‪Google+‬‏ حضور شمشیرباز زنجانی در مسابقات جام جهانی
امروز: پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۲
دبیر هیات شمشیربازی استان زنجان خبرداد

دبیر هیات شمشیربازی استان زنجان با بیان اینکه شمشیرباز زنجانی در مسابقات جام جهانی اسلحه اپه حضور خواهد داشت، گفت: این مسابقات 27 و 28 شهریور ماه سال جاری به میزبانی ایران در تهران برگزار می شود.

کد خبر: ۴۴۰۸
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۳۷

مهدی رضایی در گفت و گو با خبرنگار  مهرزنجان، با بیان اینکه مسابقات شمشیربازی جام جهانی که از جمله رویدادهای تاثیرگذار در رنکینگ جهانی شمشیربازان است، که 27 و 28 شهریور ماه سال جاری به میزبانی ایران در تهران و در اسلحه اپه برگزار می شود، اظهار کرد: بر اساس ثبت نام به عمل آمده از کشورهای ایران، بلژیک، ایتالیا، عراق، ترکیه و... ورزشکارانی برای شرکت در این مسابقات آمادگی رسمی خود را اعلام کرده‌اند.

وی با بیان اینکه محمد رضا لطیفی ورزشکار زنجانی نیز در این مسابقات و در قالب تیم ملی به مصاف حریفان خود می رود، افزود: تیم شمشیربازی استان زنجان در لیگ برتر سال گذشته در اسلحه اپه قهرمان کشور شد.

دبیر هیات شمشیربازی استان زنجان با بیان اینکه استان زنجان در لیگ برتر سال گذشته در اسلحه فلوره نیز عنوان نایب قهرمانی را به دست آورد، بیان کرد: شمشیربازی استان زنجان طی سال ‌های اخیر رشد چشمگیری داشته است.

رضایی با بیان اینکه از استان زنجان چند بازیکن ملی پوش در ترکیب تیم ملی و یا اردوهای تیم ملی حضور دارند، گفت: محمد اسماعیلی، میثم نوروزی و محمدرضا لطیفی از جمله این ورزشکاران هستند.

وی با بیان اینکه میثم نوروزی در سال  2014 توانست در مسابقات قهرمانی آسیا به میزبانی اردن مقام هفتم را کسب کند که بهترین رنکینگ نوجوانان ایران بود، تصریح کرد: نوروزی در مسابقات قهرمانی کشور انتخابی تیم ملی رده سنی جوانان به مقام نایب قهرمانی دست یافت و در صورت موفقیت در دیگر مسابقات انتخابی اسفند ماه سال جاری به مسابقات قهرمانی آسیایی جوانان در تایلند اعزام خواهد شد.

دبیر هیات شمشیربازی استان زنجان با بیان اینکه محمد اسماعیلی نیز از دیگر شمشیربازان شاخص استان در رده بزرگسالان در اسلحه اپه است، اظهار داشت: اسماعیلی از بازیکنان مطرح جهت سهمیه المپیک ریو بود اما به دلیل عدم رویارویی با حریفی از رژیم اشغالگر قدس از رفتن به المپیک بازماند.

رضایی در ادامه با بیان اینکه از استان زنجان محمد رضا لطیفی، شمشیرباز زنجانی در مسابقات جام جهانی اسلحه اپه حضور خواهد داشت، تصریح کرد: این مسابقات 27 و 28 شهریور ماه سال جاری به میزبانی ایران در تهران برگزار می شود.

وی در پایان با بیان اینکه شمشیربازی ورزشی کلاسیک و فکری است و به ذهنی خلاق و پویا نیاز دارد، بیان کرد: این رشته ورزشی 102 سال در اروپا قدمت دارد و همه رده های سنی می توانند در این رشته فعالیت داشته باشند.

لازم به ذکر است، ورزش شمشیربازی دارای سه نوع اسلحه به نام های اپه، سابر و فلوره است.

انتهای پیام/پ

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: