‪Google+‬‏ اختصاص 1500 میلیارد تومان تسهیلات برای ساخت مدارس در شهرکهای مسکونی
امروز: چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۴۶
استاندار زنجان خبر داد

استاندار زنجان در سومین جلسه شورای مسکن استان از تامین بخشی از اعتبارات ساخت مدارس در مناطق مسکونی جدید خبر داد و گفت: 1500 میلیارد تومان تسهیلات جهت احداث مدارس در شهرکهای مسکونی جدید در اختیار آموزش و پرورش استان قرار خواهد گرفت.

کد خبر: ۲۴۳۱
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۱۶

به گزارش مهرزنجان،استاندار زنجان در سومین جلسه شورای مسکن به بررسی مشکلات مسکن مهر در شهرک 73 هکتاری زنجان اشاره داشت و گفت: منابع موجود برای تکمیل زیرساختها و آماده سازی واحدهای23 هکتار از مجموع 73 هکتاری که جهت ساخت مسکن عقدقرارداد نموده اند مصرف خواهد شد.

در راستای تکمیل زیرساختهای مورد نیاز و آماده سازی واحدها، منابع موجود، صرف تکمیل مسکن خواهد شد تا یک سوم این اراضی در اسرع وقت آماده سازی شود.

مهندس انصاری به ممنوعیت ارائه تسهیلات ساخت مسکن به خریداران امتیازات مسکن مهر اشاره نمود و گفت: تسهیلات مسکن مهر تنها به متقاضیان واجد شرایطی که جهت ساخت مسکن مهر قرارداد داشته باشند اعطا می شود و چنانچه این امتیازات به افراد جدید فاقد شرایط فروخته شود، خریداران جدید نمی توانند از تسهیلات مسکن مهر استفاده نمایند.

مقام عالی استان از تامین بخشی از اعتبارات ساخت مدارس در مناطق مسکونی جدید خبر داد و گفت: 1500 میلیارد تومان تسهیلات جهت احداث مدارس در شهرک های مسکونی جدید در اختیار آموزش و پرورش استان قرار خواهد گرفت.

وی همچنین به مشکل عدم مشارکت مالی متقاضیان مسکن مهر در پرداخت به هنگام سهم آورده آنان اشاره نمود و خاطرنشان کرد: چنانچه متقاضیان مسکن مهر تا سه ماه پس از اعلام و اخطار کتبی، نتوانند نسبت به واریز سهمیه مشارکتی خود اقدام نمایند، قرارداد آنان لغو شده و با قیمت روز پروژه ها، با این افراد تسویه خواهد شد تا نسبت به باقی ماندن پول خود طی سنوات گذشته متضرر نشوند.

استاندار زنجان در ادامه با بیان این مطلب که شهرداری زنجان می تواند نسبت به صدور گواهی پایان کار واحدهایی که تا 95 درصد از عملیات احداث آنها به اتمام رسیده اقدام نماید، افزود: ارائه این پایان کار با قید 95 درصد خواهد بود و صدور مجوز سکونت در این واحدها و تحویل به خریداران منوط به اخذ استاندارد آسانسور و آتش نشانی و تکمیل نهایی پروژه ها خواهد بود.

در ادامه این جلسه وثوقی مدیرکل راه و شهرسازی استان گزارشی از وضعیت و روند پیشرفت واحدهای مسکن مهر در شهرهای بالای 25 هزار نفر خانوار استان زنجان ارائه نمود و گفت: از مجموع 7618 واحدی که اداره کل راه و شهرسازی نسبت به ساخت آنها متعهد شده بود، 5816 واحد در دست احداث است که از این تعداد 1334 واحد تا پایان سالجاری به بهره برداری خواهد رسید.

وثوقی از تکمیل و تحویل 3248 واحد مسکونی تا پایان نیمه اول سال 94 خبر داد و خاطرنشان کرد: با واگذاری 1234 واحد باقیمانده تا پایان سال 94، کلیه تعهدات ساخت مسکن مهر به اتمام خواهد رسید.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین ها