‪Google+‬‏ آغاز عملیات اجرایی احداث خط دوم راه آهن تهران - میانه
امروز: یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۵۹
مدیر کل راه آهن منطقه شمالغرب کشور خبرداد:

مدیر کل راه آهن منطقه شمالغرب کشور، از آغاز عملیات اجرایی خط دوم راه آهن تهران - میانه خبرداد.

کد خبر: ۲۱۸۶
تاریخ انتشار: شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۸

به گزارش مهرزنجان ،محمد رضا قربانی روز شنبه بابیان این مطلب افزود: آغاز عملیات اجرایی احداث خط دوم راه آهن تهران - میانه از نتایج و برکت های سفر رییس جمهوری و دولت تدبیر و امید به استان زنجان است.

وی با اشاره به اهمیت اجرای این پروژه یادآورشد: این اداره کل، یکی از مناطق 18 گانه راه آهن جمهوری اسلامی ایران است که با دارا بودن 601 کیلومتر خط اصلی و 135 کیلومتر خط فرعی، یکی از محورهای مهم و مواصلاتی ریلی کشور و حوزه استحفاظی آن در محدوده شش استان کشور قرار گرفته است.

مدیر کل راه آهن منطقه شمالغرب کشور، با اشاره به قرار گرفتن راه آهن شمالغرب در مسیر ترانزیت، پروژه های در دست اجرای راه آهن در این منطقه را خط دوم راه آهن میانه - تبریز، راه آهن اردبیل - بستان آباد و همچنین راه آهن قزوین - رشت - انزلی - آستارا برشمرد.

مدیرکل راه آهن شمالغرب، با اشاره به اهمیت دوخطه شدن این محور گفت: طبق بررسی های انجام شده خطوط فعلی به طور یقین در آینده جوابگوی نیازهای منطقه نبوده و ضرورت دارد که خط دومی نیز در محور راه آهن تهران - میانه احداث شود.

قربانی ادامه داد: پروژه احداث خط دوم محور تهران - میانه در دستور کار وزارت راه و شهرسازی و راه آهن جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته است که پس از اخذ مجوزهای لازم و تامین بودجه، تهیه نقشه های منطقه، پروژه به مناقصه گذاشته شد.

وی اظهارکرد: با توجه به وسیع بودن منطقه جغرافیایی پروژه، در راستای تسریع در انجام امور، پروژه از لحاظ منطقه جغرافیایی به دو بخش تقسیم شد که محور راه آهن تهران - قزوین به راه آهن جمهوری اسلامی ایران و محور قزوین - میانه به معاون ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقلی وزارت راه و شهرسازی محول شد.

مدیر کل راه آهن شمالغرب گفت: محور تهران - قزوین در مرحله پایانی مناقصه و تعیین پیمانکار و محور قزوین - میانه نیز در مرحله انجام مناقصه قرار دارد.

قربانی طول محور کرج - قزوین را 103 کیلومتر و طول محور قزوین - میانه را نیز 295 کیلومتر ذکر کرد.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: