‪Google+‬‏ ایران از محل تغییر اقلیم در حال آسیب دیدن است
امروز: دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۵۸
معاون رئیس جمهور:

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه کشور ما در الحاق به توافق پاریس و اعلام داوطلبانه کاهش چهار درصدی و هشت درصدی انتشار گاز های گلخانه ‌ای جزو کشور های پیش گام بوده است، گفت: ایران در زمینه توافق پاریس جزء کشور های پیشرو و پیشگام محسوب می ‌شود.

کد خبر: ۴۴۹۹
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۳۰

به گزارش مهرزنجان، معصومه ابتکار عصر امروز در نشست با اقشار مختلف استان زنجان مهم ترین رسالت سازمان حفاظت محیط زیست را تاثیرگذاری مثبت بر جهت گیری توسعه ای کشور دانست و اظهار کرد: نقش حاکمیتی محیط زیست باید منجر به حرکت برنامه توسعه ای کشور در مسیر پایداری شود.

وی با بیان اینکه رسالت سازمان در دولت یازدهم و با توجه به موقعیت دشوار و حساس محیط زیست ایران، افزایش مطالبات محیط زیستی دولت و مردم بسیار خطیر تر شده است، افزود: از این رو سازمان حفاظت محیط زیست نیازمند توجه ویژه و تحول منطبق با شرایط روز جامعه است به گونه ای که بتواند به عنوان یک سازمان کارآمد، تاثیرگذار، آموزش دهنده و آموزش گیرنده، در انجام دقیق و صحیح وظایف سازمانی خود موفق باشد.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه وجود سازمانی به نام حفاظت محیط زیست به معنای آن نیست که محیط زیست و حفظ آن موضوعی فرابخشی نیست و محدود به این سازمان است، تصریح کرد: بی شک مسئولیت سازمان حفاظت محیط زیست به عنوان سازمانی کارآمد سنگین تر می شود زیرا یکی از مهم ترین عناصر کارآمدی، توسعه ارتباطات با بخش های مختلف است.

ابتکار با تاکید بر اینکه در ایران همگرایی کامل ملی در زمینه توافق پاریس وجود دارد، بیان کرد: ایران در زمینه توافق پاریس جزو کشور های پیشرو و پیشگام محسوب می ‌شود.

وی با بیان اینکه کشور ما در الحاق به توافق پاریس و اعلام داوطلبانه کاهش چهار درصدی و هشت درصدی انتشار گاز های گلخانه ‌ای جزو کشور های پیش گام بوده است، اظهار داشت: در مجلس شورای اسلامی نیز یکی از کمیسیون‌ ها توافق پاریس را تصویب کرده بنابراین ما در ایران کار خودمان را با سرعت پیش می ‌بریم و کاهش انتشار گاز های گلخانه‌ ای جزء برنامه ‌های مصوب دولت است.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه کشورمان به لحاظ وضعیت منابع آبی در شرایط حساسی قرار دارد و تصمیم ها و سیاست های مسئولان در رابطه با چگونگی مدیریت منابع آبی می تواند در تضمین آینده کشور نقش مهمی داشته باشد، گفت: از ابتدای دولت یازدهم بحث اصلاح الگوی مصرف سوخت، بهینه‌ سازی مصرف انرژی و توجه به کاهش انتشار گازهای گلخانه ‌ای در دستور کار قرار گرفت و در اسناد مختلف بالادستی هم لحاظ شد.

ابتکار با اشاره به سیاست‌ های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری هم به موضوع تغییر اقلیم و ضرورت بهینه ‌سازی و اصلاح الگوی مصرف در موضوع انرژی تاکید کرد: ایران از محل تغییر اقلیم در حال آسیب دیدن است.

وی با بیان اینکه آموزش دانشجویان نباید محدود به درس های تئوری باشد، چرا که واحد های عملی نقش بیشتری در جلب مشارکت فعالانه دانشجویان برای حفظ محیط زیست دارند، تصریح کرد: در بسیاری از ابعاد حوزه محیط زیست، ادارات کل حفاظت محیط زیست همکاری نزدیکی با دانشگاه ها دارند و زمینه‌ های بسیاری برای همکاری مشترک وجود دارد.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه نقش مردم در حفاظت از محیط زیست، ارتقاء سطح آگاهی ها، افزایش مشارکت عمومی در کشور و دیده بانی مسائل محیط زیست کاملا به رسمیت شناخته می شود، اظهار کرد: در همین راستا، اقدامات متعددی برای تقویت نقش و جایگاه و رشد سمن های کشور صورت گرفته است.

انتهای پیام/پ

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: