‪Google+‬‏ تبیین فرهنگ ایثار و شهادت، مهمترین هدف ‌کاروان‌های راهیان نور است
امروز: یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۷
فرمانده سپاه زنجان:

فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) زنجان با بیان اینکه مهمترین هدف اعزام کاروان های راهیان نور تبیین فرهنگ ایثار و شهادت است، گفت: راهیان نور بزرگترین عملیات فرهنگی کشور است.

کد خبر: ۴۴۶۱
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۱۵

سردار جهانبخش کرمی در گفت و گو با خبرنگار  مهرزنجان، با بیان اینکه از اواسط هفته آینده فرایند اعزام بیش از 10 هزار دانش آموز این استان به اردوی راهیان نور آغاز می شود، اظهار کرد: هدف از اجرای این طرح آشنایی دانش‌آموزان با هشت سال دفاع مقدس است.

وی با بیان اینکه در مراحل نخست، مناطق جنگی غرب کشور مقصد اردوی راهیان نور دانش آموزی هستند و در ادامه با شروع فصل سرما کاروان های راهیان نور دانش آموزان به مناطق جنگی جنوب اعزام خواهند شد، افزود: راهیان نور بزرگترین عملیات فرهنگی کشور است.

فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) زنجان مهمترین هدف اعزام کاروان های راهیان نور تبیین فرهنگ ایثار و شهادت است، بیان کرد: امسال 10 هزار دانش آموز زنجانی به اردوی راهیان نور اعزام می ‌شوند.

کرمی از دیگر اهداف برگزاری کاروان راهیان نور را آشنایی جوانان با رشادت و ایثارگری رزمندگان و شهدایی عنوان کرد و اظهار داشت: رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس از جان خویش گذشتند تا یک وجب از خاک میهن اسلامی به دست استکبار جهانی و دشمنان نیفتد.

وی با بیان اینکه اعتبار مالی برای اعزام کاروان راهیان نور کافی نیست و سایر ارگانها نیز بایستی در این زمینه همکاری کنند، تصریح کرد: اردوهای راهیان نور یاد و فرهنگ شهادت را زنده نگه می دارد.

فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) زنجان با بیان اینکه هزینه های برگزاری اردوهای راهیان نور دانش آموزان به صورت مشترک و مساوی توسط سپاه و آموزش و پرورش تامین می شود، گفت: متاسفانه اعتبار زیادی به سپاه و آموزش و پرورش اختصاص نمی یابد.

کرمی با بیان اینکه طی سال هایی که از اجرای طرح اردوهای راهیان نور دانش آموزی در استان زنجان سپری می شود، به ندرت کمک های جزیی از سوی سایر دستگاه های اجرایی در این خصوص اجرایی شده است، افزود: خوشبختانه دانش آموزان استقبال خوبی از اردوهای راهیان نور دارند.

وی با تاکید بر اینکه باید فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه به خوبی تبیین شود، بیان کرد: تحقق این مهم با برگزاری اردوی راهیان نور امکان پذیر است.

فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) زنجان با بیان اینکه فعالیت‌‌ های فرهنگی همواره در کشور پیامدهای مثبتی داشته است، اظهار کرد: باید دانش‌آموزان در مقابل هجمه‌ های فرهنگی واکسینه شوند.

انتهای پیام/پ

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: