‪Google+‬‏ طرح تبدیل شهرک امند زنجان به منطقه ویژه گردشگری کلید خورد
امروز: یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۰۰

 استاندار زنجان گفت: در صورت رفع مشکلات موجود شهرک امند توسط بخش خصوصی، این شهرک به منطقه ویژه گردشگری استان تبدیل خواهد شد.

کد خبر: ۲۲۹۵
تاریخ انتشار: یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۳۱

به گزارش مهرزنجان جمشید انصاری شامگاه شنبه در کارگروه میراث فرهنگی و گردشگری استان با اشاره به اینکه شهرک گردشگری امند اشکالاتی دارد که بخش خصوصی باید درمدت دو هفته نسبت به رفع آن اقدام کند، افزود: طرح گردشگری امند حوزه های گوناگونی را در بر می گیرد که در این خصوص باید مسائل خاص و اساسی آن مورد توجه قرار گیرد.

وی یادآوری کرد: کمک به بخش خصوصی با هدف برطرف کردن ایرادهای بوجود آمده در این منطقه چشم انداز بهتری را ترسیم می کند.

انصاری با اشاره به طرح ارائه شده برای این منطقه تصریح کرد: گزارش دقیقی باید در ارتباط با چگونگی میزان مصرف آب، برق و در مجموع مصرف انرژی مورد نیاز در این طرح ارائه شود.

استاندار زنجان ادامه داد: ارائه گزارش ارزیابی زیست محیطی نیز در صورت تصویب نهایی این طرح امری لازم و ضروی است و تحقق آن روند اقدامات بعدی را بیش از گذشته تسهیل می کند.

وی اظهار کرد: در صورت برطرف شده تمامی اشکالات و موارد مطرح شده و با طی مراحل قانونی و تصویب عنوان منطقه ویژه گردشگری از شورای عالی شهرسازی اقدامات موثرتری در این خصوص انجام می شود.

انصاری افزود: ورود سرمایه گذاران بخش خصوصی در اجرای طرح های مختلف به ویژه گردشگری رونق و توسعه اقتصادی این استان را بیش از گذشته شتاب می دهد.

وی خاطرنشان کرد: برای تعیین تکلیف طرح گردشگری امند جلسه ای در کوتاه مدت تشکیل و اقدامات بعدی انجام خواهد شد.* دولت تدبیر و امید اهتمام جدی بر حمایت از بخش خصوصی دارد

معان عمرانی استاندار زنجان در ادامه این جلسه با تاکید بر اینکه یکی از اولویت های مهم دولت یازدهم حمایت از بخش خصوصی است، ادامه داد: این استان از ورود و مشارکت سرمایه گذاران بخش خصوصی در حوزه های گوناگون به ویژه گردشگری استقبال می کند.

جواد رحمتی افزود: طرح گردشگری امند با رفع نواقص و اشکالات موجود می تواند کاری محکم و دارای اعتبار بالایی باشد.

وی با اشاره به اینکه یکی از موارد مطرح شده در این طرح بهره گیری از انرژی خورشیدی است، تصریح کرد: استفاده از این نوع انرژی با توجه به منابع بالای مورد نیاز آن امکان پذیر نیست.

معاون عمرانی استاندار زنجان گفت: این استان ظرفیت های بی بدیلی در حوزه های گردشگری دارد و سرمایه گذاری در این امر چشم انداز بهتری را رقم می زند.

به گزارش ایرنا، شهرک امند طرحی گردشگری و تفریحی است که در صورت تصویب نهایی آن در زمینی به وسعت 134 هکتار توسط بخش خصوصی در شهر زنجان احداث خواهد شد.

استان زنجان یک میلیون و 100 هزار نفر جمعیت دارد و 450 نفر از جمعیت آن در شهر زنجان ساکن هستند.

 

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: