‪Google+‬‏ عمده تولید جو زنجان در شهرستان‌ های خدابنده، ابهر و خرمدره صورت می گیرد
امروز: دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۰۷
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با اشاره به کشت جو پاییزه و بهاره در استان زنجان، گفت: شهرستان‌ های خدابنده، ابهر و خرمدره عمده تولید کنندگان محصول جو در استان زنجان محسوب می‌ شوند.

کد خبر: ۴۵۰۵
تاریخ انتشار: شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۵۹

حسین جعفری در گفت و گو با خبرنگار  مهرزنجان، با بیان اینکه کشت غلات امسال در استان زنجان از ۲۵ شهریور ماه سال جاری آغاز شده و تا پایان آبان ماه سال جاری ادامه خواهد داشت، اظهار کرد: پیش بینی می شود کشت محصول جو در ۲۰ هزار و ۷۰۰ هکتار از اراضی زراعی استان زنجان انجام شود.

وی با بیان اینکه محصول جو هم اکنون در مناطق مختلف استان زنجان در حال کشت است، افزود: سال زراعی گذشته ۵۷ هزار و ۲۴۰ تن جو از سطح مزارع استان برداشت شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با بیان اینکه پیش بینی می شود امسال ۱۲ هزار هکتار جو دیم  و ۸ هزار و ۷۰۰ هکتار جو آبی در استان کشت شود، بیان کرد: از مزارع این استان در سال زراعی جاری 57 هزار و 240 تن محصول جو برداشت می‌ شود.

جعفری با بیان اینکه ماکویی، بهمن، آبیدر و سهند از ارقام جو مورد کشت در استان زنجان است، اظهار داشت: دو رقم انصار و حیدری نیز از سال زراعی جدید برای کشت به کشاورزان جوکار استان معرفی شد.

وی با اشاره به آغاز فصل برداشت غلات در استان، گفت: کار کشت غلات در سال زراعی جاری از 25 شهریور ماه سال جاری آغاز شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با بیان اینکه محصول جو هم‌ اکنون در مناطق مختلف استان در حال کشت است، افزود: کار کشت غلات در فصل زراعی جاری سه ماه به طول می ‌انجامد.

جعفری با بیان اینکه مراکز خرید جو در سطح شهرستان ‌های استان این آمادگی را دارند که محصول جو مازاد بر نیاز کشاورزان را خریداری کنند، بیان کرد: طی سال زراعی جاری اوایل کشت، محصول جو در استان زنجان دچار خسارت 5 تا 10 درصدی ناشی از سرمازدگی شد.

وی سازگاری با منطقه، عملکرد بالا، مقاومت بالا در برابر سرما و خشکی را از جمله ویژگی های ارقام جدید جو های انصار و حیدری عنوان کرد، تصریح کرد: شهرستان‌ های خدابنده، ابهر و خرمدره عمده تولید کنندگان محصول جو در استان زنجان محسوب می‌ شوند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با اشاره به کشت جو پاییزه و بهاره در استان زنجان، خاطرنشان کرد: عملکرد جو در مزارع آبی استان 4 هزار و 500 کیلوگرم در هر هکتار و عملکرد جو دیم 900 کیلوگرم در هکتار برآورد شده است.

انتها پیام/پ

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: