‪Google+‬‏ متصدیان حوزه و دانشگاه بایستی نسبت به رفتار و عملکرد یکدیگر احساس مسئولیت داشته باشند
امروز: چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۵۷
مسوول حوزه مقاومت بسیج طلاب و روحانیون شهید قاضی طباطایی(ره)

مسوول حوزه مقاومت بسیج طلاب و روحانیون شهید قاضی طباطایی(ره) به مناسبت فرا رسیدن شهادت دکتر مفتح و سالروز وحدت حوزه و دانشگاه گفت: متصدیان حوزه و دانشگاه بایستی نسبت به رفتار و عملکرد یکدیگر احساس مسئولیت داشته باشند.

 

کد خبر: ۱۵۴
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۳۴

  حجت الاسلام علی محمودی در گفت و گو بامهرزنجان، افزود: آنچه بیش از پیش ضرورت وجودیش احساس می شود، همان پیوند میان حوزه و دانشگاه است و متصدیان حوزه و دانشگاه بایستی نسبت به رفتار و عملکرد یکدیگر احساس مسئولیت داشته باشند و نقاط ضعف یکدیگر را برطرف و نقاط قوت خود را تحکیم نمایند.

وی به نقل از  آیت الله مصباح یزدی که در گوشزد کردن این مسئولیت به طلا ب و روحانیون تاکید می کنند و می گویند:

«طلاب و روحانیون باید مواظب باشند و به مسؤولیت هاى خود توجه کنند. مبادا روزى از آنها سؤال شود که چرا براى اصلاح امورى که توان انجام آن را داشتید کارى نکردید و جوابى نداشته باشند. با وجود آنکه کسب معلومات ویژه براى رفع نیازهاى فرهنگى کشور لازم است، نباید به معلومات گذشته اکتفا کرد. در حالى که موج شک و انحراف در عقاید جوانان رسوخ کرده و صلابت عقاید و افکار اسلامى را تهدید مى کند، شایسته نیست که روحانیون دست روى دست بگذارند و بگویند که بزرگان در چند دوره درس خارج شرکت مى کردند و هر دوره که تمام مى شد دوباره در دوره جدید درس حاضر مى شدند تا ببینند مطلب جدیدى در آن هست یا خیر. نباید گفت: به ما چه ربطى دارد که دانشگاه چنین احتیاجى دارد. اگر، خداى نکرده، چنین روحیه اى وجود داشته باشد، آیا در روز قیامت پاسخى خواهیم داشت؟»

از طرف دیگر دانشگاه نیز در اجرای رسالت خود که همان تولید علم و معرفت است اگر زمانی خود را بی نیاز از دین ببیند و ارتباط خود را با علمای صاحب نظر قطع نماید، همان مشکلاتی که پیش از انقلاب اسلامی گریبانگیر دانشگاه و به تبع آن جامعه بوده است، به وجود خواهد آمد.

پایان خبر/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین ها