‪Google+‬‏ اقتصاد مقاومتی بهترین راهکار برای مقابله با تحریم های ضالمانه است
امروز: یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۰۲

 رییس بنیاد تعاون بسیج استان زنجان گفت: اقتصاد مقاومتی بهترین راهکار جهت مقابله و بی اثر کردن هرگونه تحریم های ضالمانه اعمال شده از سوی دشمنان است.

کد خبر: ۲۰۹۵
تاریخ انتشار: جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۰۷:۵۷

به گزارش مهرزنجان،سرهنگ قاسم محمدی در همایش اقتصاد مقاومتی و اشتغالزایی افزود: اقتصاد مقاومتی در کاهش فشارهای ناشی از اعمال تحریم صورت گرفته نقش مهم و سازنده ای دارد و می تواند دشمنان را در دستیابی به اهداف غیرانسانی مایوس و ناامید کند. 

 وی اظهار داشت: اگر خواستار کاهش وابستگی به کشورهای خارجی هستیم بهترین راهکار افزایش تولیدات داخلی و مصرف کالاهای تولید داخل کشور است و به همین دلیل دشمنان تلاش دارند برای حفظ منافع نامشروع خود کشورها را از این کار باز داشته و ملت ها را به مصرف کالاهای خارجی ترغیب کنند. 

 محمدی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی در کاهش و حذف وابستگی های اقتصادی نقش بی بدیلی دارد، افزود: ایران از بدو پیروزی انقلاب اسلامی مورد تحریم های سلطه گران قرار گرفت ولی فشارهای دشمنان در دولت نهم و دهم تشدید شد. 

 وی تصریح کرد: موضوع اقتصاد مقاومتی با هدف استفاده از توان داخلی و مقابله با تحریم های دشمنان به میان آمد چراکه با استفاده از این شیوه معقول و منطقی، تحریم های یکجانبه و غیرانسانی به ضرر بسیاری از کشورهای اروپایی ازجمله اعمال کنندگان تحریم ها تمام شد.

  وی خارج شدن از اقتصاد تک محصولی و عدم وابستگی به نفت و گاز را از ثمرات اقتصاد مقاومتی دانست و اظهار کرد: دولت تدبیر و امید تلاش دارد با اتخاذ راهکاری جدی وابستگی های اقتصادی و همچنین واردات به کشور را کم و از طرف دیگر میزان صادرات را نیز افزایش دهد.

  رییس بنیاد تعاون بسیج استان زنجان، کارآفرینی و اشتغال را لازمه رشد و شکوفایی دانست و گفت: صرفه جویی، مصرف تولیدات داخلی، کارآفرینی و اشتغالزایی به عنوان یک نیاز اساسی و ضروری کشور می باشد که نه فقط فشارهای ناشی از تحریم را کم می کند بلکه موجب جهش کشور در ابعاد گوناگون می شود.  

محمدی با بیان اینکه مقام معظم رهبری نیز در این خصوص رهنمودهای ارزنده ای را داشته اند افزود: با استفاده از تمام ظرفیت ها و منابع انسانی آموزش دیده و در سایه حمایت از تولید ملی و مدیریت مصرف می توان در رشد و شکوفایی کشور گام های ارزنده ای برداشت.

  معاون هماهنگ کننده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان داشتن روحیه بسیجی را سرلوحه تمامی فعالیت های سپاه دانست و تصریح کرد: سپاه در راستای فرهنگ کار و اقتصاد درآمدزا گام های خوب و ارزنده ای را برداشته و در مدیریت و تلاش جهادی پیشرو و پیشگام شده است.  

محمدی یادآور شد: بسیج و سپاه طی سالهای اخیر جهش خوب و شایسته ای در جهت اشتغالزایی، سازندگی، محرومیت زدایی، اجرای طرح های عمرانی و آبرسانی و برگزاری کلاس های آموزشی، فرهنگی و اعتقادی و ارایه تسهیلات به علاقه مندان کار و تلاش، داشته که این تحسین برانگیز است.   

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برچسب ها: اقتصاد مقاومتی 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: