‪Google+‬‏ من فقط چادری نیستم!
امروز: یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۱۹
یادداشت/

امروزه استفاده از چادر به عنوان حجاب کامل در بین زنان رواج یافته است اما برخی از چادری ها یافت می شود با اینکه چادری هستند بی حجاب هستند.

کد خبر: ۳۰۰۳
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۳ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۰۲

به گزارش مهرزنجان ،با ورود موبایل های بلوتوث دار به بازار با قابلیت ارسال عکس و فیلم تحول نوینی در جامعه رخ داد؛ تحولی برای خود نمایی برخی ها که با گذشت زمان نقل مجالس بلوتوث هایی بود که از برخی افراد مشهور لود داده شده و یا بلوتوث افرادی بود که بلوتوث شان حک شده بود!

اینها مقدمه ای بود برای عادی سازی کارهایی که حتی در گذشته برخی از شنیدن آنها مو به بدنشان سیخ می شد و حالا.

امروز کسی دغدغه داشتن بلوتوث ندارد ،بلوتوث فقط مقدمه ای بود برای آشنایی و عادی سازی برخی روابط.

کمی این سوتر با ورود اپلکشین های موبایلی و قرار گرفتن اینترنت در جیبن نسل سوم، این پدیده نو ظهورعلاوه بر منافع کم معضلاتی بسیاری نیز داشته است.

نرم افزارهایی که با آن می توانید عکس که  نه، حتی صدا و فیلم هایی خصوصی خود را برای افراد برای گرفتن چند لایک در اختیار همگان قرار دهید.

این نگرانی صرفا به خاطر وقتی که جوانان ما را در این شبکه ها مشغول و چیزی عایدشان نمی کند نیست بلکه  به خاطر فرهنگ و تفکری است که در این شبکه ها جاریست و جوانان بی کار ما را معتاد خود کرده است که در این امر دولت کم کاری زیادی کرده است.

به راستی اگر جوانی شغل داشت و یا درگیر خانواده ی خود بود باز هم می تواست وقت خود را صرف چند لایکی کند که برایشی هیچ سودی ندارد؟

البته فرهنگ استفاده از این شبکه ها نیز نقش اساسی دارد که در این زمینه هم می توان گفت مسئولین ما کاری نکرداند.

جوانان بی کاری که بعضا حتی راه رفتن خود را به امید چند لایک به اشتراک می گذارند و تصاویری با عنوان "همین الا یهویی" به اشتراک می گذارند.

عادی سازی این امر تا جایی حتی در بین دختران به جایی پیش رفته که حاضر می شوند  تصاویر شخصی خود را دو دستی به همه تقدیم و در اختیار همگان بگذارند.

و از آن تاسف آور تر ترویج این تفکر در بین دخترانی است که به ظاهر چادر به سر دارند ولی بی حجابی خود را در زیر چادر نمایش می دهند.

دخترانی که با ارسال چنین عکس هایی با زبان بی زبانی می گویند:من فقط چادری نیستم بلکه در عین داشتن چادر بی حجاب نیز هستم.

چادری هایی که می خواهند خود نمایی کرده و گاهی وقت ها برای بروز نشان دادن خود حجاب را کنار گذاشته و بی حجابی خود را به اشتراک می گذارند.

البته ناگفته نماند که می توان گفت: برخی ها برای حرمت شکنی این کار ها را انجام میدهند تا به دختران با حیا وانمود کنند که من هم با اینکه چادری ام حاضرم عکس خود را به اشتراک بگذارم پس شما نیز بشتابید!

امید است مسئولین در راستای ترویج حجاب برتر بین زنان و فرهنگ غنی ایران اسلامی در برابر توطئه های شوم دشمنان ایستادگی و برای حفظ حجاب برتر و فرهنگ غنی کشور گام های موثری بردارند.

چادی بی حجاب

به‌منظور بررسي حجاب برتر؛ چادر در كلام رهبر معظم انقلاب، بخش‌هايي از بيانات ايشان بازنشر داده مي‌شود:

مردم ما چادر را انتخاب كرده‏اند. البته ما هيچ وقت نگفتيم كه «حتماً چادر باشد، و غيرچادر نباشد.» گفتيم كه «چادر بهتر از حجاب‌هاى ديگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ كنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پيش از آن‏كه يك حجاب اسلامى باشد، يك حجاب ايرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.
۲۰/۷/۱۳۷۳
بيانات مقام معظم رهبرى در ديدار گروهى از خواهران پرستار، به مناسبت «ولادت حضرت زينب»(س)
---------------

به نظر ما، بحث‌هايى كه درباب پوشش زن مى‏شود، بحثهاى خوبى است كه انجام مى‏گيرد؛ منتها بايد توجه كنيد كه هيچ بحثى در اين زمينه‏هاى مربوط به پوشش زن، از هجوم تبليغاتى غرب متأثر نباشد؛ اگر متأثر از آن شد، خراب خواهد شد. مثلاً بياييم با خودمان فكر كنيم كه حجاب داشته باشيم، اما چادر نباشد؛ اين فكر غلطى است. نه اين‏كه من بخواهم بگويم چادر، نوع منحصر است؛ نه، من مى‏گويم چادر بهترين نوع حجاب است؛ يك نشانه‏ى ملى ماست؛ هيچ اشكالى هم ندارد؛ هيچ منافاتى با هيچ نوع تحركى هم در زن ندارد. اگر واقعاً بناى تحرك و كار اجتماعى و كار سياسى و كار فكرى باشد، لباس رسمى زن مى‏تواند چادر باشد و - همان‏طور كه عرض كردم - چادر بهترين نوع حجاب است.

البته مى‏توان محجبه بود و چادر هم نداشت؛ منتها همين‏جا هم بايستى آن مرز را پيدا كرد. بعضي‌ها از چادر فرار مى‏كنند، به خاطر اين‏كه هجوم تبليغاتى غرب دامن‌گيرشان نشود؛ منتها از چادر كه فرار مى‏كنند، به آن حجاب واقعى بدون چادر هم رو نمى‏آورند؛ چون آن را هم غرب مورد تهاجم قرار مى‏دهد!

 

شما خيال كرده ‏ايد كه اگر ما چادر را كنار گذاشتيم، فرضاً آن مقنعه‏ى كذايى و آن لباس‌هاى «و ليضربن بخمرهنّ على جيوبهنّ»(۶) و همانهايى را كه در قرآن هست، درست كرديم، دست از سر ما بر مى‏دارند؟ نه، آنها به اين چيزها قانع نيستند؛ آنها مى‏خواهند همان فرهنگ منحوس خودشان عيناً اين‏جا عمل بشود؛ مثل زمان شاه كه عمل مى‏شد. در آن زمان، زن اصلاً پوشش و حجابى نداشت؛ حتّى در اين‏جاها وقتى نوبت به اين كارها مى‏رسد، بى‏بندوبارى خيلى بيشتر هم مى‏شود؛ كمااين‏كه در زمان شاه، بى‏بندوبارى‏يى كه در همين شهر تهران و بعضى ديگر از شهرهاى كشور ما بود، از معمول شهرهاى اروپا بيشتر بود! زن معمولى در اروپا، لباس و پوشش خودش را داشت؛ اما در اين‏جا آن‏طورى نبود. آن‏طور كه ديده بوديم و شنيده بوديم و مى‏دانستيم و مناظرى كه از آن وقت الان جلوى نظر من هست، انسان واقعاً حيرت مى‏كند كه چرا بايستى اين‏گونه بشود؛ كمااين‏كه در خيلى از كشورهاى متأسفانه عقب‏مانده‏ى مسلمان و غيرمسلمان هم همين‏طور است. بنابراين، بايد بدقت و با نهايت كنجكاوى و بدون اغماض، مسائل ارزشى را رعايت كرد.
۴/۱۰/۱۳۷۰

 

انتهای پیام/ 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 0

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: