‪Google+‬‏ اختصاص 10 درصد از اعتبارات استان به طرح های اقتصاد مقاومتی
امروز: پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۰
استاندار زنجان:

استاندار زنجان با بیان اینکه 10 درصد از اعتبار سال جاری باید به پروژ های اقتصاد مقاومتی اختصاص یابد، گفت: برای تحقق اقتصاد مقاومتی نیاز است که همه دستگاه‌های و مسئولان استانی پای کار بیایند.

کد خبر: ۴۲۵۰
تاریخ انتشار: شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۰

به گزارش مهرزنجان، جمشید انصاری ظهر امروز در جلسه شورای برنامه‌ ریزی و توسعه استان با محوریت توزیع اعتبارات استانی با بیان اینکه این بودجه مربوط به دستگاه‌هایی است که بودجه آنها به صورت استانی توزیع می‌شود و ملی نیست اظهار کرد: بودجه ارگان‌هایی مانند آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها به صورت ملی توزیع می‌شود.

 وی با بیان اینکه 5 درصد از بودجه استان‌ها به صورت دست نخورده باقی می‌ماند تا در مواقع ضروری از آن استفاده شود، افزود: به دلیل نبود شاخصی برای توزیع بودجه، عملکرد شهرستان‌ها طی دوره اجرای برنامه توسعه پنجم مبنای توزیع بودجه قرار گرفته است.

استاندار زنجان با بیان اینکه 10 درصد از بودجه باید به پروژه‌های اقتصاد مقاومتی اختصاص یابد، بیان کرد: پروژه‌های شهرستانی برای تخصیص بودجه باید مورد ارزیابی قرار گیرند.

 

*مدیر‌کل آمار و اطلاعات استانداری زنجان:

هشتمین سرشماری نفوس و مسکن مهر ماه سال جاری انجام می شود

حسین امید ‌مقدم نیز ظهر امروز در جلسه شورای برنامه‌ ریزی و توسعه استان با بیان اینکه هشتمین سرشماری نفوس و مسکن مهر ماه سال جاری انجام خواهد شد، گفت: این سرشماری از تاریخ 2 مهر ماه شروع و تا 25 آبان ماه سال جاری ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه سرشماری یکی از مهم ترین برنامه های اجرایی هر کشور است، اظهار کرد: هدف از سرشماری گردآوری آمار کلی برای تهیه و برنامه ریزی برای برنامه های اجتماعی و فرهنگی است.

مدیر‌کل آمار و اطلاعات استانداری زنجان با بیان اینکه سرشماری در ایران در هر 10 یا 5 سال صورت می گیرد، افزود: اولین سرشماری که در سال 1335 شروع شد تا سال 1385 سرشماری در شکور هر 10 سال یک بار صورت می گرفت، اما از سال 1385 سرشماری در ایران از هر 5 سال یک بار صورت می گیرد.

‌ مقدم با بیان اینکه سرشماری نفوس و مسکن از تاریخ 2 مهر ماه شروع و تا 25 آبان ماه سال جاری ادامه خواهد داشت، بیان کرد: قسمتی از این سرشماری به صورت الکتریکی انجام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در این سرشماری ویژگی های جنسی، امید به زندگی، مهاجرت، رشد یا کاهش جمعیت لحاظ خواهد شد، تصریح کرد: این سرشماری یکی از دقیق ترین سرشماری های کشور است.

مدیر‌کل آمار و اطلاعات استانداری زنجان با بیان اینکه سرشماری نفوس و مسکن یکی از مهم ترین یکی ترین سرشماری های صورت گرفته در کشور است، گفت: این سرشماری به صورت اینترنتی، مراجعه حضوری و مصاحبه تلفنی صورت خواهد گرفت.

‌ گفتنی است، در ادامه جلسه جدول توزیع بودجه در بخش‌های مخه تصویب اعضای شورای توسعه و برنامه‌ریزی رسید.

انتهای پیام/پ

مطالب مرتبط:
برچسب ها: استاندار زنجان 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: