‪Google+‬‏ جلوه ها و حاشیه های یادواره شهید پرویز عطایی تصاویر
امروز: دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۸
مهر زنجان گزارش می دهد/

دل ها آروم و قرار نداشتند، مثل اسپند می جوشید، همه منتظر شروع مراسم بودند، جوانان حاظر در سالن شعر در حال پخش در سالن را همخوانی می کردند که با حضور سردار کرمی، فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) و پشت سرش بقیه مسئولان، ناگهان جمعیت فریاد زدند سردار آمد، دقایق اول همه مبهوت جمال و جلال سردار شده بودنند و جزء محبت به این دلاور زنجانی و حافظ امنیت پایدار منطقه شمال غرب چیز دیگری نبود…

کد خبر: ۴۲۵۳
تاریخ انتشار: یکشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۰۳

به گزارش مهرزنجان، بعیده بتونم با این زبان قاصر و قلم ناقص از حاشیه های یادواره شهید پرویز عطایی بگویم، اما به رسم امانت و یادگاری چند خطی از باب “ وصف العشق، نصف العشق” می نویسم.

قبلا چند باری قسمت شده بود و در یادواره شهدا شرکت کنم، اما همیشه آرزو داشتم برای یکبار هم که شده یادواره یکی از شهدای ورزشی استان نصیبم بشه. یادواره پرویز عطایی فیض کاملی از سخنرانی، مولودی، شعر، تجلیل از خانواده شهدا بود. هرسال روز فرهنگ پهلوانی که می شد خودم رو می کُشتم تا در یک یادواره شهدای ورزشی استان شرکت کنم، اما هر سال خبری نبود.

امسال هم مثل هر سال پیگیر شدم، اما خبری نبود که نبود! تا اینکه خیلی اتفاقی یکی از دوستان تماس گرفت، گفت یادواره ای است برای پوشش خبری برو، منم ابتدا یک تعارفی زدم و گفتم حالا اگر فرد دیگه ای هست و… بعدش فورا گفتم چرا که نه با کمال مین میرم.

رفقا وقتی فهمیدن کلی التماس دعا کردن! یکیشون قبل یادواره پیامک داده میگه فقط یه چیز اذت  میخوام، بهش میگم شما امر بفرما، جواب داده میگه برو روی ماه سردار مجید ارجمند فر جانشین قرارگاه حمزه سیدالشهداء (ع) شمالغرب را به خاطر رشادت ها و دلیری ها در منطقه شمال غرب ببوس…منم گفتم حتما! دلت خوش هستا. یکی دیگه از دوستان که اعجوبه ای هست میگه روی مقوا بنویس: “آقا مجید جیگرتو…”

صبح رفته بودم یه سری به سالن برگزاری یادواره شهید عطایی که اتفاقا تو همون سالن شهید عطایی برگزار می شد بزنم، رفتم داخل برای کمک به دوستان برگزاری، همه ی بچه ها جمع بودن.

جونی که که قرار بود مجری برنامه بشه، تمرین می کرد و از فرط استرس پاهاش به لرزه افتاده بود، یه سری به مسئولان برگزاری زدم برگشتم و باز عصر از شدت ذوق برنامه ساعت 16 عصر برگشتم باز به سالن شهید عطایی جلوی در ِ سالن، حدود ده پانزده نفر ایستاده بودند، چهره‌ها و پوشش ‌ها فریاد می ‌زد که بچه های حزب اللهی ِ عاشق شهادت هستند که کارت شهادت تا به امروز نصیبشان نشده است.

با نزدیک تر به ساعت برگزاری مراسم سیاهی جمعیت دیده می شد که ایستاده بودن توی صف اما خیلی شلوغ نبود، کم کم سالن پر شد شد، یکی قرآن می خواند، یکی زیارت عاشورا، در گعده های بچه ها در مورد موضوع سخنرانی سردار ارجمند فر بحث می شد. عده ای هم  هم نوا با موسیقی حماسی که در داخل سالن پخش می شد که با مضمون اعزام به سوریه جهت مدافعی بود، مثل وسط میدان رزم صدا می زدن منم می خوام برم، تا سرم بره، نمی زارم تا هیچ حرومی سمت حرم بره سر می دادند، ناگفته نماند داخل سالن که بودم به رفقا پیامکی دادم تا دلشون بیشتر بسوزه…

دل ها آروم و قرار نداشتند، مثل اسپند می جوشید، همه منتظر شروع مراسم بودند، شعر در حال پخش در سالن را همخوانی می کردیم. با حضور سردار کرمی، فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) و پشت سرش بقیه مسئولان، ناگهان جمعیت فریاد زد سردار آمد، دقایق اول همه مبهوت جمال و جلال سردار شده بودن و جز اشک محبت به این دلاور زنجانی و حافظ امنیت پایدار منطقه شمال غرب چیز دیگری نبود…

با سردار و خانواده شهید عطایی چندمتری بیشتر فاصله نداشتم، اما جایی هم جزء سر و کله بقیه برای نشستن نداشتم، تا الان که این رو می نویسم هنوز پاهام درد می کنه.

قاری قرآن بعد چند دقیقه شروع به قراعت قرآن کرد و اولین کسی که پشت تریبون حاضر شد، سید ارسلان حسینی، مدیرکل ورزش و جوانان زنجان بود و ضمن خیرمقدم گویی به مدیران و حاضرین جلسه با پاسداشت روز فرهنگ پهلوانی، اظهار کرد: شهید عطایی الگوی معنوی کشور است.

وی با بیان اینکه ریشه فرهنگ پهلوانی ایثار و گذشت است، افزود: پهلوانان حقیقی جمهوری اسلامی ایران شهدا هستند.

 حسینی با بیان اینکه باید سبک زندگی شهدا را در زندگی یمان  پیاده کنیم، بیان کرد: جوانان باید الگوهای خود را از بین شهدا انتخاب کنند.

بعد در ادامه برنامه مرشد زور خانه به روی سن رفت و با ذکر علی علی حال و هوای جلسه را عرفانی کرد.

پس از پایان این بخش از برنامه، مجری از امام جمعه و نماینده ولی فقیه استان زنجان دعوت کرد تا بر روی سن حاظر شود و حاظران را به فیض برساند و آیت الله شیخ علی خاتمی بر روی سن حاظر شد وبا بیان اینکه ورزش زورخانه ای کم کم در زنجان غروب می کند، گفت:” مسئولان استانی باید یک یا علی بگوند و آستینی بالا بزند تا این ورزش احیا شود”.

آیت الله خاتمی در ادامه با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران در دنیا منحصر به فرد بود، ادامه داد: ” انقلاب اسلامی ایران وابسطه به هیچ حزب و جناحی نیست بلکه همه مردم در انقلاب بودند”.

وی با اشاره به جنگ تحمیلی دفاع مقدس، بیان کرد: ” جوانان و پهلوانان ایرانی هشت سال سینه سپر کردن و در مقابل دشمنان ایستادند و نگذاشتند حتی یک وجب از خاک ایران کم شود ”.

امام جمعه با بیان اینکه ایران تنها ترین کشور امن در منطقه است، اظهار داشت: ” همه در ایران پشتیبان انقلاب هستند ”.

پس از خاتمه سخنرانی این پیر انقلابی نوبت به یار دیرین انقلاب همان کسی که مقام معظم رهبری در رابطه به این شخص می گویند، ” کلامی را کلام از دل برآید”.

ولی الله کلامی چند مصرع شعر از زبان حال دختر شهید پرویز عطایی خطاب به پدرش خواند و مورد لطف و تشویق تمام حاظرین در این جلسه قرار می گیرد.

دو ساعت سخنرانان در این یادواره حرف زدند و همه جوانان خسته شده بودند و با فرستادن صلوات شروع صحبت های سردار ارجمند فر را طلب می کردند، اما خط شکنان، جانبازان و یادگاران هشت سال دفاع مقدس با صبر و متانت گوش میدادند و هر از گاهی هم نکاتی رو یادداشت می کردند. همه نگاه به ساعت می کردند، پس سردار ارجمند فر کی صحبت می کند.

بالاخره با شروع صحبت های سردار مجید ارجمند فر سکوت زیبایی حکم فرما شد، همه گوش به فرمان سردار نشسته بودند، جانشین قرارگاه حمزه سیدالشهداء (ع) شمالغرب سخنان خود را با ویژگی های شهید عطایی شروع کرد و ادامه داد: ” از مهم‌ ترین ویژگی‌های شخصیتی شهید پرویز عطایی، بصیرت، غیرت و وفاداری این شهید بزرگوار می توان برشمرد”.

وی با بیان اینکه این شهید بزرگوار همیشه دور دست‌ها را دیده و براساس آن برنامه ‌ریزی می کرد، افزود: این شهید بزرگوار ارادت خاصی به امام علی (ع) داشت و روح پهلوانی خود را نیز از این امام بزرگوار آموخته بود.

ارجمند فر با بیان اینکه شهید عطایی با بصیرت و دوراندیشی حوادث پیش روی انقلاب آگاه بود، اظهار داشت: این شهید عالیقدر در طی دوران زندگی خود هیچ زمان با توجه به مشکلات مالی خود، از کمک به مستمندان کوتاهی نکرد و همیشه به فکر این قشر از جامعه بوده است.

جانشین قرارگاه حمزه سیدالشهداء (ع) شمالغرب با بیان اینکه امروزه افتخار آفرینان ایران اسلامی نیز در زمره این شاگردان هستند، بیان کرد: شهید عطایی بنیان گذار تکواندو در زنجان است.

وی با بیان اینکه منافقین کوردل چون از این شهید شناخت خوبی داشتند، اقدام به برنامه‌ریزی برای ترور ایشان کردند که این شهید با توجه به اصابت چند گلوله به بدن خود در مقابل این مزدوران مقاومت کرد، گفت: این شهید عالیقدر در عملیات رمضان، زمانی که در مقابل پاتک دشمن مردانه ایستادگی کرد، به فیض شهادت نائل آمد.

پس از اتمام سخنان سردار رشید اسلام، سردار مجید ارجمند فر در انتهای این جلسه کتاب "خط هشتم" که زندگی نامه این شهید والامقام است رونمایی و یک نسخه از این کتاب با ارزش در بین تمام حاظرین پخش شد.

یاد واره شهید عطابب

یاد واره شهید عطایی

یاد واره شهید عطایی

یاد واره شهید عطایی

یاد واره شهید عطایی

یاد واره شهید عطایی

یاد واره شهید عطایی

عکس: مصطفی شاکری

انتهای پیام/پ

مطالب مرتبط:
برچسب ها: شهید پرویز عطایی 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 0

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین ها