‪Google+‬‏ بازارچه فروش آثار هنری، هنرمندان زنجان راه اندازی می شود
امروز: چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۴
استاندار زنجان:

استاندار زنجان گفت: بازار فروش آثار هنری هنرمندان استان با هدف رونق بخشیدن به فعالیتهای هنری هنرمندان استان و و اقتصادی کردن ایجاد می شود.

کد خبر: ۴۰۴۵
تاریخ انتشار: شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۴

به گزارش مهرزنجان، جمشید انصاری شامگاه شب گذشته در مراسم افتتاحیه خانه هنرمندان استان زنجان اظهارکرد: در تلاشیم در راستای عرضه آثار هنری هنرمندان استان، در کنار فعالیت این خانه در محل فرهنگسرای کوثر  بازارچه هنری هنرمندان نیز راه‌اندازی شود.

وی در ادامه افزود: امیدواریم هنرمندان استان با تشکیل خانه هنرمندان در راستای توسعه فعالیتهای هنری گام موثری بردارند.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه افتتاح خانه هنرمندان فرصتی برای فعالیت بهتر هنرمندان فراهم ساخته است، گفت: جدیت و پیگیری مجدانه از سوی اعضای خانه هنرمندان موجب شکل‌گیری این خانه شد و این کاری که با این زحمت شکل گرفته مورد حمایت نیز قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه، نگاه روشنگرانه به مقوله هنر در زمانهای گذشته با امروز متفاوت است، ابراز کرد: هنرمندان باید پیگیر دردهای جامعه باشند این در حالی است که تعالی هنر صرفا تبیین دردهای جامعه نیست و ابعاد دیگری از آن نیز امروزه نمایان می‌شود.

انصاری با اشاره به اینکه، نگاههای هریک از هنرمندان به وقایع مختلف، متفاوت است و هنرمندان متناسب با ذوق و سلیقه خود به پدیده‌ها نگاه می‌کنند، خاطر نشان کرد: امکان دارد آثار خلق شده توسط هنرمندان از دیدگاه مخاطبان پذیرفته نشود و هنرمندان نباید از نقدهای مردم ناراضی باشند چراکه اساسا زیبایی هنر در همین است که هنر تجلی نوع نگاه آدمی به وقایع تلفی می‌شود.

این مقام مسئول در ادامه افزود: ارزش کار هنری در این است که بخشی از تاریخ آداب و رسوم و فرهنگ بشری را خلق می‌کند.

استاندار زنجان با بیان اینکه هنرمندان حق بزرگی بر گردن جوامع و مردم دارند، افزود: هنرمندان می‌توانند با بروز نگاهها و دیدگاههای خود از پدیده‌ها در راستای روشنگری جامعه گام  موثری بردارند.

وی در ادامه تصریح  کرد: در راستای کمکهای مالی به خانه هنرمندان کوتاهی نمی‌شود و برای حمایتهای دیگر دستگاههای دولتی استان نیز از فعالیتهای هنری هنرمندان اقدامات لازم صورت خواهد پذیرفت.

انصاری با اشاره به اینکه، این حق هنرمند است که واقعیت را آنطور که می‌بیند، جلوه دهد، افزود: همه ما باید به این دیدگاه احترام بگذازیم  و  قدردان کارهای هنری، هنرمندان باشیم.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه آثار هنری به عنوان یک میراث باقی خواهد ماند، خاطر نشان کرد: به همین دلیل کسانی که در عرصه هنر فعالیت دارند، حق بزرگی بر گردن جوامع و بشریت دارند

وی در ادامه گفت: هنر موجب باز شدن دریچه‌های بسیاری به روی دیدگان انسان‌ها می‌شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه در راستای حفظ فرهنگ و ادب بومی و زبان محلی اقداماتی برای راه‌اندازی خانه فرهنگ و ادب و هنر انجام شده است، بیان کرد: در سفر رئیس جمهور به آذربایجان شرقی مصوب شد تا در چهار استان ترک زبان خانه فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان به مرکزیت تبریز تشکیل شود.

انصاری با اشاره به اینکه خانه پروین اعتصامی در به عنوان مرکز بنیاد فرهنگ و هنر و ادب آذربایجان در نظر گرفته شده است، گفت: دفاتر بنیاد فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان بعد از تشکیل در شهر تبریز در سه استان دیگر از جمله زنجان، ارومیه، اردبیل نیز تشکیل می‌شود تا گامی در راستای شناساندن ادب، فرهنگ، هنر و زبان ترکی برداشته شود.

انتهای پیام/ 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: