‪Google+‬‏ فقط در سایه عشق به عظمت الهی صعود به قلل مرتفع جهان امکان پذیر است
امروز: یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۰۴
فاتح مرتفع ترین قله های جهان:

فاتح مرتفع ترین قله های جهان گفت: صعود به قلل مرتفع جهان فقط در سایه عشق به عظمت و دریای بیکران الهی امکانپذیر است چراکه در شرایط سخت و دشوار امنیت و آرامش خاصی به انسان می بخشد.

کد خبر: ۲۰۸۲
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۲۰

به گزارش مهرزنجان،محمدحسن نجاریان در مراسم استقبالی که شنبه شب در محل کلینیک تخصصی سرطان مهرانه زنجان برگزار شد افزود: صعود به قلل بلند جهان کاری سخت و دشوار است و جان صعود کنندگان همواره تهدید می شود.

وی که به عنوان سرپرست یکی از تیم های صعود کننده به قله  چوایو عهده دار بود به ویژگی های خاص و سخت این قله اشاره و اظهار کرد: قله بسیار سردی بود و با توجه به اینکه پایین این قله دشت بازی بود بنابراین مدام سرما زدگی جان صعودکنندگان را تهدید می کرد.

نجاریان که در این صعود افتخارآفرین  مرتضی عطری اشک زری  کوهنورد ایرانی و دو اسپانیایی و شش ایتالیایی را هدایت و همراهی می کرد افزود: اکثر کوهنوردان سایر تیم های صعود کننده به این قله از ناحیه دست و پا دچار سرمازدگی شده و انگشتان خود را از دست دادند ولی تیم ما بدلیل استفاده از تجهیزات و امکانات مناسب آسیبی ندید.

وی یادآور شد: در این صعود سخت و دشوار تنها یکی از ناخن هایم سرمازده شده بود که به خیر گذشت و یک ایرانی که بدون شناخت وارد منطقه شده و بدون امکانات و تجهیزات خاص خود را به کمپ سه رسانده بود و به پایان زندگی نزدیک شده بود که پس از کمک های اولیه و در برگشت از بالای قله جان این جوان را نجات دادیم که می توان از آن به عنوان یکی از خاطرات بد و شیرین در این صعود موفقیت آمیز یاد کرد.

این مربی کوهنورد مجرب و توانمند زنجانی گفت: تبتی ها که انسان های فقیر ولی با اراده ، قوی و آهنین هیکل و برخلاف گفته ها و شنیده ها بسیار نوعدوست و صادق هستند در پایین کشیدن این جوان ایرانی اعضای تیم را خیلی یاری کردند که جای تقدیر دارد.

نجاریان با بیان اینکه این صعود با شعار  سرطان هرگز  انجام شد افزود: صعود به این قله را که با کسب نشان نقره همراه بود تقدیم به  مهرانه و مهرانه ای ها  کرده و از مربیان پیشکسوت خود و یاری کنندگان به ویژه همسر و فرزندم تشکر می کنم که مرا در این سفر تنها نگذاشتند.

نجاریان افزود: در صعود به قله هشت هزار و 201 متری  چوایو  21 تیم جهان با 35 ملیت مختلف ازجمله  آمریکا، اتریش، اسپانیا، ایتالیا، سنگاپور، مالزی، ایران، چین و نپال ، شرکت داشتند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان گفت: محمدحسن نجاریان  این قهرمان ارزنده تاکنون صعودهای خوب و موفقیت آمیزی را داشته که این بسیار ارزشمند و افتخار آفرین است.

سیدارسالان حسینی افزود: به همت این قهرمانان توانمند زنجانی ، پرچم مقدس و پرافتخار ایران اسلامی در اقصی نقاط جهان به اهتزاز در می آید و این افتخاری بزرگ برای کشور و به تبع آن استان زنجان است که باید پاس داشته شود.

وی اظهار کرد: زنجان در تمام عرصه ها ازجمله ورزش از ظرفیت و پتانسیل های خوب و بالایی برخوردار است که به منظور حمایت لازم و کافی نگاه جدی تری را می طلبد تا فخرآفرینی های بیشتری را به دنبال داشته باشد.

حسینی با تاکید براینکه  نجاریان که استوار و پابرجا صعودها را انجام داده و به رغم سختی ها و دشواری های بر سر راه تاکنون پا پس نکشیده است باید به فکر جایگزین نیز باشد.

وی کوهنوردی را رشته ای مفرح خواند و تصریح کرد: در کوهنوردی بر خلاف سایر رشته های ورزشی، تلاش می شود دیگری صعود کند که این از ویژگی های خاص این رشته سخت و دشوار است.

در آغاز این مراسم، استقبال کنندگان با اهدا شاخه گل و انداختن حلقه های گل به گردن  محمدحسن نجاریان  از این مربی کوهنورد فخرآفرین تقدیر کرده و شادمانی خود را با ترغیب و تشویق های بی امان به منصه ظهور گذاشتند.

 

انتهای پیام /

منبع خبر: ایرنا

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: