‪Google+‬‏ زنجان از بیکاری و نبود صنایع بزرگ رنج می برد
امروز: یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۵۸
انتظار روزنامه نگاران زنجانی از سفر رئیس جمهور به زنجان

به نظر خبرنگاران و روزنامه نگاران زنجانی، استان زنجان از بیکاری و نبود صنایع بزرگ رنج می برد و انتظار می رود سفر رئیس جمهور به زنجان دستاوردهای بزرگی برای استان داشته باشد.

کد خبر: ۲۱۰۱
تاریخ انتشار: شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۰۴

به گزارش مهرزنجان ،به نقل از موج رسا, نهمین سفر استانی رئیس جمهور به استان زنجان این هفته محقق می شود و با تدابیر اندیشیده شده در استان زنجان، این سفر در آستانه برگزاری است.

در آستانه سفر رئیس جمور به زنجان جلسات مختلف کارشناسی برگزار شده است و برنامه های متعددی از جمله بازدید از سد مشمپا به عنوان بزرگترین سد خاکی در منطقه شمالغرب کشور  و حضور در مراسم آغاز عملیات اجرایی نیروگاه شمار دو زنجان از برنامه های وزیر نیرو بود.
نیروگاه برق شماره دو زنجان در مجموع یکهزار مگاوات برق تولید می شود که هر یک در دو فاز و هر فاز دارای 500 مگاوات سیکل ترکیبی است.
با احداث فاز نخست این نیروگاه، 500 مگاوات برق تولید و وارد جریان برق سراسری خواهد شد و علاوه بر تامین نیاز کشور بخشی از برق این استان را برطرف خواهد کرد.

علاوه بر این جلساتی نیز با حضور استاندار با نخبگان، قشرهای مختلف تولیدی و صنعتی استان برگزار شده و استاندار زنجان با حضور در شبکه اشراق نیز به مهم ترین برنامه های سفر اشاره کرده است اما قرار است، خبرهای خوش برای استان از زبان رئیس جمهور در اجتماع مردمی در مجموعه ورزشی کارگزان زنجان عنوان شود و به تبع مردم زنجان نیز آماده این سفر هستند، دیروز امام جمعه زنجان نیز به محض برگشت از زیارت خانه خدا در جمع نمازگزاران زنجانی شرکت کرد و در خطبه های نماز جمعه از مردم برای استقبال شایسته از رئیس جمهور دعوت کرد.

دولت تدبیر و امید به زنجان سفر می کند و باید دید دستاورد این سفر برای استان چه خواهد بود و مطالبات مردم چقدر در این سفر مورد توجه قرار می گیرد.

یک روزنامه نگار زنجانی در گفت و گو با خبرنگار موج رسا از مشکلات خبرنگاران گفت و اظهار داشت: متاسفانه خبرنگاران زنجانی با مشکلات عدیده ای مواجه هستند.

 زهرا رضایی با بیان اینکه هفته نامه ها و روزنامه های زنجان در وضعیت نامطلوب مالی قرار دارند، خاطرنشان کرد: برای رسیدگی به وضعیت خبرنگاران باید دولت برنامه ریزی لازم را داشته باشد.

 

*عدم حمایت وزارت ارشاد از خبرنگاران

وی با بیان اینکه تضمینی برای کار خبرنگاری در شهرستان ها وجود ندارد، خاطرنشان کرد: وضعیت نامطلوب مالی و عدم حمایت وزارت ارشاد از خبرنگاران موجب ایجاد مشکلات بسیاری برای این قشر تاثیرگذار شده است.

این روزنامه نگار با اشاره به اینکه از سال ۷۹  در کسوت خبرنگاری فعالیت می کنم، افزود: هنوز بیمه نیستم.

رضایی بر ضرورت توجه دولت تدبیر و امید برای رفع مشکلات این قشر تاکید کرد و گفت: باید روزنامه نگاران و خبرنگاران به عنوان اطلاع رسان محلی توسعه استان مورد توجه جدی تری قرار گیرند چرا که پیشرفت استان در گرو تلاش خبرنگاران است.

وی با بیان اینکه باید وزارت ارشاد قول های خود را در خصوص بهتر شدن وضعیت و بیمه خبرنگاران عملی کند، افزود: استان در این زمینه بد عمل کرده است.

