‪Google+‬‏ باید برای حاکمیت گفتمان اصلاح‌طلبی برنامه‌ ریزی کرد
امروز: دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۴۲
عارف در زنجان:

موسس بنیاد امید ایرانیان با تاکید بر لزوم اجماع برای انتخابات پیش رو در بین اصلاح‌ طلبان گفت:حال که از نظر ما راه‌حل مشکلات کشور گفتمان اصلاح‌طلبی است باید برای حاکمیت آن برنامه‌ریزی کرده و مجلس را در دست بگیریم.

کد خبر: ۳۱۷۲
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۰۱

به گزارش مهرزنجان ،محمدرضا عارف چهارشنبه شب در دیدار عمومی خود با مردم زنجان در سالن همایش‌های روزبه بیمارستان آیت‌الله موسوی افزود: مردم زنجان مردم فهیمی است که در همه صحنه ها حضور دارد که مسئولین باید قدر این مردم را بدانند.

وی با اشاره به عملیات مرصاد یاد و خاطره شهدای عملیات مرصاد و شهدای زنجان را گرامی داشته و ابراز داشت: بنیاد امید ایرانیان یک بنیاد مردم نهاد است که قرار است به عنوان یک اتاق فکر عمل کرده و مسائل و مشکلات خاص رار بررسی کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به لزوم تغییر نگاه دولت‌ها و حکومت در مورد نهادهای مردمی اظهار داشت: دولت باید به نهادهای مردمی توجه داشته و نقش تسهیل گری داشته باشد.

عارف با بیان اینکه در انتخابات سال 92 جوانان اصلاحات بزرگان را به جلو هل دادند ادامه داد: در اوج دوره بی انگیزگی بزرگان اصلاحات این جوانان بودند که پای کار آمده و بزرگان را به حرکت واداشتند.

وی تغییر موضع یکی از کشورها در مقابل داعش را یکی از نتایج مذاکرات دانسته و اظهار داشت : غربی ها بعد از مذاکره خیلی عجله کردند که نماد عجله آنها حضور در ایران بلافاصله بعد از مذاکرات است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام حضور گسترده و 73 درصدی مردم در انتخابات سال 92 را ارزشمند دانسته و تاکید کرد:این پیروزی بزرگ دنیای استکبار و غرب را در برابر نظام اسلامی به تسلیم وا داشت.

عارف گفت:نیازی نیست دولت به همه انتقادها پاسخ دهد چرا که دلواپسی دلواپسان قابل درک است و باید فضای نقد و انتقاد در جامعه باز باشد.

وی تاکید کرد: باید از فضای حاکم به کشور برای پاسخ به دغدغه های اشتغال،معیشت مردم و مسائل اجتماعی بهره گرفت و  از دلواپسان خواست در انتقاد های خود انصاف را رعایت کنند.

 موسس بنیاد امید ایرانیان با مهم دانستن برگزاری باشکوه انتخابات پیش رو تاکید کرد:اجماع درونی برای انتخابات پیش رو ضروری است که این اجماع ثابت می‌کند موفقیت سال 92 اتفاقی نبوده و گفتمان اصلاح‌طلبی ادامه دارد.

 عارف به ضرورت افزایش آمار شرکت کنندگان در انتخابات مجلس تاکید و گفت: باید منافع ملی را بر منافع گروهی و جناحی ترجیح داده و بر اساس اخلاق مداری حرکت کنیم.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: