‪Google+‬‏ 350 قلم داروی بیماران صعب العلاج تحت پوشش بیمه قرار دارد
امروز: پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۵

مدیرعامل بیمه سلامت کشور گفت: هم اکنون 350 قلم داروی بیماران صعب العلاج تحت پوشش بیمه قرار دارد.

کد خبر: ۱۴۳۴
تاریخ انتشار: سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۴۱

به گزارش مهرزنجان انوشیروان محسنی بندپی روز سه شنبه افزود: بر اساس تفاهم نامه منعقد شده با سازمانهای بیمه گر و معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعتباری بالغ بر دو هزار میلیار تومان برای پوشش بیمه ای داروهای بیماران صعب العلاج اختصاص داده شده است.

وی یادآورشد: هم اکنون 90 درصد داروهای داخلی و 70 درصد داروهای برند و وارداتی این گروه از بیماران تحت پوشش بیمه هستند.

محسنی بندپی، بااشاره به اینکه تعدادی از اقلام دارویی بیماران صعب العلاج تحت پوشش بیمه نیستند، خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده اقلام دارویی پر مصرف این گروه از بیماران که فاقد پوشش بیمه ای هستند، به تدریج مشمول بیمه می شوند.

به گفته این مسوول هم اکنون اقلام دارویی تحت پوشش بیمه بیماران صعب العلاج نسبت به سال گذشته 100 قلم افزایش یافته است.

وی، با تاکید براینکه ناظران بیمه سلامت بر چگونگی ترخیص بیماران بستری و رعایت بسته اعلام شده در بیمارستانها نظارت کافی دارند، اظهار کرد: بر اساس تفاهم نامه منعقد شده با سازمان های بیمه ای تمامی ناظران مستقر در مراکز بیمارستانی تحت پوشش دانشگاههای علوم پزشکی از ساعات هشت تا 16 بعد ازظهر بر فرآیند روند ترخیص بیماران نظارت می کنند.

مدیرعامل بیمه سلامت کشور تصریح کرد: در صورتی که بیمار خارج از ساعات مذکور ترخیص شود، متصدی مربوطه موظف به دریافت فیش پرداختی و مشخصات کامل بیمار است تا روز بعد توسط ناظر بیمه ای نحوه و روند ترخیص بیمار بررسی می شود.

وی اظهار کرد: دولت از محل هدفمند سازی یارانه ها اعتباری بالغ بر 660 میلیارد تومان برای 70 هزار تخت بیمارستانی تخصیص داده که سرانه هر تخت 24 هزار تومان تعیین شده است.

محسنی بندپی افزود: با این اقدام مهم خدمات بیمارستانی با همکاری و مشارکت نیروی علمی توانمند با هدف ارائه مطلوب خدمات به جامعه هدف استانداردسازی می شود.

مدیرعامل بیمه سلامت کشور خاطرنشان کرد: بر اساس نظرسنجی انجام شده با ارایه بسته های طرح تحول نظام سلامت رضایتمندی مردم از مراکز بیمارستانی کشور افزایش یافته است.

وی همچنین به پوشش بیمه خدمات دندانپزشکی اشاره و اظهارکرد: پنج بسته خدمتی در این بخش در نظر گرفته شده است که به تدریج اعمال می شود.

محسنی بندپی افزود: بر اساس تفاهم نامه موجود در سطح یک حدود 23 میلیون نفر تحت پوشش اقدامات پیشگیرانه دندانپزشکی از قبیل جرم گیری، فیشور سیلندر، فلورایدتراپی، معاینات دوره ای ویزیت دندان، پرکردن دندان شمار شش در این بسته طراحی و لحاظ شده است.

وی یادآورشد: در برنامه سطح یک خدمات دندانپزشکی برای مادران باردار نیز در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل بیمه سلامت کشور گفت: مشکلات دهان و دندان بیشترین علت غیبت های دانش آموزان از مدارس و بیشترین پرداختی از جیب مردم را تشکیل می دهد.

انتهای پیام /

منبع خبر: ایرنا

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: