‪Google+‬‏ اگر آمریکا و انگلیس شهید شهریاری داشتند روی سرشان می گذاشتند
امروز: یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۲۹
علیرضا قزوه:

مدیر دفتر آفرینش‌های ادبی حوزه هنری گفت: اگر آمریکا و انگلیس شهید شهریاری را داشتند روی سرشان می گذاشتند این شهید مایه افتخار برای کشور اسلامی است.

کد خبر: ۴۲۱۴
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۲۴

به گزارش مهرزنجان به نقل از موج رسا, علیرضا قزوه در شب شعر ترمه و تغزل  به مناسبت بزرگداشت زنده یاد حسین منزوی اظهار داشت: افتخار انقلاب اسلامی شهید شهریاری است اگر آمریکا و انگلیس شهید شهریاری را داشتند روی سرشان می گذاشتند اگر چه ما نیز قدر دان این شهید بزرگوار هستیم.

وی با اشاره به اینکه اورانیوم 20 درصد کار شهید شهریاری است و نشان می دهد که زنجان علاوه بر شعر در نبوغ و علم و دانش نیز شهر زنده ای است.

مدیر دفتر آفرینش‌های ادبی حوزه هنری با بیان اینکه شاعران کشور شعر در زمینه ماجراهای روز از جمله حقوق های نجومی و دستبرد به بیت المال نیز گفته اند، افزود: شاعران جو زده نباشیم که در محافل فقط شعر عاشقانه بخوانیم.

قزوه با اشاره به اینکه استان زنجان دارای شاعران بزرگی همچون طریقی است، افزود: این شاعر در حد شاعران بزرگ قلم می زند.

وی با بیان اینکه داشتن شاعران خوب برازنده زنجان بوده و افتخاری برای استان زنجان محسوب می شود، ادامه داد:شهر زنجان به عنوان پایتخت شور و شعور حسینی دارای شعرای آیینی خوب و قدری است و شاعران زنجانی در کشور نیز خوش درخشیده اند.

این شاعر با اشاره به اینکه شهید شهریاری یکی از افتخارات شهر زنجان است، گفت: وی با علم خود توانست نام زنجان را در بین استان های کشور نامدار کند.

مدیر دفتر آفرینش‌های ادبی حوزه هنری حضور استاد کلامی را مایه برکت برای شهر زنجان عنوان کرد و گفت: باید از از شهردار و صدا و سیمای مرکز زنجان برای برگزاری این شب شعر خوب تقدیر کرد.

گفتنی است،همزمان با برگزاری چهاردهمین مهرواره شعر و داستان جوان سوره، شب شعر ترمه و تغزل برای گرامی داشت مقام والای ادبی حسین منزوی برگزار شد.

در این شب شعر اساتید و پیشکسوتان ادبی، شاعران خوشنام زنجانی و مهمانان مهرواره سوره به شعرخوانی پرداختند. 

در این شب شعر که با همکاری شهرداری زنجان و حوزه هنری برگزار شد اساتید ادبی شاخصی همچون  فاضل نظری و علیرضا قزوه حضور دارند. 

در این مهرواره زنجان میزبان 120 مهمان از سراسر کشور است و چهاردهمین مهرواره شعر و داستان جوان سوره از 21 تیر ماه فعالیت خود را در زنجان آغاز کرده و در آن از شاعران و نویسندگان جوان برگزیده تجلیل خواهد شد.

در این مهرواره که دو روز در زنجان برگزار می شود 120 مهمان شامل برگزیدگان جشنواره و اساتید شعر و داستان کشور حضور دارند و در کارگاههای مختلفی که برگزار می شود شرکت می کنند. 

انتهای پیام/ 

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: