‪Google+‬‏ جریمه و تنزل درجه، حق اعمال نفوذ کنندگان در کشتی سعید عبدولی است
امروز: یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۰۴
عضو کمیته داوران فدراسیون کشتی ایران:

عضو کمیته داوران فدراسیون کشتی ایران گفت: جریمه و تنزل درجه، حق اعمال نفوذکنندگان در کشتی سعید عبدولی است چراکه این کشتی گیر ارزنده و شاخص با ناداوری صورت گرفته از حق مسلم خود محروم شد.

کد خبر: ۲۱۰۴
تاریخ انتشار: شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۰

به گزارش مهرزنجان،محمد عادلپور افزود: با بازبینی فیلم دیدار عبدولی با حریف کره ای به احتمال بسیار قوی فدراسیون جهانی نتیجه این کشتی را 12 بر 4 به نفع کشتی گیر ایرانی تغییر دهد که به حتم طی روزهای آتی اعلام خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه فن زده شده از سوی عبدولی کاملا صحیح بود و خطایی در کار نبود اظهار کرد: فن فیتو اجرا شده توسط  عبدولی در مسابقات آسیایی 2014 اینچون کره جنوبی در مرحله یک چهارم نهایی در مصاف با کشتی گیر کره ای درست بود و در حقیقت کشتی برده را با اعمال نفوذ  کیم  که از مهره های آسیا در  فیلا  می باشد به عینه ورق برگشت و در اقدامی ناباورانه داور وسط دست حریف را به جای عبدولی بالا برد.

عادلپور یادآورشد: عبدولی در این کشتی توانست نماینده کشور میزبان را ضربه فنی کند که در ابتدا به تایید داوران مسابقه رسید اما مربی کشتی گیران کشور میزبان در آستانه بالا رفتن دست عبدولی بازبینی صحنه را درخواست کرد و هیات ژوری نتیجه دیداری را که با ضربه فنی به پایان رسیده بود تغییر داد و برغم اعتراض کشتی گیر ایرانی رای به ادامه مسابقه داد که در نهایت این دیدار به سود نماینده کشور میزبان خاتمه یافت و آنهایی را که دستی در کشتی دارند مات و مبهوت کرد.

عضو کمیته داوران فدراسیون کشتی ایران گفت: وجود مهره در فیلا بسیار تاثیرگذار است و اگر ایران از این مهره بهره مند بود به حتم اجازه نمی داد که به این سادگی در حق مسلم کشتی گیران کشورمان اجحاف شود.

عادلپور افزود: تا زمانی که از وجود مهره در فیلا بی بهره باشیم این گونه نادواری ها نیز همچنان ادامه خواهد یافت که باید مسوولان کشتی کشور روی این موضوع کار کنند تا در لحظات حساس و سرنوشت ساز بتواند جلو ناداوری ها و بی عدالتی ها را سد کند.

وی اظهار کرد: متاسفانه اجحاف در حق این کشتی ارزنده کشورمان در روحیه مربیان و دیگر کشتی گیران نیز اثر منفی گذاشت و با توجه به اعمال نفوذ کره ای ها و ازبک ها، کشتی گیران ایران تصمیم گرفتند با اقتدار بالا پای در تشک بگذارند تا به ناحق مغلوب حریف نشوند.

انتهای پیام /

منبع خبر: ایرنا

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: