‪Google+‬‏ فرهنگ سبک زندگی اسلامی و ایرانی مورد توجه قرار گیرد
امروز: یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۰۰
مدیر فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی زنجان:

رئیس اداره فرهنگ دانشگاه آزاد اسلامی زنجان با بیان اینکه نگاه دانشگاه آزاد اسلامی زنجان به حجاب یک مقوله کاملا فرهنگی است نه امنیتی، گفت: ما باید باور حجاب و عفاف را شکل داده و با رویکردهای آموزشی، فرهنگی و اجتماعی آن را ترویج کنیم.

کد خبر: ۴۳۵۴
تاریخ انتشار: یکشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۳۱

عباس مرادی در گفت و گو با خبرنگار  مهرزنجان، با بیان اینکه دانشگاه یک نهاد موثر و فرهنگ ساز در شکل گیری اندیشه یک فرد و جامعه است، اظهار کرد: مقوله حجاب یکی از مهم ترین ارزش های یک جامعه به حساب می آید.

وی شیوه زندگی و سبک زندگی ایرانی و اسلامی را یکی از تعاریف فرهنگ دانست، افزود: معمولاً کاربرد سبک زندگی که در يکی دو دهه اخير مورد کاربرد بيشتری هم قرار گرفته کاربردی ژورناليستی است و استفاده ‌ای که بيشتر در رسانه ‌ها انجام می ‌شود بيشتر متوجه حوزه‌های مرتبط با تفريحات و امور تفننی و ذوقی است مانند اموریمی از قبیل مد و دکوراسيون و معماری، در حالی که مفهوم سبک زندگی در حوزه‌های علوم اجتماعی و روان شناسی متوجه اموری است که به نوعی در انتخاب آن نوعی ترجيح و تمايل فرد وجود دارد.

مدیر فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی زنجان با بیان اینکه سبک زندگی هر فرد باید نشات گرفته از تعالیم و فرامین قرآنی باشد، تصریح کرد: فرد می تواند با الهام گرفتن از آیات قرآن کریم زندگی خود و جامعه را به تعالی برساند.

مرادی با بیان اینکه توسعه بیش از آنکه مفهومی اقتصادی باشد، اظهار داشت: توسعه امری است فرهنگی و دانشگاه به عنوان نهادی فرهنگ ساز می تواند در فرآیند توسعه نقشی ممتاز ایفا کند.

وی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری برای ساماندهی وضعیت نیروی انسانی در دانشگاه‌ها، گفت: یکی از اقدامات اساسی در این خصوص تلاش برای کادرسازی هدفمند در حوزه‌ی نیرو انسانی برای تمامی رشته‌ ها در دانشگاه در نظر گرفته شده است.

مدیر فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی زنجان با بیان اینکه دانشگاه آزاد در عرصه آموزشی و فرهنگی تحولات بنیادی و عظیمی در سطح کشور به وجود آورده است و بخش عظیمی از مشکلات جامعه را حل کرده است، گفت: مواردی که موجب رشد و تعالی جامعه هستند از جمله فرهنگ آگاهی، دانش و مهارت باید در دانشگاه ها نهادینه شود.

مرادی نقش جوانان تحصیل کرده را در توسعه و پیشرفت یک جامعه مهم خواند و اظهار کرد: جوانان تحصیل کرده، مهمترین نقش را در پیشرفت جامعه دارند.

وی تحصیل و آموزش را مهمترین اندام و به منزله قلب جامعه دانست که هر‌گونه آسیب به آن موجب زیان به بخش‌ های دیگر جامعه می ‌شود، گفت: فرهنگ متصل کننده به دیگر حوزه ها است.

مدیر فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی زنجان با بیان اینکه حجاب یکی از مسائل مهم در زمینه فرهنگ است و باید عفاف و حجاب در دانشگاه ها جا انداخته شود، افزود: نگاه دانشگاه آزاد اسلامی زنجان به حجاب یک مقوله فرهنگی است نه امنیتی.

مرادی در مورد برنامه ‌های دانشگاه درباره نهادینه شدن عفاف و حجاب، تصریح کرد: ما باید باور حجاب و عفاف را  شکل داده و با رویکردهای آموزشی، فرهنگی و اجتماعی آن را ترویج کنیم.

انتهای پیام/پ

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: