‪Google+‬‏ وقتی یک فوتبالیست پرتقالی درس حمایت از مقاومت می دهد عکس
امروز: یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۱
ضعف سیاست خارجی تدبیر و امیدی؛

در حالی که انتقادات فراوانی به روحانی در خصوص زمان انتشار پیام با موضوع حمله تروریستی داعش به لبنان مطرح شد، ستاره های فوتبالی و سینمایی غربی واکنش های متفاوتی به این حوادث داشتند.

کد خبر: ۳۷۴۰
تاریخ انتشار: جمعه ۲۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۵۷

به گزارش مهرزنجان ، حملات داعش در روزهای گذشته به لبنان و فرانسه علاوه بر آنکه موجب کشته و زخمی شدن صدها نفر شد، واکنش هایی را نیز به همراه داشت که هر یک در نوع خود جالب توجه است.

 

برای ایرانیانی که اخبار این 2 منطقه را دنبال کردند، پیام تسلیت دیر هنگام حسن روحانی در خصوص حادثه لبنان که پس از صدور پیام تسلیت برای حادثه فرانسه صورت گرفت، اولین سوژه قابل توجه بود.

 

در این میان در بیش تر اظهار نظر ها، به بی توجهی رئیس دولت تدبیر و امید به حوادث لبنان تا روز حادثه فرانسه انتقاداتی مطرح شد که نشان از نارضایتی ها از سیاست خارجی دولت یازدهم دارد.

 

این در حالی است که بعضا از سوی شخصیت هایی غیر دولتی از بازیگر تا فوتبالیست در کشورهای غربی  واکنش های متفاوت با دولت هایشان صورت گرفته است.

 

در اولین واکنش ها آنجلینا جولی که پیشه او بازیگری است، در واکنش به حوادث فرانسه و لبنان در صفحه اجتماعی خود نوشته بود: "در حالی‌که همه از پاریس می‌گویند، هیچ‌کس به حمله دیروز داعش به لبنان اشاره نمی‌کند. من برای هر دو کشور دعا می‌کنم."

 

 

جدای از  قضاوت در خصوص گذشته  و حرفه این بازیگر نوع واکنش آن قابل توجه است.

 

البته این واکنش ها به همین جا ختم نشد و رونالدو ستاره فوتبال پرتقالی نیز اقدام بسیار شایسته انجام داد.

 

کریستیان رونالدو بازیکن تیم با یک کودک شیعه لبنانی مجروح در حمله بیروت تماس تلفنی برقرار کرد. رسانه های لبنانی گزارش دادند که رونالدو طی تماس با بیمارستان محل بستری "مصطفی حیدر" کودک مجروح لبنانی برای وی آرزوی سلامتی کرد.

 

 

او از اسپانیا تلفنی با حیدر صحبت کرده و قرار است که به لبنان برود تا دیداری با او داشته باشد.

 

این کودک لبنانی در حادثه عملیات های انتحاری جمعه گذشته 4 تروریست داعشی بشدت مجروح شده و والدین خود را نیز از دست داده بود. 

 

البته این اولین بار نیست که رونالدو اینگونه اقداماتی را انجام داده است. این فوتبالیست سابقه اقداماتی برای حمایت از مردم فلسطین و سوریه را نیز در کارنامه فعالیت های انسان دوستانه خود دارد. 

انتهای پیام/

مرصاد 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: