‪Google+‬‏ وزارت ورزش و جوانان فقیرترین وزارتخانه دولت است
امروز: چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۶
معاون وزیر ورزش و جوانان:

 معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: این وزارت از نظر بودجه فقیرترین وزارتخانه دولت است.

کد خبر: ۲۳۰۱
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۱۲

به گزارش مهرزنجان محمود گلزاری روز چهارشنبه در شورای اداری اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان افزود: هم اکنون دولت از نظر درآمدها و منابع مالی در شرایط خوبی به سر نمی برد.

وی یادآورشد: این وزارتخانه نیز به تبع مجموعه دولت از مشکلات مالی و اعتباری خاص خود رنج می برد.

گلزاری اظهار کرد: هم اکنون دولت در فشار اقتصادی به سر می برد و از سوی دیگر با جذب کارمندان و یا بدنه مدیریتی ناکارآمد و بی کفایت به مشکلات موجود دامن زده شده است.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: در یک مصوبه غیر عاقلانه و غیر منطقی، دو بخشی که هیچ ارتباطی با یکدیگر نداشتند، با هم ادغام شدند و نتیجه آن ایجاد مشکلات بسیار در یک بدنه غیرمرتبط شد.

وی خاطر نشان کرد: در حالی دو بخش ورزش و جوانان با یکدیگر ادغام شدند که بودجه در نظر گرفته شده برای آن از سایر وزارتخانه ها پایین تر است.

گلزاری ادامه داد: از سوی دیگر بخش انبوهی از بودجه اختصاصی باید در میان جمعیت کلانی از کارمندان توزیع شود و همین موضوع فرصت تامین اعتبار بسیاری از برنامه ها را از این وزارت می گیرد.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: از سوی دیگر مجلس در طرحی مصوب کرد که دستگاه ها مجاز هستند یک درصد از اعتبار خود را به بخش ورزش اختصاص دهند.

وی تصریح کرد: در مقابل چون هیچ اجباری در کار نبود، دستگاه ها نیز اولویتی برای اجرای این مصوبه قائل نشدند و یک درصد اعتبار آنها نیز به بخش ورزش اختصاص نیافت.

گلزاری اضافه کرد: هم اکنون مسوولان این وزارتخانه در تلاش برای تغییر این مجاز بودن به مکلف بودن پرداخت یک درصد بودجه دستگاه ها هستند.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: امروز هم دولت در سطح کلان و هم وزارتخانه در سطح خرد، در تلاش برای بهبود وضعیت حقوقی کارمندان هستند.

وی تاکید کرد: باید به خاطر داشت که برخی از مشکلات مالی موجود در این وزارتخانه و بدنه دولت، ربطی به دولت ندارد و ناشی از مدیریت نادرست است.

گلزاری افزود: در بحث جوانان اصل قضیه ادغام دو بخش اشتباه بوده و یک بخش فرابخشی را با حوزه ای تخصصی تلفیق کردند.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: طی زمانی که پس از ادغام این دو بخش گذشت، مشکلات و مسائلی که در بحث جوانان ایجاد شده، همه دولتمردان متوجه اشتباه بودن این مصوبه شدند.

وی یادآورشد: از این رو هم اکنون مسوولان در تلاش برای تفکیک این دو بخش هستند.

گلزاری اظهار کرد: البته باید به خاطر داشت از زمان ارایه این برنامه تا زمان تحقق و اجرای آن به حتم مسائل و مشکلات مختلفی مطرح خواهد شد و همین موضوع منجر به طی زمان طولانی تا تحقق آن می شود.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: تمام مسوولان هر دو بخش ورزش و جوانان باید به خاطر داشته باشند که آبروی هر یک از آنها اعتبار دیگری را نیز حفظ می کند.

وی خاطر نشان کرد: هم اکنون این وزارتخانه در تلاش برای اجرای دو برنامه کلان برای جوانان است.

گلزاری ادامه داد: یکی از این برنامه ها مربوط به ساماندهی حوزه جوانان و بهره گیری از توان سازمان های مردم نهاد "سمن" است که باید زمینه تشویق جوانان برای حضور در این تشکل ها را فراهم کرد.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: جوانان باید اوقات فراغت و زمان تفریح خود را در سمن ها سپری کنند و در این مدت ضمن فراگیری مباحث مختلف و افزایش توانمندی های خود، بخشی از مسوولیت اجرای کارهای بخش دولتی را برعهده بگیرند.

وی اضافه کرد: در برنامه بعدی، این وزارت در تلاش برای ساماندهی حوزه ازدواج و تحکیم خانواده است.

گلزاری تاکید کرد: باید جوانان در کشور دیده شوند و برای امور آنان برنامه ریزی شود.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان تاکید کرد: کارمندان باید زمان بهره وری کاری خود افزایش دهند و در مدت زمانی که در محیط کار هستند متوجه باشند شاید کاری را که هم اکنون می توانند انجام دهند، فردا ارزشی نداشته باشد.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: