‪Google+‬‏ متاسفم برای شهردار زنجان که نسبت به مسائل مالی در ابعاد بزرگ بی تفاوت است اسناد
امروز: پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۵
حاتم بخشی شهرداری زنجان ازمجتمع نور تا زمین واگذار شده به دادگستری؛

عضو شورای شهر زنجان با اشاره به بدهی های کلان مجتمع تجاری نور، راز و زمین تقریبا 40 میلیارد تومانی که بدون حتی اخذ یک ریال در اختیار دادگستری قرار گرفته است، گفت: متاسفم برای آقای یگانه که نسبت به مسائل مالی در ابعاد بزرگ بی تفاوت است .

کد خبر: ۴۲۲۱
تاریخ انتشار: شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۰

عباس راشاد در گفت و گو با مهرزنجان، با اشاره به موضوع زمین واگذار شده به دادگستری در سبزه میدان در سالهای قبل افزود: شهرداری لایحه ای را به شورا پیشنهاد داد مبنی بر اینکه یک سرمایه گذاری می خواهد که در زمینی در ضلع غربی سبزه میدان،جنب حوزه علمیه سرمایه گذاری کند.

وی با بیان اینکه مساحت این زمین یک هزار و 568 متر مربع است، تصریح کرد: بعد از بررسی ها معلوم شد زمین کاربری تجاری در آن مکان 10 الی 20 ملیون تومان است و ارزش آن زمین حدودا بین 15 ملیارد تا 40میلیارد تومان است .

راشاد با بیان اینکه  این زمین تحویل انجمن حمایت از زندانیان به عنوان سرمایه گذار شده است، گفت: شهردار وقت تعهد کرده که شما بیاید تجاری ها را بسازید و همه تجاری ها در اختیارانجمن قرار می گیرد و شهرداری هم از زیر زمین آن واحد تجاری چند پارکینگ بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه خسارت وارد شده به شهرداری خیلی جدی است، گفت: موضوعی که کاملا روشن است اینکه پارکینگ زیر زمین مجتمع تجاری به چه در شهرداری می خورد ؟

عضو شورای شهر زنجان تصریح کرد: این قرارداد سرکاری است و این تذکر در زمان شهردار قبل، آقای امین نیز داده شد که این اموال شهرداری است و نباید در اختیار افراد خاص قرار گیرد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه بنده این قضیه را پیگیری می کردم اسناد این پرونده به عمد در اختیارم قرار نمی گرفت تا اینکه آقای یگانه به سوال بنده جواب داد که قانع کننده نبود.

وی با بیان اینکه کل معامله مخدوش است و این به عنوان سرمایه گذاری محسوب نمی شود، گفت: شهردار مکلف است اموال شهرداری را باز پس بگیرد زیرا که زمین متعلق به شهرداری است و از این سرمایه گذاری هم هیچ چیزی عاید شهرداری نمی شود .

راشاد با تاکید بر اینکه اگر شهردار موضوع را پیگیری نکند اعضای شورا حق خود می داند این را پیگیری کند و از هر جایی که بتواند پیگری می کند، گفت: دادگستری بابت این زمین ریالی هم پرداخت نکرده است.

راشاد با بیان اینکه استدلال برخی از دوستان این است که ما داریم به انجمن حمایت از زندانیان کمک می کنیم، گفت: مگر شهرداری مکلف است که به کسی که به زندان رفته کمک کند؟ ما وقتی نمی توانیم حقوق کارگران شهرداری را پرداخت کنیم چه لزومی دارد به زندانی ها کمک کنیم؟

عضو شورای شهر زنجان تصریح کرد: شهرداری برای یک ملک پنج متری هم که در داخل شهر داشته باشد و بخواهد آن را بفروشد باید همه قوانین مالی و معاملاتی را رعایت کند که  در این معامله اصلا رعایت نشده است .

وی تصریح کرد: ظاهرا در شهرداری اینها یک حد ترخص مالی دارند و تا 5 الی 6 میلیون تومان حساسیت دارند و همین که مسائل از 20 میلیون تومان بالا می رود حساسیت ها از بین می رود و من نمی دانم چرا آقایان حق و حقوق مردم را به این راحتی می بخشند.

راشاد گفت: چه  کسی گفته ما باید به سازمان حمایت از زندانیان 20 میلیارد تومان کمک کنیم و کجا این اتفاق افتاده ؟ چه کسی این حاتم بخشی را در زنجان انجام داده است؟

وی تاکید کرد: اگر مغازه ها را به صورت 12 متری در بیاورند نزدیک به  125 مغازه خواهد بود که هر کدام را کمتر از 800 میلیون الی یک میلیارد تومان نخواهند داد و این در حالی است که  در شهرداری به خاطر مبلغ 2 میلیون تومانی چه گردو خاکی راه می اندازند .

رشاد با بیان اینکه متاسفم برای اقای یگانه که نسبت به مسائل مالی در ابعاد بزرگ بی تفاوت است، گفت: مثل اینکه این شهر صاحب ندارد و آقایان در تریبون ها به چیزهای بی اهمیت می پردازند.

وی با نسبت دادن جریان سلب عضویت خود به این قضیه، گفت: بازرسی در این جریان کجا بوده و چرا دخالت نکرده است؟

زمین واگذار شده به دادگستری زنجان در سبزه میدان/تخلف میلیاردی

زمین واگذار شده به دادگستری زنجان در سبزه میدان/تخلف میلیاردی

زمین واگذار شده به دادگستری زنجان در سبزه میدان/تخلف میلیاردی

زمین واگذار شده به دادگستری زنجان در سبزه میدان/تخلف میلیاردی

طبق اسناد مصوبه پارکینگ طبقاتی در فرمانداری تایید می شود و در ذیل این مصوبه در شهرداری توافق کرده و قرارداد مشارکت برای مجتمع تجاری نوشته می شود بدون اینکه کسی از آن با خبر شده باشد.

قراداد مشارکت از این قرار است که همکف کلا تجاری ساخته شود و تمام پارکینگ ها و مجتع ها را انجمن به ملکیت خود در بیاورد و در نهایت چند پارکینگ به شهرداری بدهد.

طبق اسناد موجود آقای گ/ دادستان وقت با سمت های مختلف از جمله رئیس دادگستری و رئیس سازمان زندانیان برای این موضوع نامه نگاری کرده است.

زمین واگذار شده به دادگستری زنجان در سبزه میدان/تخلف میلیاردی

زمین واگذار شده به دادگستری زنجان در سبزه میدان/تخلف میلیاردی

زمین واگذار شده به دادگستری زنجان در سبزه میدان/تخلف میلیاردی

زمین واگذار شده به دادگستری زنجان در سبزه میدان/تخلف میلیاردی

راشاد ادامه داد در زمان شهردار وقت( آقای امین) من مطلع شدم بعد از ارسال مصوبه به فرمانداری(فرماندار وقت خود راشاد بوده است) یک تصمیم دیگر گرفته شده است و این را با شهردار در جریان گذاشتم و گفتم که در سبزه میدان بر خلاف مصوبه اقدام می شود و شما مجددا از شورا اجازه بگیرید و مجوز قبلی را باطل کنید.

وی افزود آقای امین قبول کرد تا مسئله را پیگیری کند و بعد از منصوب شدن آقای رفیعی به عنوان شهردار منطقه از طرف آقای امین، من به وی گفتم که باید جلو این مسئله را بگیرید و من نمی گذارم کارگاه تجهیز شود که بعد از بازداشت آقای رفیعی ضمنی به وی گفته شده بود که در این موضوع نباید دخالت کنید.

زمین واگذار شده به دادگستری زنجان در سبزه میدان/تخلف میلیاردی

 زمین واگذار شده به دادگستری زنجان در سبزه میدان/تخلف میلیاردیزمین واگذار شده به دادگستری زنجان در سبزه میدان/تخلف میلیاردی

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: