‪Google+‬‏ در سایه اجرای امر به معروف و نهی از منکر دین باقی می ماند
امروز: سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۲

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: دین در سایه اجرای فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر باقی می ماند.

کد خبر: ۲۲۳۶
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۷

به گزارش مهرزنجان،آیت الله علی خاتمی روز پنجشنبه با بیان این مطلب افزود: قرآن برای افرادی که به خداوند و اسلام ایمان آورده اند، چهار وظیفه مشخص کرده است.

وی یادآورشد: نماز خواندن و فراهم کردن زمینه برپایی و اقامه آن، زکات پرداختن که موجب کاهش اختلاف طبقاتی می شود، امر به معروف و نهی از منکر چهار وظیفه ای هستند که در صورتی مسلمانی به خاطر کسب رضای الهی آنها را انجام داد تمام مسوولیت خود را انجام داده است.

آیت الله خاتمی اظهار کرد: وجود اختلاف طبقاتی بالا موجب افزایش کینه، نبود اخوت و صمیمیت در میان مردم می شود و مردم باید برای پرداخت زکات واجب اقدام کنند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: باید هر اقدام خوب و مناسبی که افراد انجام می دهند تشویق شود تا فریضه امر به معروف برپا بماند.

وی خاطرنشان کرد: در مقابل امر به معروف، نهی از منکر قرار دارد که تمام افراد جامعه باید نسبت به منکرات و زشتی ها حساس باشند و یکدیگر را از انجام آن یا ترک واجبی نهی کنند.

آیت الله خاتمی ادامه اد: همانگونه که امام علی(ع) می فرمایند، کمال دین به اجرای امر به معروف و نهی از منکر است و برای اجرای این ارزش استثنایی در میان افراد وجود ندارد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: با "به من چه" و "به تو چه" کار جامعه پیش نمی رود و با اصل خداوند سازگار نیست و مردم باید نسبت به اقدامات همدیگر حساس باشند.

وی تاکید کرد: وظیفه همه مردم است که در برابر منکرات حساس باشند و حداقل از خود واکنش نشان دهند.

آیت الله خاتمی اضافه کرد: دین به خودی خود باقی نمی ماند و خداوند برای پایداری و ماندگاری آن ابزاری همچون امر به معروف و نهی از منکر را تعیین کرده است.

 

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: