‪Google+‬‏ حاشیه نشینان شهر بانی مهاجرت نسیتند
امروز: چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۳۳
عضو شورای شهر زنجان:

عضو شورای اسلامی شهر زنجان گفت: مهاجرت موضوعی نیست که حاشیه نشینان خود بانی آن باشد بلکه این یک معضل اجتماعی و اقتصادی در کشور است.

 

کد خبر: ۳۶۹۰
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۱۸

عباس راشاد در گفت و گو با مهرزنجان ، با اشاه به معضل حاشیه نشینی در شهر زنجان گفت:بخش عمده حاشیه نشینی در کشور و در شهر زنجان به موضوع مهاجرت عده ای از افرادی که در روستاها و شهرهای کوچک هستند برمی گردد که به نحوی با معیشت خود مشکل دارند.

وی با اشاره به اینکه کشوری که در حال توسعه است نیاز به نیروی کار و خدمات ارزان دارد اظهار داشت: مرکز استان زنجان از حاشیه نشینی مبرا نبوده و با این پدیده روبرو است .

عضو شورای شهر زنجان ضمن تاکید بر اینکه عده ای از حاشیه نشین ها موقت هستند و برای پیدا کردن کار به شهرهای دیگر مهاجرت می کنند تصریح کرد:عمده کوی های اقماری که در زنجان تشکیل شده است برخی مربوط به افزایش جمعیت بوده و بخش دیگر مربوط به مهاجرت ها است .

وی با ابیان اینکه اگر تعریف ما از حاشیه نشینی ساخت و غیر مجار در اطراف شهر باشد در زنجان نیز این معضل وجود دارد و قانون اجازه برخورد قهری در این موارد را نمی دهد.

راشاد گفت:در شورای سوم و چهارم برای این موارد ورود پیدا کردیم و امسال نیز برای ساماندهی این کوی ها ورود شده است تا برای ساکنین این کوی ها خدمات ارائه شود.

وی ضمن تاکید براینکه باید نگرش جامعی نسبت حل معضل حاشیه نشینی داشته باشیم اظهار داشت:قطعا شهرداری به حاشیه نشینان به دید شهروند نگاه می کند و برای آنها حقوق شهروندی قائل است.

عضو شورای اسلامی شهر زنجان خاطر نشان کرد:مهاجرت موضوعی نیست که حاشیه نشینان خود بانی آن باشد بلکه این یک معضل اجتماعی و اقتصادی در کشور است.

راشاد با بیان اینکه نباید به این افراد به دید مهاجر نگاه کنیم گفت: در بودجه سرانه ای برای اینها تعریف شده است که تابع متوسط سرانه شهروندان زنجانی است .

وی گفت:ما اگر در روستاها اقدامات اقتصادی فرهنگی احتماعی خدماتی انجام ندهیم و روستایی ها نتوانند با عزت زندگی بکنند قطعا برای تامین مخارج زندگی مجبور به مهاجرت خواهند شد .

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین ها