‪Google+‬‏ استقرار سه موکب فرعی و یک موکب اصلی در شهر نجف توسط استان زنجان
امروز: دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۴
طی ایام اربعین صورت می گیرد

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان زنجان با بیان اینکه موکب اربعین زنجان به 20 هزار زائر حسینی در اربعین خدمات‌ رسانی می ‌کند، گفت: استان زنجان در ایام اربعین سه موکب فرعی و یک موکب اصلی در شهر نجف برپا خواهد کرد.

کد خبر: ۴۵۱۷
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۰۰

به گزارش مهرزنجان، ذبیح‌الله بابایی شامگاه امروز در همایش خادمین اربعین استان زنجان با بیان اینکه علاقه‌مندی به اهل بیت عصمت و طهارت برای حضور در اربعین حسینی در استان زنجان بر کسی پوشیده نیست، اظهار کرد: باید شرایط برای خدمات‌ رسانی به زائرانی که به کربلای معلی برای حضور در اربعین عزیمت می ‌کنند، فراهم شود.

وی با بیان اینکه به منظور ارائه خدمات به زائران اربعین ستادی در استان زنجان با عنوان ستاد اربعین تشکیل شد، افزود: این ستاد در طی سال‌ های گذشته خدمات خوبی را با زائران حسینی ارائه کرده است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان زنجان با بیان اینکه موکب اربعین زنجان به 20 هزار زائر حسینی در اربعین خدمات‌ رسانی می ‌کند، بیان کرد: بر اساس برنامه‌ ریزی انجام شده حدود 250 خادم به عتبات عالیات اعزام می ‌شوند.

بابایی با بیان اینکه امسال موکب استان زنجان به 20 هزار زائر حسینی خدمات ارائه می ‌کند، خاطرنشان کرد: این موکب در شهر نجف مستقر خواهد شد.

وی با بیان اینکه تجهیزات و امکانات مورد نیاز موکب از استان ارسال می ‌شود، گفت: در خواست می ‌شود علاقه‌مندان به سیدالشهدا (ع) در این امر یاری‌گر ما بوده و دستگاه‌ها را در اجرای هر چه بهتر این برنامه یاری کنند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان زنجان با اشاره به استقرار سه موکب فرعی و یک موکب اصلی در شهر نجف، اظهار داشت: موکب اربعین زنجان از 20 هزار زائر حسینی در کشور عراق پذیرایی می ‌کند.

بابایی با بیان اینکه برای پذیرایی از زائران حسینی۲۰ هزار نفر در روز ۱۵ تن برنج، 8 تن گوشت و ۱۰ تن مرغ لازم است که در مجموع دو میلیارد تومان اعتبار نیاز است، تصریح کرد: برنج، گوشت، گوشت مرغ و سایر مواد غذایی از جمله اقلام تهیه شده است.

وی با اشاره به اینکه این موکب از 10 روز مانده به سفر زائران اربعین حسینی در نجف مستقر خواهد شد، عنوان کرد: دو روز پس از اربعین نیز این موکب خدمات خود را ارائه خواهد داد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان زنجان با بیان اینکه در برگزاری پیاده روی اربعین سال گذشته در بحث اجرایی مشکلی وجود نداشت و تنها مشکل پشتیبانی بود، گفت: در اربعین سال گذشته دو استان زنجان و تهران در برگزاری مراسم به صورت خیلی قوی عمل کردند و امسال باید این مراسم بهتر و با قوت بیشتری برگزار شود.

بابایی سرویس بهداشتی را از دیگر مشکلات مراسم اربعین سال گذشته عنوان کرد، ادامه داد: باید برای رفع مشکلات اینچنینی برنامه ‌ریزی شده است.

وی با بیان اینکه بر اساس تصمیم ستاد مرکزی اربعین، مسئولیت کمیته مشارکت های مردمی، اسکان و تغذیه زائران اربعین به عهده ستاد بازسازی عتبات عالیات گذاشته شده است، اظهار داشت: شماره حساب 1040 بانک‌ های ملی، ملت و پست بانک قابل پرداخت در سراسر کشور به منظور جذب نذورات و کمک‌ های مردمی برای برپایی کنگره عظیم اربعین اختصاص داده است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان زنجان در پایان، خاطرنشان کرد: هموطنان می توانند با شماره گیری کد #1040*780* از طریق اپراتورهای همراه اول و ایرانسل، نذورات خود را اهداء کرده و در فیض میزبانی از زائران اربعین حسینی مشارکت نمایند.

انتهای پیام/پ

مطالب مرتبط:
برچسب ها: استان زنجان 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین ها