‪Google+‬‏ 12 میلیون دانش آموز در 105 هزار مدرسه مشغول به تحصل هستند ؛ رتبه اول آموزش و پرورش در پوشش تحصیلی در منطقه
امروز: یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۱۷
مشاور معاون آموزش و پرورش:

مشاور معاون آموزش و پرورش گفت: حدود 12 میلیون دانش آموز در دوازده پایه تحصیلی در 105 هزار مدرسه در کل کشور در حال تحصیل هستند.

کد خبر: ۳۴۱۵
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۳۶

عبدالحسین حیدری تفریشی در گفت و گو با مهرزنجان ،افزود: حدود 12 میلیون دانش آموز در دوازده پایه تحصیلی در 105 هزار مدرسه در کل مدارس کشور وجود دارد.

وی اظهار داشت:ورودی پایه اول حدود 1 میلیون و 50 هزار نفر است که از این تعداد 550 هزار نفر  هم دوره پیش دبستانی و نوآموز هستند.

مشاور معاون آموزش و پرورش گفت: امسال در مجموع حدود 40هزار دانش آموز نسبت به سالهای گذشته کمتر شده است.

تفریشی با بیان اینکه: پوشش تحصیلی آموزش و پرورش 98 درصد است که در منطقه رتبه اول را داریم و مقدار باقی مانده هم مشکل خاصی دارند گفت: آموزش و پرورش آمادگی را دارد که این افراد نیز ادامه تحصیل دهند و در انسداد مبادی بی سوادی کامل برنامه هایی خاصی تدوین کرده است.

وی افزود: آموزش و پرورش منکر 50هزار نفر  بیرون مدرسه نمی شود که بعضا مربوط به مسائل فرهنگی جامعه، خانواده ها و یا دو ملیتی و بدون شناسنامه بودن افرداد است.

مشاور معاون آموزش و پرورش تصریح کرد: آموزش و پروش کلیه دانش آموزان حتی دانش آموزان استثنایی را در جایی که مدرسه هم نداریم پوشش می دهد و مدارس یک دانش آموز و یک معلم زیادی دارد.

تفریشی ادامه داد:95 درصد از دانش آموزان برای ادامه تحصیل ثبت نام کرداند و 5 در صد باقی مانداند که این به معنی بیرون ماندن از گردونه تعلیم و تربیت نیست.

وی افزود: وزارات آموزش و پرورش از اداره ثبت احوال آمار ورودی ها را گرفته و در صورتی که دانش آموز ثبت نام نکرده باشد آموزش و پرورش به آدرس مراجعه کرده و پیگیری می کند.

مشاور معاون آموزش و پرورش ضمن تاکید بر اینکه محدود کردن پروژه مهر به بازگشایی مدارس جفاست گفت: پروژه مهر از ابتدای شروع مدارس آغاز و نتایج آن در باز گشایی مدارس است و 5 کمیته دارد که در حوزه تجهیز، تبلیغ و سازماندهی فعالیت می کنند .

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: