‪Google+‬‏ تخصص و بومی بودن خواسته مردم زنجان در انتخاب استاندار جدید
امروز: پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۷
تب و تاب انتخاب استاندار زنجان/

آوازه رفتن استاندار زنجان مدتی بود که در شهر می پیچید تا اینکه در 12 مرداد ماه سال جاری، استاندار زنجان به سمت "معاون رئیس‌ جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور" منصوب شد.

کد خبر: ۴۳۲۱
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۸

به گزارش مهرزنجان، آوازه رفتن استاندار زنجان مدتی بود که در شهر می پیچید تا اینکه در 12 مرداد ماه سال جاری، استاندار زنجان به سمت "معاون رئیس‌ جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور" منصوب شد و پس از آن گمانه زنی ها برای انتخاب استاندار جدید زنجان اوج گرفت.

گمانه زنی هایی که برخی از مسئولین به خاطر موقعیت سیاسی خود در صدد بزرگ کردن چهره برخی افراد بر آمدند تا شاید بتوانند گزینه پیشنهادی خود را به مقامات بالا برسانند.

در این میان برخی از مردم نیز گاها به صورت ناآگاهانه مورد سوء استفاده سیاسی برخی مسئولین در تجمعات اجتماعی شدند که اصلا ربطی به سیاست نداشت.

افرادی که با در دست داشتن یک بروشور که معلوم نبود چه کسی و با چه هدفی در یک اجتماع در بین مردم پخش کرده بود مورد سوء استفاده قرار گرفتند تا چند تا عکس گرفته و به مردم تلقین کنند که طرفدارن فلان شخص معرفی شده زیاد است!

افرادی که شاید حتی شناختی از عکس نداشتند و صرفا به خاطر دیده شدن و شاید هم اگر شناخت داشته باشند صرفا برای سوء استفاده ابزاری از فرد و برای رسیدن به مقاصد خود دست به چنین اقدامی می زنند.

براستی مگر این شهر صاحب ندارد؟ مگر هر کسی هر شخصی را که خودش در توهمات خود لایق استانداری زنجان می داند مگر می تواند معرفی کند؟

مگر چه سودی دست شما را می گیرد که این چنین در صدد معرفی کردن استاندار هستید؟ چرا کسی که حتی سواد سیاسی ندارد باید در اموری دخالت کند در خور شان وی نبوده است؟ 

حال باید منتظر بود و دید که در انتخاب استاندار زنجان باند بازی و حزب بازی ها چه جایگاهی خوهد داشت؟

حزب بازی و رابطه هایی که عدالت را زیر سوال برده و جای خود را با ضابطه هایی عوض می کند که حسرت در گلوی افراد با ضابطه می گذارد.

قانون درو کردن در برخی دولت ها و بویژه در دولت تدبیر و امید مساله ای است که از اول دولت دیده شده وحال باید متظر ماند و دید که دولت چه تدبیری برای استانداری زنجان دارد تا بتواند به وسیله آن در انتخابات ریاست جمهوری سال 96 شانس رای آوری خود را زیاد کند.

زیرا که دولت در انتخابات 96 به کسی نیاز دارد که از وی حمایت کند تا بتواند شانس خود را برای دوره دوم خود بیشتر کند.

گفتنی است، در جلسه مجمع نمایندگان استان زنجان نیز داوود حق ‌شناس، منادی، حسن‌ پور، داود کرمی، حجت‌الاسلام مصطفی ناصری، کاظم موسوی، افضل موسوی و نصرالله ابراهیمی مورد بررسی قرار گرفته اند.

از این لیست در نهایت  حجت‌الاسلام شکوری درویش امیری، جواد حق ‌شناس، داود کرمی، افضل موسوی، کاظم موسوی، مصطفی ناصری، بیوک موسوی افراد مورد نظر مجمع نمایندگان ادواری استان برای پیشنهاد به وزارت کشور هستند.

شنیده ها حاکی از آن است که گزينه جديد براي پست استانداري زنجان كه مجمع نمايندگان هم اجماع دارند، محمد صادقي معاون سياسي امنيتي استانداري خراسان رضوی می باشد که وی اصالتا زنجاني ولي سالهاست كه از زنجان رفته است.

*جمشد انصاری استاندار زنجان در ویکی پدیا

"جمشید انصاری(متولد سال ۱۳۳۴ زنجان)، کارشناس ارشد مدیریت و برنامه‌ریزی سیاست‌مدار اصلاح طلب و رئیس جدید سازمان امور اداری و استخدامی کشور در دولت یازدهم است.

وی از حامیان جدی میر حسین موسوی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ بود.[نیازمند منبع] او نماینده استان زنجان از حوزه انتخابیه زنجان و طارم در دور هشتم مجلس شورای اسلامی بود و توانست در هشتمین دوره انتخابات مجلس با شکست علی وقفچی در دور دوم انتخابات به مجلس راه بیابد.[۲] او در دوره دوم ۳۷٬۹۹۱ رای داشت و درصد آرایش ٪۵۵٫۶۰ بود. وی به همراه سعدالله نصیری قیداری دیگر نماینده زنجان و طارم در مجلس هشتم از حضور در انتخابات دور نهم مجلس صرف نظر کرد."

امید است در انتخاب استاندار جدید زنجان شاخصه های مهم از جمله انقلابی و کار آمد بودن لحاظ شود.شاخصه هایی که اکثر مردم زنجان از مسئولین آن را تقاضا دارند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 1
ناصر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۵
0
0
نام درست گزینه ی جدید دکتر سید محسن صادقی است . از مدیران خوش نام باتجربه و حرفه ای در مدیریت اجرایی و به معنای واقعی کلمه معتدل ولی بسیار بعید ب نظر میرسد ایشان از خراسان رضوی جدا شود ولی باید از همه ی سرمایه های استان به ویژه کسانی که دارای سابقه و نگرش ملی هستند در قالب اتاق فکر برای توسعه ی استان استفاده شود.

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: