‪Google+‬‏ اعزام 5 باستانی کار زنجان به مسابقات قهرمانی کشور
امروز: پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۱
سرپرست هیات ورزش های پهلوانی و زور خانه ای زنجان خبر داد

سرپرست هیات ورزش های پهلوانی و زور خانه ای استان زنجان از اعزام 5 باستانی کار استان به مسابقات قهرمانی کشور تیمی زورخانه ای، هنرهای فردی و کشتی پهلوانی خبر داد و گفت: این دوره از رقابت ها در رده سنی بزرگسالان بالای 18 سال و در راستای انتخابی تیم ملی برگزار می شود.

کد خبر: ۴۳۶۳
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۰

کریم رضائیان در گفت و گو با خبرنگار  مهرزنجان، با بیان اینکه ورزش زورخانه‌ ای نام مجموعه حرکات ورزشی با اسباب و بی ‌اسباب و آداب و رسوم مربوط به آنهاست که در محدوده تاریخی و فرهنگی ایران از گذشته‌ های دور رواج داشته است، اظهار کرد: در تاریخچه کشتی پهلوانی و ورزش‌ های زورخانه‌ ای آمده است که ورزش و انجام حرکات پهلوانی جزو فعالیت‌های اصلی روزمره ایرانیان در دوران باستان بوده است.

وی با بیان اینکه پهلوانان همیشه جایگاه ویژه‌ ای در بین مردم و حاکمان داشته اند، افزود: به وجود آمدن مرام نامه‌ ها و فتوت‌ها و انتقال سینه‌ به سینه و نسل به نسل ماجراهای پهلوانان در بین مردم ایران زمین، نشان دهنده نقش ویژه و تاثیر گذار پهلوانان بر تاریخ ایران است. 

سرپرست هیات ورزش های پهلوانی و زور خانه ای استان زنجان با بیان اینکه ورزش زورخانه ای سرشار از آموزه های انسانی است، بیان کرد: موضوع آموزه های انسانی در این ورزش نکته مهمی است که می تواند عاملی برای توسعه این رشته ورزشی در میان سایر کشورهای جهان باشد.

رضائیان در ادامه ا از اعزام باستانی کار استان به مسابقات قهرمانی کشور تیمی زورخانه ای، هنرهای فردی و کشتی پهلوانی خبر داد و اظهار داشت: 5 نفر از ورزشکاران  باستانی کار برای شرکت در مسابقات باستانی قهرمانی کشور که به میزبانی استان سمنان شهرستان شاهرود برگزار می شود اعزام شدند.

وی با بیان اینکه این مسابقات در تاریخ 10 مرداد سال جاری تا 11 مرداد سال جاری به مدت 2 روز در شهرستان  شاهرود برگزار می شود، تصریح کرد: فردین بهرامی، رامین عیوض محمدی، فرزاد صالحی، علی معروف خانی، محمد رضا شریفی ورزشکاران اعزامی از زنجان به این دوره از مسابقات هستند.

سرپرست هیات ورزش های پهلوانی و زور خانه ای استان زنجان با بیان اینکه بهمن جهان فرد و سید مهدی حسینی نیز به ترتیب سرپرستی و مربیگری مسابقات را به عهده خواهند داشت، گفت: ورزشکاران اعزامی دارای آمادگی و سطح فنی مطلوب هستند و امیدواریم که تیم اعزامی افتخارات خوبی را برای استان کسب کنند.

انتهای پیام/پ

مطالب مرتبط:
برچسب ها: باستانی کار 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: