‪Google+‬‏ اجتماع بزرگ مردم زنجان در حمايت از فرهنگ " عفاف و حجاب " مقابل مسجد جامع تصاویر
امروز: یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۵۳
همزمان با سالروز عفاف و حجاب صورت گرفت

تجمع ملی مدافعان حريم خانواده در حمايت از فرهنگ " عفاف و حجاب " عصر امروز در مقابل مسجد جامع زنجان با حضور تمام آحاد مردم زنجان برگزار شد.

کد خبر: ۴۲۰۸
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۳۰

به گزارش مهرزنجان، تجمع ملی مدافعان حريم خانواده در حمايت از فرهنگ " عفاف و حجاب " عصر امروز در مقابل مسجد جامع زنجان با حضور تمام آحاد مردم برگزار شد.

مردم مؤمن و ولایتمدار زنجان اعم از زن و مرد با سر دادن شعارهای " حمایت از اصل حجاب شعار مؤمنین است "، " مرگ بر آمریکا " و " مرگ بر صهیونیست " انزجار خود را از سیاست های فریب کارانه امپریالیسم جهانی به سرکردگی آمریکا اعلام کردند.

اجتماع بزرگ مردم زنجان در حمايت از

محبی: حجاب، سنگر برتر در مبارزه با استعمار جهانی است

حجت الاسلام و المسلمین مهدی محبی، کارشناس حوزه و دانشگاه در " تجمع ملی مدافعان حريم خانواده "، با بیان اینکه حجاب سنگر برتر در مبارزه با استعمار جهانی است، گفت: همه مردم در زمینه ترویج حجاب و عفاف مسئولیت دارند و زنان با حجاب زنجانی سربازان خط مقدم این جبهه هستند.

وی با بیان اینکه ترویج حجاب و عفاف در جامعه به اطلاع رسانی مناسب نیاز دارد، اظهار کرد: نباید عفاف و حجاب را فقط در پوشش ظاهری دید، بلکه انسان‌ ها باید عملشان نیز نشان دهنده ظاهرشان و همان حجاب و عفاف باشد.

کارشناس حوزه و دانشگاه با اشاره به هجمه‌ های فرهنگی دشمنان برای نفوذ در فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی، اظهار داشت: ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه زمینه ‌ساز سبک زندگی اسلامی است.

حجت الاسلام و المسلمین محبی با اشاره به جایگاه عفاف و حجاب در دین مبین اسلام، تصریح کرد: کسانی که می‌ خواهند اسلام و تشیع را شکست دهند و مانع حکومت حضرت ولی عصر(عج) شوند، به دنبال گسترش بی‌ حجابی، فساد و بی بند و باری در میان افراد جامعه به ویژه زنان هستند.

وی با بیان اینکه عفاف و حجاب منجر به حفظ کرامت و شخصیت انسان می ‌شود، بیان کرد: اسلام زنی را انسانی کامل و دارای همه حقوق و مسئولیت دوشادوش مرد می ‌داند که دارای عفاف و حجاب باشد لذا زن با حفظ کرامت و پرورش گوهر وجود خود باید به قله ‌های معرفتی و موفقیت معنوی پرواز کند چون او اگر او حفظ کرامت کند و گوهر وجود خود را خدشه ‌دار نکند می ‌تواند کوثر باشد.

کارشناس حوزه و دانشگاه با اشاره به کشف حجاب در زمان رضاخان پهلوی، گفت: این اقدام از حلقه های سناریوی استعماری ضد اسلام بود که انگلیسی ها به رضاخان دیکته کرده بودند و مهم ترین اعتراض مردمی به دنبال قانون کشف حجاب، قیام مردم مشهد در مسجد گوهرشاد بود.

اجتماع بزرگ مردم زنجان در حمايت از

حجت الاسلام و المسلمین محبی، با بیان اینکه هدف انگلیس از کشف حجاب، نابودی اسلام، ایران و فرهنگ اسلامی بود، ادامه داد: زدودن غبار ناهنجاری‌ ها در جامعه به وسیله عفاف و حجاب میسر می ‌شود.

وی با بیان اینکه در دنیای کنونی لباس دیگر تنها تن ‌پوش نیست، اظهار کرد: در گذشته انسان‌ ها لباس را به عنوان تن ‌پوش بر تن می ‌کردند و آن را محافظی در برابر سرما و گرما می‌ دانستند اما امروز لباس مظهر تمدن، باور، ‌اعتقادات، سبک زندگی و ملیت انسان است و برای اینکه بتوانیم لباس را از تن‌ پوش بودن صرف خارج کنیم باید الگو داشته باشیم.     کارشناس حوزه و دانشگاه با بیان اینکه امروز ارزش عفاف و حجاب آنقدر زیاد است که پس از سال‌ ها زندگی مردم نقاط مختلف جهان فهمیده‌اند پوشش اسلامی آن ها را از آسیب‌ ها مصون نگه می ‌دارد و لباس را نشانه شخصیت و شئونات اسلامی و اعتقادات می ‌دانند، تصریح کرد: در قرآن کریم آمده است که لباس همزاد انسان است.

اجتماع بزرگ مردم زنجان در حمايت از

لازم به ذکر است، سخنران این جلسه از حضور کم رنگ مسئولان استانی در این تجمع انتقاد کرد و ابراز امیدواری کرد که مسئولان در راستای احیای حجاب و عفاف تلاش بیشتری کنند.

گفتنی است، شورای عالی انقلاب فرهنگی 21 تیرماه، سالروز شهادت تعداد زیادی از مردم و معترضان به کشف حجاب رضاخانی در مسجد جامع گوهرشاد را به عنوان روز ملی عفاف و حجاب نامگذاری کرده است.

انتهای پیام/پ

   

                                                                                

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: