‪Google+‬‏ برچسب تبلیغاتی و تخلیه چاه فاضلابی که روی درب منازل جای خود را باز کرد عکس
امروز: پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۷

بر اساس قوانین و مقررات زیباسازی شهرها، نصب آگهی و اعلامیه های تبلیغاتی نه تنها در مکان های عمومی شهرها از جمله ایستگاه های اتوبوس رانی و دیوار منازل مردم ممنوع است، بلکه از لحاظ قانونی قابل پیگرد و مستلزم پرداخت جریمه است .

کد خبر: ۳۹۱۰
تاریخ انتشار: یکشنبه ۶ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۴۵

به گزارش مهرزنجان ،تخلیه چاه با فنر برقی ۲۴ ساعته -تضمینی،تخلیه چاه فوری،مجلس ترحیم، آموزش ریاضی وتمامی دروس از ابتدایی تا دانشگاه، قالیشویی با دستگاه و آب گرم، لوله‎کشی ساختمان پذیرفته می‎شود از جمله تبلیغاتی هستند که در همه روز در شهر قابل مشاهده است که به صورت اعلامیه، پوستر، بنر، تراکت، برچسب، دیوار نویسی و … بر روی در و دیوار، ایستگاه‎های اتوبوس، تابلوهای راهنمایی و رانندگی، پست‎های برق و مخابرات، ستون‎های برق و... چسبانیده می شود.

در شیوه توزیع دستی اعلامیه‎ها در زنجان، معمولا افراد پس از خواندن آگهی یا حتی قبل از خواندن آن را در سطح پیاده رو یا خیابان رها می‎سازند و باعث آلودگی سطح پیاده‎روها و خیابان‎ها می‎شوند .

نوع دیگری از تبلیغات استفاده از برچسب‎های تبلیغاتی است که به مرور در حال تبدیل شدن به یک معضل اساسی است .

برچسب تبلیغاتی و تخلیه چاه فاضلابی که روی درب منازل جای خود را باز کرد

امروزه بسیاری از صاحبان حرف و ارائه دهندگان خدمات، ترجیح می‎دهند برگه‎های تبلیغاتی خود را با چسب بر روی دیوارهای شهر بچسبانند و  هر قدر چسب    محکم‎تر و قوی‎تر بهتر!  شاید استفاده از سریش معمولی‎ترین و قدیمی‎ترین و ارزان‎ترین شیوه در چسباندن اعلامیه‎ها باشد، ولی برخی از افراد از چسب چوب (به دلیل چسبندگی بیشتر) یا چسب‎های شیمیایی برای الصاق اعلامیه استفاده می‎کنند که بالطبع کندن این اعلامیه‎ها سخت‎تر خواهد بود. این برچسب‎ها که عمدتا بر روی درب منازل مسکونی نصب می‎شوند موجبات آلودگی بصری می‎شوند و به دلیل استفاده از برخی مواد خاص در تهیه این برچسب‎ها، کندن آنها موجب آسیب رساندن به رنگ درب منازل می‎شود. شاید توزیع این برچسب‎ها بین ساکنان مجتمع‎ها یا منازل مسکونی و درخواست از افراد مبنی بر چسباندن این برچسب‎ها در دفترچه تلفن یا حتی روی برخی وسایل (نظیر ماشین لباسشویی، کولر و …) اثرگذاری بیشتری داشته باشد. چرا که در صورت نیاز بلافاصله امکان یافتن تعمیر کار مورد نظر ممکن خواهد شد.

چسابندن آگهی های تبلیغاتی برروی تیرهای چراغ برق ودیوارها ودکه ها در شهر سالیان سال است که معضلی در زیباسازی شهری است به گونه ای که حتی جدولهای وسط خیابان نیز از این معضل در آمان نمانده ومتاسفانه نیز به محلی برای چساندن آگهی وتبلیغات تبدیل می شوند.

از این فراتر تبلیغات و اعلامیه های ترحیم است که در برخی موارد منجر به خراب شدن دیوار مساجد که جزو بیت المال است، می شود.

امید است با فرهنگ سازی صحیح بتوانیم جلو رشد تبلیغات برچسبی روی درب منازل را گرفته و فرهنگ صحیح تبلیغات را جایگزین آن کنیم.

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط:
برچسب ها: برچسب تبلیغاتی 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 1
میلاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۱
0
4
کار از فرهنگ سازی گذشته. اینا مجرمن و خودشون هم می دونن که دارن جرم می کنن. باید تلفن هاشون قطع بشه و باهاشون برخورد شدید بشه. شدید و قاطع و قوی که دیگه این کارو نکنن. متاسفانه این کار صورت نمی گیره. نمیدونم چرا. خیلی کار سختی نیست. خیلی بیزنس زشت و کثیفیه.

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: