‪Google+‬‏ 99 درصد از واجدین شرایط در زنجان زیر چتر بیمه همگانی سلامت قرار گرفتند
امروز: پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۵
مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان:

مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان با بیان اینکه در استان زنجان برای 111 هزار و 888 نفر که تقاضای دریافت دفترچه بیمه سلامت داشتند از این نوع دفترچه صادر شده است، گفت: 99 درصد از واجدین شرایط در زنجان زیر چتر بیمه همگانی سلامت قرار گرفتند.

کد خبر: ۴۵۶۷
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۵۹

مجید صادقی در گفت و گو با خبرنگار مهرزنجان، با بیان اینکه بیماران بستری فاقد دفترچه بیمه در صورتی که قبل از ترخیص نسبت به ثبت نام در بیمه سلامت همگانی اقدام کنند، می توانند از خدمات بیمه سلامت بهره مند شوند، اظهار کرد: تا کنون 99 درصد از واجدین شرایط استان زنجان پس از طی فرآیندهای لازم دفترچه بیمه همگانی سلامت دریافت کرده اند.

وی با بیان اینکه پس از بررسی های لازم و رفع موارد احتمالی تا 1 آبان سال جاری 111 هزار و 888 نفر در این استان نسبت به پوشش بیمه ای خود اقدام کرده اند، افزود: در شهرستان زنجان 72 هزار و 370 نفر، در شهرستان ابهر 17 هزار و 700 نفر، در شهرستان خدابنده11 هزار و 391 نفر و در شهرستان خرمدره 10 هزار و 427 نفر تحت پوشش بیمه سلامت هستند که این روند ادامه دارد.

مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان با بیان اینکه تا پایان مهر امسال مجموع بیمه شدگان صندوق های مختلف تحت پوشش این اداره کل به 624 هزار و 371 نفر رسید، بیان کرد: از این تعداد 75 هزار و 76 نفر را صندوق و کارکنان دولت، 22 هزار و 346 نفر را سایر اقشار و 415 هزار و 60 نفر را بیمه روستایی شکل می دهد.

صادقی با بیان اینکه ۹۵ درصد از افرادی که در استان زنجان از دفترچه بیمه همگانی سلامت استفاده می کنند از اقشار آسیب‌ پذیر جامعه هستند، اظهار داشت: هم اکنون افراد نیازمند با پوشش بیمه همگانی هزینه های درمانی کمتری را در مقایسه با گذشته پرداخت می کنند و این مهم رضایت گروه های هدف را به دنبال داشته است.

وی با بیان اینکه با گذشت چند سال از اجرای طرح پوشش بیمه همگانی سلامت ثبت نام از متقاضیان در استان همچنان ادامه دارد، تصریح کرد: عموم مردم می توانند با مراجعه به سایت بیمه سلامت به نشانی  ww.bimehsalamat.ir نسبت به ثبت نام و درج مشخصات خود اقدام کنند.

مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان با بیان اینکه بیمه شدگانی که یکسال از مدت استفاده از دفترچه بیمه همگانی سلامت آنان سپری شده است می توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان نسبت به تمدید آن اقدام کنند، گفت: تنها متولی بیمه پایه و همگانی بیمه سلامت در سطح کشور سازمان بیمه سلامت است.

صادقی با بیان اینکه با شروع این طرح دغدغه اصلی در اجرای مطلوب این طرح پوشش افراد فاقد هر نوع بیمه ای به ویژه حاشیه نشین ها بود که اطلاع رسانی های مناسب سهم بسزایی در اجرای صحیح آن و صدور دفترچه بیمه برای افراد نیازمند داشت، اظهار کرد: هم اکنون افراد نیازمند با پوشش بیمه همگانی هزینه های درمانی کمتری را در مقایسه با گذشته پرداخت می کنند و این مهم رضایت گروه های هدف را به دنبال داشته است.

وی با بیان اینکه هم اکنون 25 دفتر پیشخوان اداره کل بیمه سلامت در استان زنجان فعالیت می کند، افزود: 9 دفتر در شهرستان زنجان، 4 دفتر در ابهر، 4 دفتر در خدابنده، سه دفتر در طارم ، 2 دفتر در خرمدره و سه دفتر دیگر در شهرهای ماهنشان، زرین آباد و سلطانیه واقع شده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان با بیان اینکه براساس آخرین آمار به دست آمده ۹۵ درصد از افرادی که در استان زنجان از دفترچه بیمه همگانی سلامت استفاده می کنند از اقشار آسیب‌ پذیر جامعه هستند، بیان کرد: بیمه سلامت اتباع خارجی در سه بسته آسیب پذیر، غیر آسیب پذیر و بیمار خاص در استان زنجان ارائه می شود.

صادقی با تاکید بر تلاش انجام شده برای کاهش مراجعات به اداره کل بیمه سلامت، گفت: اداره کل بیمه سلامت پیش ‌بینی ‌های لازم برای کاهش مراجعت جامعه هدف به اداره کل را انجام داده و با این اقدامات مراجعات را به حداقل رسانده است.

انتهای پیام/پ

مطالب مرتبط:
برچسب ها: بیمه سلامت 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: