‪Google+‬‏ کشتی گیران زنجانی پشت کشتی گیران مسابقات کشتی آزاد قهرمانی آسیا را به خاک مالیدند
امروز: پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۴

میثم نصیری، قهرمان طلایی کشتی زنجان، محمد نادری، دارنده مدال برنز مسابقات آسیایی تایلند و منصور مهاجری مربی درجه 1 کشور، ظهر امروز مورد استقبال جمعی از مسئولان ورزشی استان و جامعه کشتی قرار گرفتتند.

کد خبر: ۴۱۵۴
تاریخ انتشار: سه شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۳۹

به گزارش مهرزنجان،میثم نصیری با اشاره به مسابقات کشتی قهرمانی آسیایی 2016 بانکوک تایلند، اظهار کرد: این مسابقات از سطع بسیار بالایی و حرفه ای برخوردار بود و همه ی شرکت کنندگان در این مسابقه برای کسب مدال طلا آمده بودند.

وی در ادامه بیان کرد: خداراشکر بچه ها، همه خیلی خوب کشتی گرفتند و توانستیم دوباره قهرمان آسیا شویم.

کشتی گیر ارزنده کشورمان با اشاره به اردوی مغولستان، افزود: این اردو 2 هفته ی دیگر برگزار خواهد شد که از زنجان من و محمد نادی، برای شرکت در این اردو دعوت شده ایم.

منصور مهاجری مربی درجه 1 کشور، نیز با اشاره به سطح کیفی مسابقات، اظهار کرد: مسابقات از لحاظ کیفی از سطح خیلی خوبی برخوردار بود.

وی با بیان اینکه تمامی کشورهای آسیایی، در این مسابقات حضور داشتند، گفت: کسب 5 مدال طلا، 1 نقره و 1 برنز در این مسابقات نصیب کشتی ایران شد.

مربی ارزنده کشورمان  با بیان اینکه ما در کشتی آزاد جوانان قهرمان دنیا هستیم، خاطر نشان کرد: کشتی در کشور ما از یک پشتوانه قوی برخوردار است و این مسئولین هستند، که باید در استانها از شوق و اشتیاق جوانان ما استفاده کنند و آنها را برای پوشیدن پیراهن تیم ملی مهیا کنند.

محمد عادلپور نایب رئیس هیات کشتی استان زنجان نیز اظهار کرد: این کشتی گیران نشان دادند، که زنجان در ورزش کشتی از وجود ورزشکاران و مربیان توانمندی برخوردار است.  وی در ادامه، افزود: این دو ورزشکار شایسته زنجان با کسب نشان طلا و برنز در مسابقات آسیایی 2016 تایلند، توان بالای فنی خود را به رخ حریفان کشیدند که این قابل ارج است.

گفتنی است، میثم نصیری در وزن 65 کیلوگرم، در گام اول این رقابت‌ها توانست با نتیجه قاطع 10 بر صفر از سد حریفی از کشور میزبان که از حمایت تماشاگران بهره می‌برد، بگذرد.

 نصیری در دومین دیدار خود حریفی از ازبکستان را با حساب 12 بر 2 از پیش رو برداشت تا برای سایر حریفان آسیایی خود خط و نشان بکشد، ملی‌پوش زنجانی وزن 65 کیلوگرم با کسب این دو برد وارد مرحله یک‌چهارم نهایی شد.

 نصیری در مرحله یک‌چهارم ‌نهایی نیز کار چندان سختی در برابر حریف مغولی خود نداشت و توانست این حریفش را نیز با حساب 13 بر 2 از پیش رو برداشته و حضورش را در مرحله نیمه‌نهایی مسجل کند.

نصیری در این مرحله به مصاف کشتی‌گیری از ژاپن رفت و با شکست 11 بر صفر حریف، به دیدار پایانی راه یافت.

در دیدار نهایی وزن 65 کیلوگرم، نصیری در مصاف با "نورلان بک ژانوف" از قزاقستان با نتیجه 9 بر صفر به پیروزی رسید و مدال طلا را به گردن آویخت.

محمد نادری، دیگر ورزشکار زنجانی حاضر در وزن 70 کیلوگرم، پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر مقابل واتنا وانگ از تایلند به برتری رسید و راهی نیمه‌نهایی شد، اما در این مرحله با نتیجه هفت بر دو مغلوب آدام باتیروف کشتی‌گیر روسی‌الاصل، تبعه بحرین شد و شانس حضور در فینال را از دست داد.

 نادری در این وزن که 13 کشتی‌گیر حضور داشتند، در دیدار رده‌بندی با نتیجه 10 بر هفت مقابل تاکوجیما از ژاپن به برتری دست یافت و صاحب مدال برنز شد.

انتهای پیام/ 

مطالب مرتبط:
برچسب ها: کشتی 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: