‪Google+‬‏ بررسی مفاسد بیش از 500 میلیون تومان در این سازمان
امروز: چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۵
نماینده مجلس :

 نایب رییس کمیسیون مشترک طرح تشکیل سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: این طرح در نوبت بررسی در جلسات علنی مجلس قرار دارد که بر اساس مهم ترین بندهای آن مفاسد بیش از 500 میلیون تومان در این سازمان رسیدگی می شود.

کد خبر: ۲۳۸۵
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۰

به گزارش مهرزنجان،محسن علیمردانی درباره این طرح اظهار داشت: کمیسیون مشترک برای بررسی این طرح از حدود 6 ماه قبل آغاز به کار کرد و هر هفته در روزهای دوشنبه تشکیل جلسه داد.

وی خاطر نشان کرد: در این جلسات دستگاه های مختلف در حوزه مبارزه با مفاسد اقتصادی از جمله سازمان بازرسی کل کشور، مرکز پژوهش های مجلس، قوه قضاییه و دستگاه های اطلاعاتی حضور داشتند و این طرح را به دقت بررسی کردند.

وی یادآور شد: نادر قاضی پور نماینده ارومیه و محمد دهقان نماینده چناران در مجلس و بنده، رییس و نواب رییس این کمیسیون مشترک هستیم.

این نماینده مجلس خاطر نشان کرد: بر این اساس بنا شده است که سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی زیر نظر قوه قضاییه تشکیل شود و به دلیل آن که قوه قضاییه زیر نظر رهبر معظم انقلاب هدایت می شود، از این رو این سازمان نیز زیر نظر رهبر معظم انقلاب خواهد بود.

علیمردانی گفت: همچنین بنا شده است که به دلیل جلوگیری از عریض و طویل بودن این سازمان، تنها یک نماینده در مرکز هر استان وجود داشته باشد.

وی در مورد زمان دستور کار قرار گرفتن این طرح در جلسه علنی مجلس اظهار داشت: این طرح به دلیل بررسی بودجه و لایحه خروج از رکود احتمالا ظرف دو یا سه ماه آینده در مجلس بررسی می شود.

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: بر اساس این طرح، مفاسد بیش از 500 میلیون تومان در این سازمان بررسی می شود، همچنین این سازمان وظیفه پیشگیری از وقوع فساد در کشور را دارد به گونه ای که بر افرادی که تاکنون در کشور مرتکب فساد شده اند نظارت می کند.
 همایش ملی سلامت نظام اداری و مقابله با فساد 17 آذر ماه امسال با حضور سران سه قوه و شخصیت های کشوری و قضایی در تهران برگزار شد.
 

 

انتهای پیام /

منبع خبر: ایرنا

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین ها