یک روزنامه نگار زنجانی نیز با اشاره به مشکلات صف خبرنگاران در زنجان گفت: در سال های گذشته به وضعیت مطبوعاتی استان توجه نشده است.

اسد الله قربان زاده خاطرنشان کرد: خبرنگاران زنجانی به شدت از نظر آموزش و تولید محتوا با مشکلاتی مواجه هستند.

وی با بیان اینکه خبرنگاران زنجان از صنف فعال محروم هستند، افزود: خانه مطبوعات جدید نیز هنوز شکل نگرفته است.

این روزنامه نگار بر ضرورت ارتقای سطح علمی خبرنگاران تاکید کرد و گفت:روند مطلوبی در این زمینه بر استان حاکم نیست.

 

*مشخص شدن ماهیت کاری صندوق خبرنگاران

قربان زاده همچنین بر ضرورت مشخص شدن ماهیت کاری صندوق هنرمندان و نویسندگان و خبرنگاران تاکید کرد و گفت: با وجود اینکه خبرنگاری از مشاغل سخت محسوب می شود اما به دلیل بیمه شدن خبرنگاران از سوی این صندوق، این موضوع در هاله ای از ابهام است.

وی با بیان اینکه بارها این موضوع از سوی خبرنگاران پیگیری شده است، افزود: سازمان تامین اجتماعی این موضوع را قبول نکرده و خبرنگاران زنجانی همچنان باید منتظر بازنشستگی با 30 سال خدمت باشند.

این روزنامه نگار همچنین با اشاره به وضعیت توسعه ای استان گفت: زنجان از استان های با درآمد پایین است و دخل و خرج مردم خیلی همخوانی ندارد.

 

*متاسفانه در توسعه زنجان همت جدی وجود نداشته است

وی با بیان اینکه متاسفانه در توسعه استان همت جدی وجود نداشته است، افزود: طرح ها و پروژه های بزرگ استان برای مطلوب شدن روند توسعه اجرایی نشده است.

این روزنامه نگار بر ضرورت توجه مسئولان برای اجرای پروژه های بزرگ در زنجان تاکید کرد و گفت: باید  چشم انداز  توسعه استان در برنامه های پنج ساله تعریف شود.

 

*مردم باید بازخورد اجرای پروژه ها را در  سفره خود ببینند

قربان زاده با اشاره به اینکه مردم باید بازخورد اجرای پروژه ها را در  سفره خود ببینند، افزود:  زنجان از نظر اشتغال با مشکلات عدیده ای مواجه است.

وی گفت: وضعیت بد بیکاری دارد موجب شده تا مردم از نظر اقتصادی با مشکلاتی مواجه باشند.

یک روزنامه نگار زنجانی نیز اظهار داشت: مسئولان باید با یک سری سیاست ها و راهکارها به فکر توسعه استان باشند.

سنمار ادامه داد: همانگونه که امام جمعه زنجان بارها اشاره کرده اند، زنجان اگر چه پیشرفت هایی داشته است، اما این پیشرفت ها نسبت به استان های همجوار مطلوب نبوده است.

وی با بیان اینکه ضروری است در سفر رئیس جمهور به این موضوع توجه ویژه شود، خاطرنشان کرد: ظرفیت های استان در بخش های مختلف باید مورد توجه باشد.

این روزنامه نگار با بیان اینکه بیشترین پیشرفت استان زنجان در زمینه کشاورزی بوده است، افزود: فعالیت این بخش به روستاها سوق یافته و محیط شهری زنجان از ظرفیت های مناسب بی بهره است.

 

*ایجاد صنایع بزرگ مطالبه مردم زنجان است

وی بر ضرورت توجه به ایجاد صنایع بزرگ و کارخانجات بزرگ در محیط شهری زنجان  تاکید کرد و گفت:  با راه اندازی واحدهای بزرگ تولیدی و صنعتی مشکل بیکاری  استان حل می شود.

موج رسا امیدوار است، محقق نشدن برخی مطالبات مردم و خبرنگاران استان اردبیل در سفر ریاست جمهوری در  زنجان تکرار نشود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: