‪Google+‬‏ کاهش 12 درصدی آمار ورود به زندان در زنجان
امروز: چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۵۷
دادستان زنجان خبرداد

دادستان زنجان با اشاره به اشتغال زندانیان در 12 رشته مختلف در زنجان گفت: زمینه اشتغال برای 294 نفر از مددجویان زنجان فراهم شده است.

کد خبر: ۴۱۳۴
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۷

به گزارش مهرزنجان، حجت الاسلام و المسلمین حسن مظفری در جلسه ستاد دیه استان زنجان اظهار کرد: در بحث اشتغال و حرفه آموزي 294 نفر از مددجويان در 19 دوره ي مختلف و در دوازده رشته مشغول به حرفه آموزي بوده اند و در حال حاضر 647 نفر از مددجويان در كارگاههاي مختلف و صنايع دستي داخل بند مشغول به اشتغال هستند.

وی اظهار داشت: دادگستری کل استان زنجان در اجرای احکام شعب کشور از حيث كمترين موجودي رتبه دوم  و از حیث کمترین ورودی به زندان و نيز اعطای مرخصی به مددجويان رتبه اول كشوري را کسب نموده است.

مظفری ابراز کرد: با تأكيدات رئيس كل محترم دادگستري استان و با امعان نظر به وضعيت اقتصادي و فرهنگي جامعه و همچنین با عنايت به بازدید های منظم و مستمر مسئولین قضایی و قضات استان از زندان تلاش شده است تا در راستای حمایت از خانواده های زندانیان به مددجويان واجد شرایط مرخصی اعطاء گـــردد تا با اعطاي مرخصي و نيز با در پيش گرفتن سياست هاي تشويقي، مددجويان بتوانند مشکلات و دغدغه هاي خانوادگي ، اقتصادی و نيز مسائل فرهنگي خود را حل کند.

وی بیان کرد: در دهه فجر امسال به همه زندانیان واجد شرایط 10 روز و به زندانیان ایثارگر دو هفته مرخصی اعطا شد.

دادستان زنجان افزود: استان زنجان از حیث آزادی مشروط و استفاده از عفو رتبه اول کشوری را کسب کرده که این امر مرهون تلاشهای دستگاه قضایی و اداره کل زندانهای استان است.

وی در رابطه با كاهش جمعيت كيفري با اشاره به اين موضوع كه در کشور میانگین زندانیان با محکومیت قطعی 75 درصد و تحت قرار 25 درصد است، افزود: در استان زنجان ، زندانیان با محکومیت قطعی  85 درصد و تحت قرار 15 درصد می باشد و در 10 ماهه سال جاری کاهش ورودی 12 درصدی به زندان را داشتیم که در مقايسه با سال گذشته 3 درصد کاهش ورودی به زندان را نشان مي دهد.

مظفری خاطر نشان کرد : با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در  اداره زندانهای استان اعم از برگزاري کلاسهای اخلاقی، قرآنی و نيز روانشناسی با حضور روحانیت و کارشناسان مربوطه ، موجبات ايجاد محیطی آرام  و سالم در زندان فراهم شده است.

وی بیان کرد: مددجويان استان زنجان در سالجاري در مسابقات قرآني منطقه در رشته حفظ سه جزء و 10 جزء و رشته مفاهيم موفق به كسب مقام اول و نيز در رشته قرائت رتبه سوم منطقه اي را كسب کرده اند.

دادستان زنجان بیان کرد: با توجه به برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده و با امعان نظر به تلاشهاي صورت گرفته در دستگاه قضايي استان اعم از دادگستري و اداره ي زندانها فضاي علمي براي ادامه ي تحصيلات زندانيان فراهم شده است بگونه اي كه در سال 94 تعداد 34 نفر در مقطع سوادآموزي ، 22 نفر در مقطع راهنمايي ، 51 نفر در مقطــع دبيــرستان و 5 نفر در مقطــع عــالي مشغــول به تحصيل بوده‌اند.

وی تاکید کرد: با توجه به پيگيري هاي انجام شده و مكاتبات صورت گرفته با شركتهاي بيمه در استــان زنجــان حتــي يك زنداني به خاطر عجر از پرداخت دیه در زندان وجود ندارد و در رابطه با پرداخت يوم الاداي ديه به نرخ شاخص ديه تذكرات لازم به همه شركتهاي بيمه مستقر در استان زنجان داده شده است.

وی ابراز کرد: در همين راستا مي‌بايست شركتهاي بيمه برابر مفاد قانون بيمه اجباري شخص ثالث، خسارت و ديه مربوطه را با توجه به نظريه پزشكي قانوني و نيز نظريه كارشناس راهنمايي و رانندگي قبل از صدور حكم قطعــي پــرداخت نمايد كه در حال حاضر با تلاشهاي صورت گرفته اكثراً ديات قبل از صدور حكم پرداخت مي‌شود كه اين اتفاق در نوع خود در سطح كشور بسیار ارزشمند و كم نظير مي‌باشد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برچسب ها: زندان زندان زنجان 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین ها