‪Google+‬‏ بدون تفکر بسیجی پیشرفتی حاصل نمی‌شود
امروز: یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۰۹

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه بدون تفکر بسیجی پیشرفتی حاصل نمی‌شودگفت: تفکر بسیجی به معنی استحکام داخلی است.

کد خبر: ۲۲۵۴
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۲۱

به گزارش مهرزنجان ،سرلشکر سیدحسن فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران در اولین جشنواره سراسری مالک اشتر بسیج با بیان جمله که بسیجی یعنی «علی» که بالاترین تعبیر درباره بسیج است،‌گفت: بسیج یعنی آنکه در برابر تیرهای زهرآگینی که به سمت رهبری پرتاب می‌شود سینه سپر کنیم.

وی در ادامه با بیان اینکه هر کسی در راه خدا شک کند یا جا می‌ماند یا به عقب برمی‌گردد، اظهار داشت: اگر مومن هستید باید پای پیامبر و ولایت بایستید و با اموال و جان در راه خدا جهاد کنید.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران با اشاره به تعبیر رهبر انقلاب درباره بسیج مبنی بر اینکه کشور مرهون تفکر بسیجی است، گفت: بدون تفکر بسیجی پیشرفتی حاصل نمی‌شود و تفکر بسیجی یعنی استحکام ساخت داخلی قدرت.

فیروزآبادی بسیج را به معنای درست شناختن نیاز کشور در حال و آینده خواند و افزود: اقتدار فقط یک جهت به نام ولایت دارد و البته جهت‌های دیگر آن نور، ارزش و زیبایی‌هاست و ولایت کلید و چهره بهشت است.

وی با بیان اینکه تنها ایمان به ولایت کافی نیست، بلکه التزام عملی نیز لازم است، افزود: بسیجی بودن در شکل و ظاهر نیست هر چند شکل و ظاهر بسیجی زیباست.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران ادامه داد: امام خامنه‌ای عزیز امروز با تمام نظرات فقهی شیعه و اهل سنت اولی‌الامر هستند و وضعیت فعلی جهان اسلام به خاطر این است که به اولی‌الامر رو نمی‌کنند.

فیروزآبادی با اشاره به ویژگی سیاسی بودن بسیج تصریح کرد: بسیج به فرموده رهبر انقلاب سیاسی است اما سیاست‌زده نیست و از میان انسان‌های وارسته و انقلابی و در خط ولایت افراد را شناسایی کرده و به آنها رای می‌دهد و اگر کسی در جایی موضع خلاف گرفت، بسیج ساکت نمی‌ماند و با آن برخورد می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه بسیج متحجر و خرافی نیست، تصریح کرد: اگر به یک بسیجی بد و بیراه هم بگویند پاسخ نمی‌دهد و صبوری به خرج خواهد داد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران غیرت را یکی از مؤلفه‌های اصلی بسیجی خواند و اظهار داشت: باید روی خطوط اصلی انقلاب و ولایت غیرت به خرج داد.

سرلشکر فیروزآبادی در پایان عملکرد بسیج در ستاد کل نیروهای مسلح را خوب ارزیابی کرد و خاطرنشان کرد: البته بسیج باید خیلی خوب و عالی باشد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: