‪Google+‬‏ فروش خواب در فرودگاه ها!
امروز: چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۴
طنز/

بدون شک همه شما در فرودگاه های کشور افرادی را دیده اید که در زمان تاخیر ها عین مربای آلو روی صندلی های سالن انتظار پهن شده اند و هر کدام به اندازه یک خودروی ملی جا اشغال کرده اند. 

کد خبر: ۳۱۹۷
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۳۴

وحید حاج سعیدی در جدیدترین طنز خود به مهرزنجان،نوشت:ما همیشه خدا فکر می کردیم تنها این رانندگان بی مبالات هستند که با پارک خودرویشان، جلوی درب مجتمع های مسکونی باعث ایجاد تاخیر در ورود و خروج ساکنین می شوند. اما امروز متوجه شدیم این بی مبالاتی به فرودگاه مهر آباد هم سرایت کرده است. نه پدر جان کسی جلوی در فرودگاه مهر آباد پارک نکرده است، بلکه بی مبالاتی یک خلبان در پارک هواپیما جلوی در آشیانه باعث تاخیر  پرواز تهران - گرگان شده است! اصل خبر به روایت جراید ...

«اگر چه تاخیر در پروازها به موضوعی عادی نزد ایرلاین های ایرانی تبدیل شده اما تاخیر پرواز هفته گذشته مسیر تهران - گرگان تاکنون سابقه نداشته است. به گزارش ایرنا اگر چه منابع فرودگاهی دلیل تاخیر را ورود دیرهنگام هواپیما از مسیر قبلی به تهران عنوان کردند اما بعد از آن مشخص شد هواپیمای مذکور به دلیل پارک نامناسب دو هواپیمای دیگر، نتوانسته از آشیانه خارج شود. در نهایت و پس از پیگیری مسوولان فرودگاه و جابجایی این هواپیماها، خلبان فوکر 100 ایران ایر موفق به خروج از آشیانه تهران و پذیرش مسافران به مقصد گرگان می شود.» 

تاخیر هواپیماها طنز

ملاحظه فرمودید. یعنی اگر تا دیروز دلایلی نظیر تحریم ها، پنچری هواپیما، سوختگیری، صبحانه خوردن کاپیتان و خدمه، برخورد هواپیما با ماشین آلات زمینی، تعویض روغن، مشاهده آهو روی باند، ریز گردها، بدی آب و هوا و نبود دید در باند از دلایل تاخیر پرواز ها محسوب می شدند، از امروز باید پارک نامناسب برخی هواپیما ها در مقابل درب آشیانه را نیز به لیست تاخیر ها اضافه کرد!

علی ای حال از آنجا که تاخیرها مثل داوری بخشی از پرواز محسوب می شوند و اصلاً پرواز سر وقت و بدون تاخیر صفایی ندارد چند رهنمود در خصوص استفاده بهینه از فرصت تاخیر ها ارائه می شود:

الف) نصب تابلو: به منظور آگاهی بخشی به برخی خلبانان توصیه می شود جلوی درب آشیانه هواپیما تابلوی «توقف مطلقاً ممنوع» یا «پارک = پنجری» نصب شود.

ب) فروش خواب در فرودگاه: بدون شک همه شما در فرودگاه های کشور افرادی را دیده اید که در زمان تاخیر ها عین مربای آلو روی صندلی های سالن انتظار پهن شده اند و هر کدام به اندازه یک خودروی ملی جا اشغال کرده اند. حالا که در فرودگاه ها به جز سرویس بهداشتی همه چیز را به بخش خصوصی واگذار کرده ایم، پیشنهاد می شود چند دست تخت دو طبقه در گوشه و کنار فرودگاه قرار دهیم و از بخش خصوصی بخواهیم در زمان تاخیر ها به فروش خواب بپردازد.

پ) توجه به زیر ساخت های فرهنگی: از آنجایی که در بسیاری مواقع، اوقاتی را که خلق الله در فرودگاه های کشور علاف هستند از زمانی که برای دیدن شهر مقصد صرف می کنند بیشتر است، پیشنهاد می شود ساخت مکان هایی نظیر پارک، سینما، حمام، موزه، استخر، باغ موزه و برگزاری کنسرت و جُنگ در فرودگاه ها را در دستور کار قرار دهیم تا علاوه بر استفاده بهینه از وقت و توجه به زیر ساخت ها، این لابلا برای چهار نفر هم اشتغال زایی شود. بدون شک این رویکرد با استقبال مسافران روبرو خواهد شد و حتی می توان پرواز ها را به دو صورت «دارای تاخیر» و «بدون تاخیر» برگزار کرد و بابت این تاخیرهای مفرح و شاد مبلغی را نیز روی بلیط هواپیما کشید!

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: