‪Google+‬‏ دختری با موهای باز و در حال پرسه زدن در خیابانهای زنجان عکس
امروز: یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۰۵

دختری حدودا 22 ساله با موهای کاملا باز تنها با بلوز و شلوار با حالتی خیلی عجیب در حال پرسه زدن در خیابانهای زنجان بود که توجه همه را به خود جلب می کرد.

کد خبر: ۴۱۲۸
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۱۵

به گزارش مهرزنجان ،دختری حدودا 22 ساله با موهای کاملا باز با بلوز و شلوار با حالتی خیلی عجیب در حال پرسه زدن در خیابانهای زنجان بود که توجه همه را به خود جلب کرده و در نگاه اول همه را به تعجب وا می داشت.

ماجرا از این قرار است که شامگاه دیروز دختری با بلوز و شلوار با آرایشی غلیظ و بدون روسری و حجاب از سمت جاده شهرک به سمت چهار راه سعدی در حال پیاده روی و پرسه زدن بود که سرا انجام در منطقه کوچمشکی توسط پلیس مشاهده و مورد تذکر قرار گرفت.

افراد مختلف با دیدن این دختر عکس العمل های متفاوتی از خود نشان می دادند که به جای خود قابل تامل بود، از جمله اینکه برخی جوانان بادیدن این دختر به وی بوق زده و یا به وی چیزی می گفتند و البته بودند انسان های شریفی که وظیفه خود را تذکر لسانی دیده و متذکر می شدند.

این نوع بی حجابی ها و پرسه زدن دختران در شهر زنجان خیلی تعجب آور بود و همه بینندگان را شوکه می کرد.

در حاشیه این اتفاق که مدتی طول کشید تا پلیس بیاید، زنی میانسال چادری با دیدن دختر بی حجابی که روسری نداشت، اقدام به برداشتن روسری خود از زیر چادر و پوشانیدن سر دختر کرد تا کسی موهای وی را با حالت باز نبیند.

پس مدتی توقف، پلیس زن با حضور در صحنه این دختر را مورد تذکر لسانی قرار دادند.

یک جوان حاضر در صحنه در گفت و گو با مهرزنجان، افزود: این دختر از مسیر جاده شهرک در حال حرکت بود که برای من خیلی تعجب آور بود در شهر زنجان دختری را با این وضعیت مشاهده کنم و احساس می کنم این دختر مواد و یا قرص استفاده کرده باشد که چنین در خیابان خود نمایی می کند و به کسی توجه ندارد.

دختر بی حجاب در زنجان

*حجاب ارزشی که باید در نهاد خانوداه نهفته شود

با مروری بر روایات و احادیث در مورد حجاب و اهمیت حجاب می توان به این نکته پی برد که داشتن حجاب برای انسان یک ارزش حساب می شود.

ارزشی که سایر موجودات عالم از این ارزش بی نصیب هستند، زیرا انسان با دارا بودن عقل می تواند راه کمال را طی و خود را همان گونه که خداوند دوست دارد برای دیگران ظاهر کند.

انسان داری دو لباس یکی لباس ظاهری و دیگری لباس تقوا است که باید برای رسیدن به کمال واقعی هر دو را داشته باشد.

به نوعی می توان گفت این دو مکمل یگدیگر بوده و کمال واقعی بدون دیگری به دست نمی آید؛ زیرا که انسانِ با حجاب کامل و داریِ لباس تقوا می تواند به معبود خود رسیده و در راه کمال نفس خود بر آید.

نکته قابل توجه اینکه هیچ حیوانی پوشش ندارد و این یعنی انسان همان اشرفی است که بدن خود را زیبا و برای عفت و حیا می پوشاند و هرچه به درک بیشتری از تقوا و حفظ حریم ها برسد بیشتر در حفظ جسمی که از قداست برخوردار است تلاش می کند.

 حجاب یکی از رسالت های انبیاء و علماء می باشد زیرا به وسیله جاب می توان جامعه را در نیل به هدف های خود یاری و نسل جوان را از سوق به سمت گناه در حد لازم نجات داد.

آری حجاب مانع گمراهی و خودنمایی و حافظ حرمت و از آداب عفت و حیا شمرده شده است که باید در جامعه به آن به عنوان نماد یک زن مسلمان نگاه کرد.

88888888888777777777

داشتن حجاب برای یک زن مسلمان و عفاف و پاکدامنی که مرد و زن باید هر دو داشته باشند زمینه ای است برای اعتلای فرهنگ غنی ایرانی اسلامی و داشتن جامعه ای پاک که در آن بنیان های خانواده زیر پا نهاده نشده است.

بی حجابی که نوعی ضد فرهنگ تلقی می شود باعث می شود در جامعه بی بند وباری افزایش و در پی آن اختلافات خانوادگی و طلاق و دین گریزی افزایش پیدا کند.

با بررسی آمار های موجود در جامعه می توان یافت که آمار طلاق و اختلافات در خانوده های بی بندو بار و خانواده هایی که بنیان های خود را زیر پا نهاده و پیرو هوای نفس خود شداند زیاد است.

زن ایرانی باید با توجه به اهمیت حجاب و پوششی که دارد از فقر دینی و بی حجابی دوری و همیشه حجاب خود را اعتباری برای خود بداند که خداوند به وی هدیه داده است.

زن به عنوان مدیر نهاد اجتماع کوچک یعنی خانواده باید در پوشش خود کاملا دینی رفتار کند زیرا این زن خانواده است که کودک را چندین سال تربیت و تحویل جامعه ای بزرگتر از خانواده می دهد.

به یقین داشتن حجاب که در قرآن و روایات به آن تاکید شده است در راستای کمال انسان بوده است و خداوند به عنوان خالق انسان سعادت زن را در داشتن حجاب می دانسته که بر وی واجب کرده است.

زیرا که خداوند حکیم است و عدالت خداوند اقتضا می کند سعادت انسان را در این دنیا رقم بزند و حجاب از طرف خداوند برای زن یک نعمت و ارزشی است که خداوند به وی داده است که زن باید قدر دان این نعمت باشد.

 image1568683_400

به‌منظور بررسي حجاب برتر؛ چادر در كلام رهبر معظم انقلاب، بخش‌هايي از بيانات ايشان بازنشر داده مي‌شود:

مردم ما چادر را انتخاب كرده‏اند. البته ما هيچ وقت نگفتيم كه «حتماً چادر باشد، و غيرچادر نباشد.» گفتيم كه «چادر بهتر از حجاب‌هاى ديگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ كنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پيش از آن‏كه يك حجاب اسلامى باشد، يك حجاب ايرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست. ۲۰/۷/۱۳۷۳ بيانات مقام معظم رهبرى در ديدار گروهى از خواهران پرستار، به مناسبت «ولادت حضرت زينب»(س)

 

به نظر ما، بحث‌هايى كه درباب پوشش زن مى‏شود، بحثهاى خوبى است كه انجام مى‏گيرد؛ منتها بايد توجه كنيد كه هيچ بحثى در اين زمينه‏هاى مربوط به پوشش زن، از هجوم تبليغاتى غرب متأثر نباشد؛ اگر متأثر از آن شد، خراب خواهد شد. مثلاً بياييم با خودمان فكر كنيم كه حجاب داشته باشيم، اما چادر نباشد؛ اين فكر غلطى است. نه اين‏كه من بخواهم بگويم چادر، نوع منحصر است؛ نه، من مى‏گويم چادر بهترين نوع حجاب است؛ يك نشانه‏ى ملى ماست؛ هيچ اشكالى هم ندارد؛ هيچ منافاتى با هيچ نوع تحركى هم در زن ندارد. اگر واقعاً بناى تحرك و كار اجتماعى و كار سياسى و كار فكرى باشد، لباس رسمى زن مى‏تواند چادر باشد و - همان‏طور كه عرض كردم - چادر بهترين نوع حجاب است.

البته مى‏توان محجبه بود و چادر هم نداشت؛ منتها همين‏جا هم بايستى آن مرز را پيدا كرد. بعضي‌ها از چادر فرار مى‏كنند، به خاطر اين‏كه هجوم تبليغاتى غرب دامن‌گيرشان نشود؛ منتها از چادر كه فرار مى‏كنند، به آن حجاب واقعى بدون چادر هم رو نمى‏آورند؛ چون آن را هم غرب مورد تهاجم قرار مى‏دهد!

۴/۱۰/۱۳۷۰

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 0

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: