‪Google+‬‏ پیش دستی اصلاح طلبان برای مقابله با رد صلاحیت های احتمالی!
امروز: یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۴
تقلای اصلاحات برای کرسی مجلس دهم؛

با شروع زمان ثبت نام نامزدها برای انتخابات پیش رو، چهره های شاخص اصلاحات با عنوان «اعتدالیون و اصلاح طلبان» از حوزه انتخابیه یزد و اشکذر ثبت نام شده اند که به دنبال آن گویا شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان برای این حوزه انتخابیه برنامه ریزی و جلسات متناوبی برگزار کرده است.

 

 
کد خبر: ۳۹۶۲
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۲۸

به گزارش مهرزنجان به نقل از یزد رسا، در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی، زمزمه های انتخاباتی در جبهه های مختلف سیاسی هر روز داغ تر می شود، جبهه اصلاحات که در انتخابات ریاست جمهوری توفیق چندانی نداشت کمر همت را برای ورود حداکثری به مجلس بسته است به گونه ای که از مدت ها پیش اخبار مختلفی از آمدن ها و نیامدن های چهره های مختلف اصلاحات در انتخابات مجلس دهم به گوش می رسید.


با شروع زمان ثبت نام نامزدها برای انتخابات پیش رو، چهره های شاخص جبهه اصلاحات با تاکتیک حضور حداکثری و با عنوان «اعتدالیون و اصلاح طلبان» از حوزه انتخابیه یزد و اشکذر ثبت نام شده اند که به دنبال آن گویا شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان برای این حوزه انتخابیه برنامه ریزی و جلسات متناوبی برگزار کرده است.


جبهه اصلاحات که گویا از وضعیت تعیین صلاحیت گزینه های خود با خبر است طی روزهای گذشته تصمیم گیری کرده است که در صورت رد صلاحیت چهره های شاخص این طیف، برخی کاندیداهای دیگر همچون دکتر امراللهی که از حوزه تهران ثبت نام کرده اند با انتقال حوزه انتخابیه تصمیم به کاندیداتوری ازحوزه یزد بگیرد!


گویا اصلاح طلبان گزینه های دیگر همچون حمید رضا عارف و زهرا عابدینی را در پرونده خود دارند و تصمیم مانور بیشتر بر این گزینه بنا نهاده شده است.


این دو کاندید انتخابات نیز دیدارهایی را با محمد رضا عارف رییس شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان داشته اند و رایزنی های لازم را انجام داده اند، به طوریکه گفته می شود این دو کاندیدا توانسته اند تا حدودی اعتماد میز شورای مشورتی اصلاح طلبان را هم بدست آورند.


عابدینی از فعالین اجتماعی است که به ادعای اصلاح طلبان احتمال رای آوری بالایی از او انتظار می رود و علیرغم دیدارهای مکرر وی با اصلاح طلبان او را دارای گرایش اعتدالی و مستقل می دانند! که گفته می شود در همین زمینه حتی عده ای از اعتدال گرایان هم نیم نگاهی برای حمایت از او دارند.


با این وصف کاندیداهای دیگری چون زارع پور و دهستانی، تنها نام آن ها در لیست میز مشورتی اصلاح طلبان قرار گرفته است واز آنجایی که میز مشورتی اصلاح طلبان بدنبال رای آوری و امتیاز بالایی از انتخابات است مصم است که با برند عارف از پدرش و عابدینی به عنوان چهره ای موجه در بین بانوان یزدی، برد نهایی را در کارزار انتخابات از این حوزه انتخابیه بدست آورند.


اما جالب تر اینکه گویا در لیست میز مشورتی اصلاح طلبان نامی از علی اکبر اولیا برده نشده است و این می تواند دو معنا را در بر داشته باشد؛ اولین معنا اینکه این موضوع نشان از اختلاف نظر در اردوگاه اصلاح طلبان یزدی است و اولیا از دور انتخابات کنار گذاشته می شود یا دومین معنا اینکه اولیا به عنوان مهر ویژه اصلاح طلبان در انتخابات مجلس برای تاکتیک بعدی این جبهه نگه داشته شده ات.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برچسب ها: اصلاح طلبان 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: