‪Google+‬‏ استفاده 95 درصدی اقشار آسیب پذیر زنجان از دفترچه بیمه سلامت
امروز: یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۳۶
مدیرکل بیمه سلامت زنجان عنوان کرد:

مدیرکل بیمه سلامت زنجان با بیان اینکه ۹۵ درصد از افرادی که در استان زنجان از دفترچه بیمه همگانی سلامت استفاده می کنند از اقشار آسیب‌ پذیر جامعه هستند، گفت: هم اکنون افراد نیازمند با پوشش بیمه همگانی هزینه های درمانی کمتری را در مقایسه با گذشته پرداخت می کنند و این مهم رضایت گروه های هدف را به دنبال داشته است.

کد خبر: ۴۳۷۲
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۲۹

مجید صادقی در گفت و گو با خبرنگار مهرزنجان، با بیان اینکه بیماران بستری فاقد دفترچه بیمه در صورتی که قبل از ترخیص نسبت به ثبت نام در بیمه سلامت همگانی اقدام کنند، می توانند از خدمات بیمه سلامت بهره مند شوند، اظهار کرد: شمار بیمه شدگان تحت پوشش این اداره کل در مجموع کل 556 هزار و 708 نفر است.

وی با بیان اینکه تا پایان مرداد امسال 625 هزار و 150 نفر بیمه ثبت شده اند، افزود: طی سه سال گذشته شمار بیمه شدگان در زنجان رشد 12درصدی داشته است.

مدیرکل بیمه سلامت زنجان با بیان اینکه با گذشت بیش از یکسال از اجرای طرح پوشش بیمه همگانی سلامت ثبت نام از متقاضیان در استان همچنان ادامه دارد، بیان کرد: عموم مردم می توانند با مراجعه به سایت بیمه سلامت به نشانی  ww.bimehsalamat.ir نسبت به ثبت نام و درج مشخصات خود اقدام کنند.

صادقی با بیان اینکه بیمه شدگانی که یکسال از مدت استفاده از دفترچه بیمه همگانی سلامت آنان سپری شده است می توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان نسبت به تمدید آن اقدام کنند، تصریح کرد: تنها متولی بیمه پایه و همگانی بیمه سلامت در سطح کشور سازمان بیمه سلامت است.

وی با بیان اینکه با شروع این طرح دغدغه اصلی در اجرای مطلوب این طرح پوشش افراد فاقد هر نوع بیمه ای به ویژه حاشیه نشین ها بود که اطلاع رسانی های مناسب سهم بسزایی در اجرای صحیح آن و صدور دفترچه بیمه برای افراد نیازمند داشت، اظهار کرد: هم اکنون افراد نیازمند با پوشش بیمه همگانی هزینه های درمانی کمتری را در مقایسه با گذشته پرداخت می کنند و این مهم رضایت گروه های هدف را به دنبال داشته است.

مدیرکل بیمه سلامت زنجان با بیان اینکه هم اکنون 23 دفتر پیشخوان اداره کل بیمه سلامت در استان زنجان فعالیت می کند، گفت: از این تعداد 9 دفتر در شهر زنجان، چهار دفتر در شهرستان های ابهر و خرمدره، دو دفتر در شهرهای سلطانیه و صایین قلعه، چهار دفتر در خدابنده، دو دفتر در آببر و چورزق طارم و دو دفتر در ماهنشان و زرین آباد واقع شده است.

صادقی با بیان اینکه براساس آخرین آمار به دست آمده ۹۵ درصد از افرادی که در استان زنجان از دفترچه بیمه همگانی سلامت استفاده می کنند از اقشار آسیب‌ پذیر جامعه هستند، تصریح کرد: بیمه سلامت اتباع خارجی در سه بسته آسیب پذیر، غیر آسیب پذیر و بیمار خاص در استان زنجان ارائه می شود.

انتهای پیام/پ

مطالب مرتبط:
برچسب ها: بیمه سلامت 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: