‪Google+‬‏ عذرخواهی مدیرکل ارشاد اسلامی زنجان
امروز: چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۰۳
گزارش

غلبه حاشیه بر متن در مراسم روز خبرنگار زنجان موجب شد تا خبرنگاران زنجانی به شدت به این موضوع اعتراض کرده و خواهان رسیدگی به این موضوع شوند.

کد خبر: ۱۷۰۲
تاریخ انتشار: شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۵۴

به گزارش مهرزنجان  مراسم روز خبرنگار در زنجان برگزار شد اما این مراسم با حاشیه هایی نیز مواجه بود. سخنران اول این مراسم مقدم مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بود که این مطابق معمول به ارائه گزارشی از برنامه های اداره کل پرداخت. و سخنرانان بعدی کم و بیش به موضوعات سیاسی و غیر مرتبط به روز خبرنگار پرداختند.

 خبرنگاران زنجانی نسبت به نحوه برگزاری مراسم، تعداد سخنرانان و صحبت های سیاسی این مراسم اعتراض داشتند. همچنین خبرنگاران زنجانی از اینکه حتی یک نفر از خبرنگاران به روی سن نرفت نیز گلایه هایی از مسئولان برگزار کننده مراسم داشتند. هدایای خبرنگاران نیز بعد از اتمام مراسم به آنها اهدا می شد که به دلیل ازدیاد جمعیت و ناهماهنگی در برگزاری مراسم به چالش کشیده شد و بسیاری از خبرنگاران در اعتراض به این موضوع سالن را ترک کردند. 

به دلیل ازدحام جمعیت نماینده ارشاد اسلامی نیز به از اهدای هدایا سر باز زد و لوح های تقدیر خبرنگاران نیز بر روی میز باقی ماند. یکی از پیشکسوتان خبر نیز در مراسم تجلیل بر ضرورت آزادی زندانیان سیاسی تاکید کرد که این موضوع نیز جو را متشنج تر کرد.

  *عذرخواهی مدیرکل ارشاد اسلامی از ضعف های مراسم روز خبرنگار

 به دلیل به حاشیه کشیده شدن این مراسم، مدیرکل ارشاد استان زنجان در دیدار اصحاب مطبوعات و رسانه استان با نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان با اذعان به ضعف های پیش آمده در برنامه روز خبرنگار در استان زنجان از بخش پایانی مراسم روز خبرنگار از همه اصحاب رسانه عذرخواهی کرد.

 ناصر مقدم با تبریک روز 17 مرداد روز خبرنگار و گرامیداشت سالروز شهادت شهید صارمی افزود: خبرنگاران استان زنجان از قشر زحمتکش و موثر استان زنجان هستند. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: از همه خبرنگاران استان زنجان از بابت بخش پایانی مراسم روز خبرنگار عذرخواهی کرد و در یک فرصت این امر جبران خواهد شد. 

مقدم با بیان اینکه طی شهریورماه از دفاتر رسانه های استان بازدید خواهد کرد، ادامه داد: استان زنجان در بحث رسانه از استان‌های موفق کشور بوده و رسانه‌های استان به لحاظ کمیت و کیفیت جایگاه بسیار خوبی دارند.

 بی نظمی و ناهماهنگی در برگزاری برنامه و سوق دادن آن به غرض ورزیهای سیاسی باعث اعتراض اکثر خبرنگاران حاضر در برنامه شد و این انتقادت زمانی خود را بیشتر نشان داد که بخشی از خبرنگاران نتوانستند لوح و هدایایی خود را دریافت کنند و فرصت برای تجلیل از خبرنگاران نبود و زمان را برای تجلیل از برخی مدیران حوزه صنعت و معدن اختصاص دادند.

  *عشق وعلاقه مهمترین اصل در خبرنگاری است 

نماینده ولی فقیه دراستان وامام جمعه زنجان,نیز در دیدار اصحاب رسانه با وی با اشاره به اینکه خبرنگاری یک رسالت است نه یک شغل، اظهار داشت:عشق وعلاقه مهمترین اصل در این رسالت است.

 امام جمعه زنجان با بیان آمار خبرنگاران شرکت کننده در زمان وقوع جنگها، گفت: شرکت داوطلبانه و کشته شدن خبرنگاران در جنگها به جزاحساس مسئولیت و تعهد در قبال جامعه نیست. حجت الاسلام خاتمی در این خصوص افزود: قرار گرفتن خبرنگار در کانون جنگها به جز تعهد و رسالت برای اطلاع رسانی نیست و این رسالت اطلاع رسانی از جمله ویژگیهای مختص خبرنگاران محسوب می شود. نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه زنجان احساس مسئولیت، رسالت و آگاهی بخشی را از جمله رسالتهای مهم برای اصحاب رسانه برشمرد وگفت: صاحبان قلم باید توجه ویژه به فرهنگ عمومی داشته باشند.

 وی با اشاره به اینکه رسانه ها می توانند در چهره سازی افراد جامعه موثر باشند، اظهار داشت: خبرنگاران و اصحاب مطبوعات وقتی این رسالت و مسئولیت را قبول کردند باید سختی های این رسالت را نیز عهده دار شوند. امام جمعه زنجان پرهیز ازاعمال سلیقه دراطلاع رسانی را از وظایف خطیر خبرنگاران عنوان کرد و گفت: آگاهی بخشی به جامعه برای خبرنگاران ضروری است. وی خروجی نشریات و رسانه ها را در بالا بردن فرهنگ عمومی و فرهنگسازی در جامعه مهم ارزیابی کرد و گفت: آگاهی بخشی توسط رسانه ها به جامعه امروز اساسی ومهم است.

 وی همچنین ارائه راهکارهای مشوقی را در برای جذب سرمایه گذارتوسط رسانه ها در استان مهم دانست وگفت: رسانه ها دارای نقش اساسی در این زمینه هستند. نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان در ادامه صفحه پر کردن مطبوعات را اقدام موثر ارزیابی نکرد و یادآورشد: توجه به فرهنگ جامعه دراین خصوص ضروری است. 

امام جمعه زنجان همچنین استان زنجان را دارای مردمان بزرگ با رجال سیاسی،علمی،نظامی و هنر دانست و گفت: اینان در مطبوعات استان به فراموشی سپرده شده اند.

 *مدیران استان زنجان انتقاد پذیر نیستند

 رضا سواری مدیر مسئول نخستین روز نامه استان زنجان، نیزبا تاکید بر اینکه مدیران استان زنجان انتقاد پذیر نیستند،گفت: وجود انتقاد سازنده وکارشناسی توسط رسانه های استان زنجان ضروری است. 

سواری اقتصاد ضعیف استان را در خصوص تضعیف توانمندیهای لازم رسانه های استان موثر دانست و گفت: دستگاههای اجرایی استان در این راستای به جای استفاده فرهنگی ازرسانه ها استفاده ابزاری می کنند.

  وی با اشاره به جایگاه اصلی یک خبرنگار و حفظ شان و منزلت خبرنگار در روز خبرنگار،تصریح کرد: ضعف روابط عمومی های دستگاههای اجرایی استان موجب ایجاد مشکلات در دستگاههایی اجرایی ورسانه ها ی استان می شود. پایان خبر//

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین ها