا حاتمی
امروز: دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۲

حضور بازیگر زن سینمای ایران در شصت و هفتمین دوره جشنواره کن، با رفتارهای حاشیه ای همراه بوده که تأسف و تأثر هنرمندان متعهد و علاقمندان سینمای ایران را در پی داشته است.

کد خبر: ۱۲۲۸
تاریخ انتشار: سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۱۱

به گزارش مهرزنجان از دیر باز تقابل حق و باطل در نظام خلقت وجود داشته و در این میان افرادی بوداند که به خاطر برخی منافع در هر جبهه رنگ و بوی خاصی داشته ند.

تظاهر کردن یا همان دورویی که منبع اصلی نفاق است برای جلب نظر گروه خاصی برای برخی افراد  دارای اهمیت ویژه ای بوده است.

جدا از این خود نمایی ها هرگروهی برای القاء کردن خواسته های خود  گاهی حاضر می شود از منافع خود کوتاه آمده و در ظاهر حق را به دیگری بدهد که نمونه آن را می توان در جشنواره فیلم کن مشاهده کرد.

به عنوان مثال آیا لیلا حاتمی می توانست در این جشنواره با حجاب کامل حضور یابد؟جواب این سوال منفی است!

قطعا اگر لیلا حاتمی قصد داشت با حجاب در این جشنواره شرکت کند هرگز به این جشنواره راه پیدا نمی کرد.

دشمن نیز می داند کجا را هدف بگیرد و با انتخاب کدام ابزار برای القاء تفکرات خود تلاش کند.

جالب اینجاست که لباس لیلا حاتمی جزو برترینهای جشنواره کن شد!

لخت بودن زن ایرانی و نوع پوششی که بتواند برای نسل آینده خطر آفرین باشد یک فرهنگ و یک خواسته از طرف غربی هاست که در این میان بهترین الگو از نظر آنها لیلا بوده است.

معاون پارلمانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این باره گفته : امیدوارم کسانی که به عنوان زن ایرانی در مجامع بین‌المللی شرکت می‌کنند به اعتبار، عفت و منزلت ایرانیان توجه داشته باشند تا چهره زن ایرانی در دنیا بد و خدشه‌دار نشان داده نشود.

او با بیان اینکه هنرمندان زن ایرانی، سمبل زنان ایرانی در خارج از ایران هستند، گفت: حضور نا مناسب زنان ایرانی در خارج از کشور مخصوصاً هنرمندان که مورد احترام مردم ما هستند از طرف ایرانی وطن پرست و علاقمند به ایران مورد قبول نیست.

اما به اعتقاد کیهان او نتوانست شأن «ایرانی بودن» را حفظ کند. کیهان در ادامه آورده: این درحالی است که وقتی یک بازیگر ایرانی به عنوان داور یا شرکت‌کننده، به خارج از کشور می‌رود، به عنوان سفیر فرهنگی ایران محسوب می‌شود و چه بهتر که به هویت و آداب و رسوم سرزمین مادری خود احترام بگذارد. و به این شکل قدر خود در نزد مردم ایران را رقم می‌زند!

نکته ای که می توان به آن اشاره کرد طبق جمله: فاقد شی هرگز نمی تواند معطی شی باشد؛حرکت لیلا حاتمی نیز نمیتواند به عنوان نماد اسلامی بودن حجاب وی باشد زیرا وی به صورت رسمی کار خلاف عرف و شرع انجام می دهد.

انگار لیلا خانم خیلی وقت است که از شوهر خود دور بوده و دلش یک بوسه داغ عاشقانه می خواهد که در این فیلم نیز مشاهده می کنید لیلا ابتدا اقدام به دست دادن و روبوسی می کند.

جا داشت آنجا یکی بود و با نوای دلنشین خود آرام می گفت: لیلا موهایت را همه دیدنت دردت چیشت؟

با این موهای قشنگت عروس بابا می شوی...

حال باید منتظربود و دید که آیا نماد جدید فرهنگ سینمای ایران لیلاخانم می تواند خود را به  گلشیفته فرهانی برساند یا نه!!!

تصاویری که در رسانه های خارجی منتشر شده نشان می دهد که  لیلا حاتمی در زمان مواجهه با رئیس فستیوال فیلم کن و در مقابل دوربین ها و چشمهای  بسیاری که حرکات او را زیر نظر داشتند ، در کمال تأسف با دراز کردن دستش، پبش قدم رفتار غیر عرف و نامناسبی می شود که این سوال و ابهام  را در بین مخاطبین برنامه زنده این مراسم باقی می گذارد که انگیزه ای که پشت این رفتار است آیا دهن کجی به مناسبات فرهنگی جامعه اخلاق مدار ایرانی بوده و یا بخاطر انتخابش  در این فستیوال پر ابهام است که اینگونه از مدیر ارشد مجبور به تشکر می شود .

لیلا حاتمی در شصت‌وپنجمین دوره جشنواره کن در مراسم اختتامیه، جایزه بهترین فیلم را به «ماتئو گارونه» برای فیلم «واقعیت» اعطا کرد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 2
حجت
|
-
|
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۷
0
5
اهل فروختن هستی مفلوک حداقل ارزان نفروش
حجت
|
-
|
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۷
0
2
اهل فروختن هستی مفلوک حداقل ارزان نفروش

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین ها