‪Google+‬‏ دعوت گزینشی خبرنگاران در مراسم روز خبرنگار در زنجان
امروز: چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۰۴
خواب وزارت فرهنگ و ارشاد ادامه دارد؛

مراسم روز خبرنگار در زنجان همچون سال گذشته و البته با کمی تغییرات امسال در اردوگاه امام خمینی (ره) آموزش و پرورش شامگاه یکشنبه برگزار شد.

کد خبر: ۳۲۱۲
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۸

به گزارش مهرزنجان ،جشن روز خبرنگار در زنجان با حضور مسئولان، اصحاب فرهنگ و رسانه و پیشکسوتان عرصه خبر و رسانه  امسال نیز چون گذشته به صورت گزینشی از طرف وزارت ارشاد استان زنجان در اردوگاه امام خمینی(ره) برگزار شد.

غلبه حاشیه بر متن در این گونه مراسمات برای خبرنگارن زنجان امری طبیعی تلقی می شود تاجایی که سال گذشته  این جشن به نام خبرنگاران برگزار شد اما بیشتر حرف‌ها ربطی به روز خبرنگار نداشت و از هیچ خبرنگاری برای بیان مشکلات به روی سن دعوت نشد البته بدتر از این مسئله این بود که در این جشن همه تجلیل شدند جز خبرنگاران که این روز به نام آنها برگزار شده بود.

اکثر خبرنگاران زنجانی بیشترین اعتراضشان به نحوه سخنرانی سخنرانان، ایجاد جو سیاسی و حرف‌های سیاسی بود و این جشن را به نام خبرنگار به نام سیاسیون عنوان کردند.

حاشیه دیگر مراسم سال قبل تجلیل از خبرنگاران بود که در نهایت نماینده ارشاد اسلامی از محل ارائه هدایا بیرون رفت و به خبرنگاران گفت روز شنبه برای دریافت هدایای خود به ارشاد اسلامی مراجعه کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان امسال با اشاره به حاشیه های سال گذشته اظهار داشت:سال گذشته در مراسم روز خبرنگار مواردی رخ داد که منجر به ناراحتی و نارضایتی برخی از فعالان این حوزه شد.

حرف و حدیث ها در بین خبرنگاران از نحوه برگزاری مراسم امسال نیز چندی بود که در گوش خبرنگارن آوازه خود را انداخته بود؛ یکی از خبرنگاران از درخواست اسامی از خبرگزاری ها خبر داده و گفت: فرهنگ و ارشاد از ما یک نفر خواسته بود که معرفی نکردیم!

ادامه این حاشیه در سازمان انتقال خون زنجان دیده می شد که برخی خبرنگاران قبل از شروع مراسم  از مراسم سال گذشته گله داشته و می گفتند:کاش مراسم امسال سیاسی نباشد!

حال سوال این که چرا این گونه مراسمات به نام قشر خاصی ولی به کام برخی دیگر تمام می شود؟

وزارات فرهنگ و ارشاد اسلامی زنجان برای شناسایی خبرنگاران زنجانی و در راس آن سازماندهی خبرنگاران چه اقداماتی انجام داده است!؟

عدم شناسایی خبرنگران واقعی و رصد فعالیت ها و از آن مهم تر عدم ارتباط با رسانه ها، حاکی از خوابی است که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی زنجان از آن بیدار نشده است.

ملاک و معیار گزینش افراد تجلیل شده در این گونه مراسمات چه بوده است تا جایی که یک خبرنگار عادی در این مراسم تجلیل شده ولی سرپرست خبرگزاری رسمی و کشوری ... حتی در این مراسم هم دعوت نشده است!

از این مهم تر در این میان تجلیل ویژه از خبرنگاران به گونه ای بوده است که فقط به برخی از خبرگزاری هایی تعلق داشت که از آن اداره و یا همسو با آن اخبار بیشتری منتشر کرده است!

 

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین ها