‪Google+‬‏ سازمان ملل ابزار دست آمریکای جنایتکار شده است
امروز: دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۳۲
امام جمعه زنجان:

امام جمعه زنجان با اشاره اهداف تشکیل سازمان ملل گفت: سازمان ملل برای حمایت از کشورهای ضعیف و برای حمایت از حقوق بشر تشکیل شده ولی این سازمان امروز به ابراز دست آمریکا تبدیل شده است.

کد خبر: ۴۵۰۲
تاریخ انتشار: جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۰

به گزارش مهرزنجان، آیت‌الله علی خاتمی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه زنجان با اشاره به اینکه در حال حاضر سازمان ملل ابزار دست آمریکای جنایتکار و قدرت‌های تحت نفوذ آمریکا تبدیل شده است٬ اظهار کرد: هدف از تشکیل سازمان ملل بعد از جنگ جهانی حمایت از کشورهای ضعیف بوده است.

وی با اشاره به اینکه یکی از نقایص سازمان ملل این است که چند مملکت در آن حق وتو دارند٬ بیان کرد: این یعنی قانون جنگل که ننگ بزرگی به شمار می‌رود و همین باعث می‌شود که آمریکا به بهانه حقوق بشر، دخالت‌های بی‌ربط داشته باشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه زنجان با بیان اینکه امروز جامعه جهانی درگیر چالش‌های بزرگی است، بیان کرد: برخورداری آمریکا از حق وتو همواره باعث شده این کشور در خصوص جنایات کشورهای مرتجع از حق وتو استفاده کند و همین باعث می‌شود که آمریکا به بهانه حقوق بشر، دخالت‌های بی‌ربط داشته باشد.

وی به سرشماری نفوس و مسکن نیز اشاره کرد و افزود: مردم همکاری خود در اجرای این طرح افزایش دهند چرا که پایه همه برنامه‌ریزی صحیح کشور داشتن آمار است.

خاتمی با اشاره سوم آبان ماه سالروز تشکیل سازمان ملل حمایت از کشورهای ضعیف گفت: هدف اولیه تشکیل این سازمان دانست حمایت از کشورهای ضعیف بود اما امروز به گونه ای دیگر که تحت فرمان آمریکا فعالیت می‌کند.

وی با اشاره به بدعهدی‌های آمریکا و سخنان اخیر مقام معظم رهبری در این باره افزود: براساس فرمایشات مقام معظم رهبری جایی برای اعتماد و خوش‌بینی به آمریکا باقی نمانده است.

امام جمعه زنجان جلو آمدن آمریکا در موضوعاتی همچون محور مقاومت، حقوق بشر و به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی را مرحله بعد از بهانه‌جویی در مسیر اجرای برجام دانست و خاطرنشان کرد: طبق فرمایش امام راحل اگر در مقابل دشمن یک قدم عقب‌نشینی کنیم دشمن 10 قدم جلوتر می‌آید.

وی درادامه با اشاره به ایام محرم و صفر،  گفت: واقعه عاشورا کلاسی همیشه جاوید برای زندگی با عظمت بشری است و از همان روز واقعه تا به امروز انسان‌های خاکی را افلاکی کرده و نمود این مسئله را می‌توان در دوران دفاع‌مقدس دید.

خاتمی با بیان اینکه در دین اسلام، شهادت هدف نیست و وسیله است، گفت: در واقع هدف، مسئله بزرگ‌تر و بالاتری است که شهادت به خاطر آن شکل می‌گیرد و آن حفظ اسلام است.

وی به چهارم آبان ماه سال 43 نیز اشاره کرد و ادامه داد: در این روز امام خمینی(ره) مسئله کاپیتولاسیون را افشا کرد و کشور را از ذلتی که رژیم پهلوی دچارش کرده بود نجات داد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: