‪Google+‬‏ افزایش دو برابری بودجه عمرانی زنجان در سال جدید
امروز: چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۲۲
استاندار زنجان خبرداد

استاندار زنجان، از افزایش دو برابری بودجه عمرانی امسال این استان نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت:بودجه عمرانی کشور 8/15 درصد افزایش یافته است.

کد خبر: ۲۳۶۷
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۰۶

به گزارش مهرزنجان ،جمشید انصاری شامگاه سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه افزود: بودجه عمرانی کشور 8/15 درصد افزایش یافته است که بودجه عمرانی این استان بیش از دو برابر نسبت به میانگین کشوری افزایش داشته است.

وی یاد آور شد:اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای استانی، اعتبارات ملی، اعتبارات استانی ویژه و اعتبارات ماده 180 قانون، برای استان زنجان، چهار هزار و 404 میلیارد و 823 میلیون ریال است.

وی یادآورشد: این رقم در سال گذشته، سه هزار و 334 میلیارد و 316 میلیون ریال بود که میزان افزایش آن نسبت به سال گذشته 1/32 دهم درصد است.

انصاری یاداورشد: در قانون بودجه مصوب سال 93، بودجه جاری" هزینه ای" دولت، نسبت به مصوب سال 92 حدود 11 و نیم درصد افزایش و بودجه عمرانی یا تملک دارایی های سرمایه ای پیش بینی شده در سطح کلان برای دولت، 15 و هشت دهم درصد افزایش دارد.

وی با اشاره به بودجه استانی افزود: آنچه که در درآمدهای استانی، برای استان زنجان پیش بینی شده، پنج هزار و 604 میلیارد و 998 میلیون ریال است.

انصاری خاطرنشان کرد: با این رقم نسبت به سال گذشته 43/32 صدم درصد افزایش درآمد برای استان زنجان پیش بینی شده که این افزایش درآمد، برای مجموع استان های کشور 31/25 صدم درصد است.

وی تاکید کرد: پیش بینی افزایش درآمد های این استان، حدود هفت درصد بیشتر از متوسط کشوری است که به لحاظ جایگاهی، این استان در رتبه 14 درآمدهای استانی قرار دارد.

استاندار زنجان گفت: این استان به لحاظ شاخص های اقتصادی نیز در جایگاه 14 و بالاتر قرار دارد.

انصاری افزود: در بودجه جاری این استان، اعتبارات هزینه ای پیش بینی شده، یکهزار و 81 میلیارد و 679 میلیون ریال است که نسبت به اعتبارات هزینه ای و جاری سال گذشته 64/19 صدم درصد افزایش دارد.

وی با اشاره به اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای خاطرنشان کرد: چهار مورد از اعتبارات وجود دارد که جمع آنها اعتبارات سرمایه ای استان محسوب می شود.

انصاری اظهارکرد: این اعتبارات سرمایه ای غیر از ردیف های متمرکزی است که در طول سال ابلاغ و توزیع می شود و این به سهم اعتبارات عمرانی استان اضافه می شود.

استاندار زنجان، با اشاره به یکی از موارد اعتبارات سرمایه ای گفت: اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای استانی، اعتباری است که شورای برنامه ریزی و توسعه استان در خصوص توزیع آن تصمیم گیری و برنامه ریزی می کند.

انصاری، دومین مورد اعتبارات سرمایه ای را طرح ها و پروژه های تملک دارایی های ملی بیان و اظهارکرد: اعتبارات برخی از دستگاه های اجرایی از جمله دانشگاه ها ملی بوده و برخی از پروژه ها چون سد تالوار، سد مشمپا و بیمارستان ابهر نیز طرح های ملی هستند.

وی با اشاره به مورد سوم اعتبارات سرمایه ای افزود: تعدادی از طرح های تملک دارایی های سرمایه ای است که استانی ویژه ای گفته می شود که به نام پروژه در قانون آورده می شود اما مبادله موافقت نامه در استان انجام می شود.

انصاری، اعتبارات ماده 180 قانون برنامه" اعتبارات توازن منطقه ای" را مورد چهارم اعتبارات سرمایه ای ذکر کرد و یاد آورشد: سه درصد از جمع اعتبارات کشور در اختیار معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی است که متناسب با تفاوت توسعه یافتگی بین استان های کشور توزیع می شود.

استاندار زنجان تاکید کرد: جمع چهار مورد اعتبارات تملک و دارایی های سرمایه ای استانی، اعتبارات ملی، اعتبارات استانی ویژه و اعتبارات ماده 180 قانون، برای استان زنجان چهار هزار و 404 میلیارد و 823 میلیون ریال است.

وی افزود: این رقم در سال گذشته، سه هزار و 334 میلیارد و 316 میلیون ریال بود که میزان افزایش آن نسبت به سال گذشته 1/32 دهم درصد و بودجه عمرانی کشور 8/15 درصد افزایش یافته بودجه عمرانی استان زنجان بیش از دو برابر نسبت استانی افزایش داشته است.

انصاری از افزایش 40 درصدی اعتبارات ملی استان زنجان خبر دارد و یادآورشد: اعتبارت استانی ویژه، حدود 6/37 دهم درصد افزایش و اعتبارات تملک و دارایی های سرمایه ای افزایش 70 درصدی در ماده 180 دارد.

وی، از کاهش 9 درصدی اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای استانی خبر داد و اظهارکرد: بخشی از این اعتبارات دو درصد درآمد نفت است که بین استان ها توزیع می شود، با توجه به اینکه امسال درآمد نفت در بودجه کاهش یافته حدود 40 درصد از این بخش بودجه در استان ها کاهش یافته است.

استاندار زنجان با تاکید براینکه درآمدهای پیش بینی شده برای این استان حدود 32 درصد افزایش یافته است، گفت: سهم درآمدهای مالیاتی در بودجه به دلیل کاهش درآمدهای نفتی اضافه شده و این افزایش در تمام استان ها لحاظ شده است.
 

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین ها