‪Google+‬‏ نصب 219 دوربین در نقاط مختلف شهری زنجان
امروز: پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۳
دغدغه های یک مسئول در نیروی انتظامی

جانشین فرمانده نیروی انتظامی استان زنجان با اشاره به معضلات فرهنگی شهر زنجان به ویژه در زمینه تضییع حقوق شهروندی خاطرنشان کرد: باید رسانه ها در زمینه حقوق شهروندی اطلاع رسانی کنند.

کد خبر: ۱۷۷۰
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۵۴

به گزارش مهرزنجان مراد جعفری در جمع خبرنگاران با انتقاد از وضعیت فرهنگی حاکم بر جامعه در خصوص تضییع حقوق شهروندان اظهار کرد: برخی افراد جامعه به حقوق شهروندی توجه ندارند.

وی با بیان اینکه ضعف فرهنگی در رعایت حقوق شهروندی دیده می شود، خاطرنشان کرد: باید در این زمینه رسانه بهتر از گذشته اطلاع رسانی کنند.

این مسئول با بیان اینکه پلیس نیازمند همکاری رسانه ها برای فرهنگ سازی است،خاطرنشان کرد: متاسفانه آنگونه که باید، فرهنگ سازی از سوی برخی مردم جدی تلقی نمی شود و آزار و اذیت شهروندان به عادت برای برخی شهروندان تبدیل شده است.

وی با اشاره به اینکه فضای پارک ها برای استفاده عمومی مردم است، تصریح کرد: متاسفانه برخی افراد پارک ها را ملک شخصی می پندارند و تا پاسی از شب به ایجاد مزاحمت به مردم اقدام می کنند.

این مسئول با اشاره به اینکه خبرنگاران این استان نسبت به مسائل اطراف خود احساس مسئولیت بیشتری دارند و در این میان خبرنگاران استان زنجان برای اطلاع  رسانی در حوزه نیروی انتظامی بسیار تلاش می کنند، خاطرنشان کرد: خبرنگاران در تقویت قوت ها و رفع ضعف ها بسیار اثر گذار هستند.

جانشین فرمانده انتظامی استان زنجان با اشاره به سنت غلط راه افتادن کارناوال های عروسی بعد از اتمام مراسم عروسی در خیابان های شهر خاطرنشان کرد: سلب آسایش از مردم کمترین مشکل این کارناوال ها است.

وی با بیان اینکه حضور کاروان های عروسی در سطح شهر با آداب و رسوم استان به هیچ وجه سنخیت ندارد و این معضل فرهنگی باید هر چه زودتر رفع شود، افزود: بسیاری از شهروندان از این موضوع گله مند هستند.

جعفری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه طی چهار ماهه سالجاری شش فقره قتل در استان زنجان رخ داده است، افزود: کشف 150 درصدی جرایم اینترنتی در زنجان از دیگر موفقیت ها محسوب می شود.

 

*کشف 150 درصدی جرائم اینترنتی در زنجان

وی تصریح کرد: در سال 91 و 92 کشف 150 درصد از جرایم اینترنتی در زمینه کلاهبرداری توسط پلیس فتا زنجان کشف شده است.

سرهنگ جعفری گفت: در این میان ناجا استان امتیاز 84,7 درصدی را در افکار سنجی به خود اختصاص داده است.

این مسئول در استان زنجان با اشاره به  کسب رتبه برتر استان زنجان از طریق مرکز افکار سنجی امین در حوزه های مختلف در سالجاری،گفت: استان زنجان در بین استان های کشور صاحب رتبه "84 " بوده است.
وی از راه اندازی کلانتری شماره 16 در منطقه کوی گلشهر کاظمیه زنجان خبر داد و افزود: با راه اندازی این کلانتری ماموریت های کلانتری 15 کاهش می یابد.
سرهنگ جعفری خاطرنشان کرد: در بحث کشف مواد مخدر و مبارزه با این معضل در استان با افزایش کشف 62درصدی مواجه هستیم.
این مسئول با بیان اینکه در بحث رعایت حقوق شهروندی نیروی انتظامی استان خوب عمل کرده است، افزود: استان زنجان همواره از جمله استانهای دارای امنیت بوده است.

 

*نصب 219 دوربین در نقاط مختلف شهری زنجان
جانشین فرمانده انتظامی استان زنجان از نصب 219 دوربین در نقاط مختلف شهری خبر داد و گفت: پایش های تصویری از طریق دوربین ها صورت می گیرد.

وی جمع آوری معتادان را در این راستا جزو الویت ها بر شمرد و اظهار داشت : شاهد افزایش 36درصدی تماس شهروندان و مردم از طریق تماس با پلیس"197" بودیم.

پایان خبر//

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: